Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 20 МАРТА 2018 00:03
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Літературний звіринець: книжки про улюблених тварин

27 июля 2017

Якщо укласти хіт-парад «найлітературніших» звірів і птахів, які найчастіше надихали письменників і ставали головними героями повістей та романів, то у топі найпевніше опиняться коти і собаки. Але розмаїття тваринного світу іноді дарує авторам справді неординарних персонажів і непересічні історії для їхніх текстів.

Тож ми підібрали для вас 15 книг про різних птахів і тварин. Сподіваємося, серед них знайдуться і ваші улюблені.

Для тих, хто шаленіє від екзотичних тваринок, книги Джеральда Даррелла – джерело і нових знань, і читацької насолоди. В Камерунській експедиції письменника-зоолога, про яку оповідає цей текст, ви зустрінетеся зі зміями та жабами, барвистими сцинками, кумедними і грайливими мавпочками й шимпанзе, зворушливими «родичами» лемурів галаго, які чарують ангельським поглядом величезних очей та багатьма іншими тваринами.

А колоритні і дотепні описи зовнішності і звичок цих звірят допоможуть уявити їх до найменших детальок, кумедні історії з полювання, на яке Даррелл ходив разом із туземними мисливцями – «гончаками Бафуту» – розвеселять навіть найсерйозніших читачів.

Собача вірність – це не просто красива фраза. Але навряд чи сторожування будинку є справжнім призначенням собаки. Що ж тоді? Саме це й хоче з’ясувати оповідач цієї історії – пес, який досконало навчився стерегти людей і двері їхнього дому, помер, а тоді народився знову – з іншою зовнішністю та іншим ім’ям, – аби знайти свого господаря, стати найкращим партнером у всіх його пригодах і зрозуміти нарешті, що насправді його призначення – просто бути поряд.

Ця зворушлива, мудра і щира книга спонукає по-новому поглянути на свого домашнього песика і усвідомити його роль у вашому житті. І зрештою замислитися: а, може, усі собаки, які у вас були, – це просто різні втілення одного й того ж пса?

Екзотичні звірі з джунглів стають для нас ближчими завдяки Редьярду Кіплінгу й українським перекладам його казок. А Річард Аддамс наділив своїх персонажів людськими рисами характеру, але лишив притаманну тільки їм поведінку. Тому герої не роблять нічого такого, що б не зробили справжні кролі у дикій природі. І в цьому є місце любові, зраді й подвигам. Тож не дивно, що «кроляча сага» на півтисячі сторінок читається настільки жваво і захопливо.

Повсякденне життя мартинів – це рутинна боротьба за існування, в якій немає місця легкості, висоті і мистецтву польоту. І саме це бентежить молодого героя на ім’я Джонатан Лівінгстон («Джонатан Лівінгстон, мартин», Річард Бах), який мріє підкорити небеса. Замість того, аби просто мріяти і страждати, він береться знову і знову вдосконалювати свій політ. Але коли ти живеш у зграї, такий нонконформізм (незгода, неприйняття норм, цінностей, цілей, панівних у конкретній групі, – прим. авт..) має свої наслідки: Джонатана Лівінгстона інші птахи проганяють геть. Саме це вигнання стає першою сходинкою на шляху до самовдосконалення і виходу на нову вишину, нові небесні простори і життя у новому товаристві.

Проста, світла, сповнена оптимізму, ця повість-притча – це історія, яка багатьом людям насправді допомагає розправити крила і зробити своє життя якісно інакшим. Так, як це зробив Джонатан Лівінгстон, мартин.

Подорож у відкритому морі на рятувальній шлюпці сам-на-сам із зеброю, орангутангом, гієною і тигром – це нереальне випробовування, в якому ти можеш розраховувати лише на свій досвід і на порятунок, що невідомо чи прийде. Юний Пі (за роман «Життя Пі» Янн Мартел отримав Букерівську премію в 2002 р.), син директора зоопарку, разом із сім’єю і тваринами потрапив у кораблетрощу дорогою в Канаду, має те, що може допомогти йому протриматися, – приміром, знання з психології тварин і вміння поводитися із ними. Як йому вдалося залишитися живим після цих нелюдських випробовувань долі, – про це дізнаєтеся лише дочитавши цей роман-притчу до кінця.

Єдина у нашій підбірці науково-популярна книга розповідає про види живих істот, які опинилися на межі вимирання або й узагалі зникли з лиця Землі. Журналістка Елізабет Колберт ( «Шосте вимирання. Неприродна історія») спілкувалася із вченими, відвідувала лабораторії, вирушала в дослідницькі експедиції, аби вивчити природу того, що називають «шостим вимиранням» – одним із наймасштабнішим за всю історію планети винищенням тварин, птахів, молюсків, плазунів і найкрихітніших організмів, яких ми найчастіше й не помічаємо, але які становлять величезний інтерес для науки і неймовірну цінність для екосистеми Землі.

Ви дізнаєтеся про блискавичне вимирання панамських золотавих жаб, трагічну долю безкрилих гагарок і про те, як забруднення повітря зрештою призводить до того, що морська й океанічна вода поступово розчиняє панцирі молюсків. Простими словами про складні речі – саме так пише авторка, і картина, у яку складаються 13 розділів цієї книги, спонукає читача добряче замислитися про екологію і майбутнє нашої планети.

Коли Неро був маленьким чорним кошеням, він і тоді не виглядав безпомічною милою істотою («Історія одного кота», Неро Корлеоне). Дуже швидко він здобуває собі владу над усім домашнім господарством, але хіба це – вершина бажань для кота, який отримав прізвисько «Корлеоне» – «Лев’яче серце». Як справжній італійський мафіозі, Неро не забуває про сім’ю: посуваючись вгору «статусними» сходами, забирає свою сестричку Розу в заможний особняк, у який йому вдається перебратися. А ще – береться за «виховання» людей. Але честолюбний котик не враховує того, що між сильним лідером і жорстоким тираном дуже тонка межа, а тирани, як відомо, зазвичай погано закінчують.

Ця невелика і жвава історія – такий собі дитячий варіант «Хрещеного батька», який не обійшовся без важливих моральних уроків, замаскованих у пригоди котячого мафіозі.

У бабці Марії незвичайна домашня улюблениця – курка Марічка («Сузір’я курки», Софія Андрухович, Мар’яна Прохасько). Якось старенька вирушає у найважливішу свою подорож – на гору, до Чорного Лісу, аби подолати свої давні страхи. Дорога готує подорожній підступні пастки. Але коли над головою сяють зорі, як цяточки на пір’їнках товаришки дитинства курочки Іскри, а вірна Марічка, вирвавшись із загорожі, біжить-летить на допомогу, Марії стане сил подолати перешкоди.

Ця не по-дитячому глибока книжка – не лише про курей і старість, а й про те, що поважний вік – не вирок, а всередині кожного дідуся чи бабусі живе жага нових знань і пригод.

Віталина МАКАРИК

Просмотров: 88

ПРАВА ГОРОЖАН

После смерти отца, оказалось, что он в завещание составил на свою знакомую. Хотя каждые выходные я, его сын, и моя родная сестра к нему приезжали, каждый день звонили, он нам о завещании ничего не говорил. Можем ли мы, как дети наследодателя, претендовать

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

После смерти отца, оказалось, что он в завещание составил на свою знакомую. Хотя каждые выходные я, его сын, и моя родная сестра к нему приезжали, каждый день звонили, он нам о завещании ничего не говорил. Можем ли мы, как дети наследодателя, претендовать, несмотря на завещание, на часть имущества отца?

В соответствии с ч.1 ст.1235 Гражданского кодекса Украины завещатель может назначить своими наследниками одно или несколько физических лиц, независимо от наличия у него с этими лицами семейных или родственных отношений.

То есть Ваш отец имел право завещать своё имущество любому другому человеку, в том числе тому, кто не является его родственником. Такое завещание при соблюдении требований, предусмотренных законодательством,  является законным и действительным. 

Также, ч.3 ст.1235 ГК Украины предусмотрено право определенных лиц на обязательную долю в наследстве, и завещатель не может лишить их права на наследование.

Согласно ст.1241 ГК Украины независимо от содержания завещания право на долю в наследстве имеют малолетние, несовершеннолетние, совершеннолетние нетрудоспособные дети наследодателя, неработоспособная вдова (вдовец) и нетрудоспособные родители. При этом, указанные лица наследуют половину доли, которая причиталась бы каждому из них при наследовании по закону (обязательная доля).

Размер обязательной доли в наследстве может быть уменьшен судом с учетом отношений между этими наследниками и наследодателем, а также других обстоятельств, имеющих существенное значение.

К обязательной доле в наследстве засчитывается стоимость вещей обычной домашней обстановки и обихода, стоимость завещательного отказа, установленного в пользу лица, имеющего право на обязательную долю, а также стоимость других вещей и имущественных прав, которые перешли к нему как к наследнику.

Таким образом, доля лиц, имеющих право на обязательную долю в наследстве, будет определяется согласно ст. 1267 ГК Украины, которая предусматривает, что доли в наследстве каждого из наследников по закону являются равными. 

На день рождения мне подарили золотое кольцо. Но украшение не подошло мне по размеру. Когда отнесли кольцо в магазин для обмена, продавец сказал, что данный товар обмену и возврату не подлежит. Так ли это? Какие еще товары не подлежат возврату?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Действительно, согласно постановления Кабинета Министров Украины от 19 марта 1994 № 172 «О реализации отдельных положений Закона Украины» ювелирные изделия из драгоценных металлов, драгоценных камней, драгоценных камней органогенного образования и полудрагоценных камней надлежащего качества обмену (возврату) не подлежат. Возврат таких изделий возможен только в случае обнаружения дефекта производства.

Кроме вышеперечисленных изделий, к товарам  надлежащего качества, не подлежащих обмену или возврату относятся: продовольственные товары, лекарственные препараты и средства, предметы сангигиены, а также непродовольственные товары: фотопленки, фотопластинки, фотографическая бумага, корсетные товары, парфюмерно-косметические изделия, перо-пуховые изделия, детские игрушки мягкие, детские игрушки резиновые надувные, зубные щетки, мундштуки, аппараты для бритья, помазки для бритья, расчески, гребешки и щетки массажные, сурдины (для духовых музыкальных инструментов), скрипичные подбородки, перчатки, ткани, тюлегардинные и кружевные полотна, ковровые изделия метражные, белье нательное, белье постельное, чулочно-носочные изделия, товары в аэрозольной упаковке, печатные издания, линейный и листовой металлопрокат, трубная продукция, пиломатериалы, погонажные (плинтус, наличник), плитные материалы (древесноволокнистые и древесностружечные плиты, фанера) и стекло, нарезанные или раскроенные под размер,   определенный покупателем (заказчиком), аудио-, видеокассеты, диски для лазерных систем считывания с записью, изделия из натуральных и искусственных волос (парики), товары для новорожденных (пеленки, соски, бутылочки для кормления т.д.), инструменты для маникюра, педикюра (ножницы, пилочки и т.д.).

Этот перечень является исчерпывающим. То есть продавец не имеет права отказать в обмене (возврате) товара, не включенного в этот перечень, если он соответствует всем требованиям, предусмотренным Законом Украины «О защите прав потребителей».Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/