Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 24 ЯНВАРЯ 2018 11:01
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Бойове мистецтво «Спас»: кузня справжніх українців

06 июля 2017

Нещодавно в Україні на офіційному рівні затвердили поняття «національний вид спорту». До списку увійшли спас, бойовий гопак, хортинг, боротьба на поясах. Що зміниться у цій сфері у зв'язку з визнанням на державному рівні розповів віце-президент Всеукраїнської федерації «Спас» Геннадій Поляков.

– Козацьким традиційним бойовим мистецтвом Спас, згідно з переказами, володіли пластуни, – говорить Геннадій. – Це короткочасний бій на знищення. Елементи Спасу прості для вивчення та дуже дієві у застосуванні. Це бойове мистецтво, якщо є бажання, може опанувати будь-хто. Спас – це комплекс, який дозволяє людині виживати в умовах поєдинку. На сьогодні цей вид спорту повноцінно розвивається у понад 10 областях України. Бойове мистецтво «Спас» має кілька напрямків. По-перше, це український рукопаш, офіційно визнаний вид спорту, заснований на традиціях. По-друге, бойовий Спас – мистецтво бою, яке залишилося нам від пращурів. Фольклорно-мистецький напрямок – проведення фестивалів, культурних заходів, показових виступів з елементами бойового мистецтва. Також є оздоровчий, науковий та духовний напрямки.
Тренування проводяться залежно від мети та завдань. Для дошкільнят готуються дуже веселі та яскраві тренування. Вони на 100% побудовані на козацьких іграх та розвагах. Для тих, хто займається рукопашем спас, заняття проходять в системі спортивного тренування. Фольклорно-мистецькі виступи готуються під музику. Всі тренування різноманітні та не схожі одне на одне. На сьогодні федерація «Спас» організовує низку дитячих таборів з метою виховання патріотів. У таборах діти проходять вишколи з бойового мистецтва Спас. Вони вивчають історію, традиції, звичаї, українські пісні. За час перебування у таборі підлітки стають самостійними та мужніми, формується їхній світогляд. Не можу сказати, що за час дій на сході України охочих займатися спасом стало більше, але люди стали більш свідомо ставитися до нашої справи і всього українського. Треба розуміти, що в оточенні великої кількості східних та західних бойових мистецтв, у нас є свої надбання, які дають можливість дитині реалізувати себе у повному обсязі.

Ще одне унікальне явище, яке спасівці відроджують в Україні, – це бої «лава-на-лаву». Слов’янська традиція кулачних боїв – єдина в світі, що направлена на виховання колективного бійця. Цей вид бою не можна порівняти з жодним бойовим мистецтвом чи технікою, адже він дає можливість навчити людину працювати в колективі. До речі, наразі йде процес визнання боїв «лава-на-лаву» видом спорту, проводяться регулярні турніри.

Одним словом, ухвалений закон про національні види спорту дуже важливий, бо в Україні є великий пласт національної фізичної культури, який досі не був офіційно визнаний. Україна була однією з тих країн, яка не мала національного виду спорту, у той час, як більшість країн пишаються своїми видами спорту та намагаються ввести їх в олімпійську програму.

Цей закон  дає  визнання та право пишатися нашими видами спорту!

АЛЬОНА ДУТЧАК

Просмотров: 84

ПРАВА ГОРОЖАН

Имею ли я право требовать замены телефона?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

В соответствии с ч.1 ст. 8 Закона Украины «О защите прав потребителей», в случае выявления в течение установленного гарантийного срока недостатков вы, как потребитель, в порядке и в сроки, установленные законодательством, имеете право требовать:

1) пропорционального уменьшения цены;

2) безвозмездного устранения недостатков товара в разумный срок;

3) возмещения расходов на устранение недостатков товара.

Ваше право - требовать замены товара на такой же или на аналогичный из числа имеющихся у продавца в течение установленного гарантийного срока. Согласно действующего законодательства, после подтверждения существенности недостатков в купленном телефоне.

В случае выявления в течение гарантийного срока существенных недостатков, которые возникли по вине производителя товара (продавца, исполнителя) или его фальсификации, подтвержденных при необходимости заключением экспертизы, в порядке и в сроки, установленные законодательством и на основании обязательных для сторон правил или договора, вы имеете право по своему выбору требовать от продавца или производителя:

1) расторжения договора и возврата уплаченной за товар денежной суммы;

2) требовать замены товара на такой же товар или на аналогичный, из числа имеющихся у продавца (производителя).

Для рассмотрения указанных требований потребителю необходимо предъявить расчетный документ, а относительно товаров, на которые установлен гарантийный срок, - технический паспорт или другой документ, что его заменяет, с пометкой о дате продажи.

Как устранить препятствия в общении с ребенком?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Согласно действующему законодательству, бабушка и дедушка имеют право общаться со своими внуками. Так, статьей  257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право общаться со своими внуками, правнуками, принимать участие в их воспитании. Кроме этого, родители или иные лица, с которыми проживает ребенок, не имеют права препятствовать в осуществлении бабушкой, дедом, прабабушкой, прадедом своих прав относительно воспитания внуков, правнуков.

Также ст. 257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что в случае, если  существуют какие-либо препятствия для общения с ребенком, бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право на обращение в суд с иском об их устранении. Таким образом, в вашем случае необходимо обращаться в суд с исковым заявлением об устранении препятствий общения с ребенком.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/