Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 23 ЯНВАРЯ 2018 06:01
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Острів Хортиця очима майстра

04 августа 2017

Нещодавно, у приміщенні Запорізького фотоклубу,  відомий  фотохудожник Сергій Лавров  презентував новий видовищний альбом про велич рідного краю.

У багатій ілюстративній збірці «Острів Хортиця» зібрано поетичні фотозамальовки острова-святині. Автор – яскравий представник школи запорізького художнього фото, головне місце в творчості якого займає тема краси нашого регіону. Він любить подорожувати і звідусіль привозить свіжі враження, якими щедро ділиться з глядачами. Називає Національний заповідник «Хортиця» унікальним природним комплексом, історичним і духовним центром краю.

– Острів Хортиця – вічний, віковічний, сущий, повернув мене до повноцінного життя, поставив свого часу на ноги після серйозної травми хребта, – говорить Сергій Лавров. – У будь-яку пору року Національний заповідник чудовий. Саме це я хочу показати у своєму невеличкому фотоальбомі, куди, мабуть, не увійшла і сота частина фотопоеми. Дуже приємно дивитися на острів посеред Дніпра – мою любов з нового ракурсу. Це земля, на якій воєдино злилися всі форми українських ландшафтів, від скель до плавневих озер, від степів до лісів; природна і історична скарбниця нашої землі.

Улюблені місця фотомитця – балка Генералка, Наумова балка, узбережжя Старого Дніпра. Оскільки він мешкає в Хортицькому районі, то часто буває в урочищі Вирва, на острові Байда як зимою, так і влітку, де багато цікавих ландшафтних та історичних пам’яток. І кожного разу знаходить, чим здивувати своїх глядачів. Слід підкреслити, що його художні знімки – результат багатогодинної підготовки в очікуванні відповідних погодних умов і світла.

У складний і суперечливий час, в якому ми живемо, видання фотоальбому за власний кошт – дороге задоволення, тому проект став «народним». 22 та 29 липня у запорізькому фотоклубі Сергій і його дружина Наталія видавали новенькі екземпляри книги своїм замовникам – друзям із соціальних мереж і колегам, які передплатили друк кольорового видання. Переглядаючи ці світлини, у глядачів виникає відчуття тиші і гармонії.

– Запорожці, які живуть у місті, а також за кордоном, скинулися коштами – і альбом вийшов, – додає наш співрозмовник. – Даний приклад вказує на те, що народ України єдиний, а шлях до розвитку нашої країни залежить від кожного з нас.

Також фотограф живої природи повідомив, що приступає до роботи над презентаційним фотоальбомом «Краса Запорізького краю», який буде створено на замовлення обласної влади. Під час роботи над майбутнім виданням фотохудожник планує відвідати відомі та маловідомі куточки нашого краю, представити їх глядачам із властивої лише йому поетичної точки зору.

– Основою для книги послужить десятирічне фотодослідження Хортиці – сакрального місця з цілющою енергетикою, – говорить Сергій Лавров. – За цей час вийшов багатогранний і всеосяжний портрет острова.

Як вважає запорізький письменник-краєзнавець Юрій Вілінов, автор фотоальбому «Острів Хортиця» цілеспрямовано не помічає тисячолітніх пристрастей навколо острова. «Його Хортиця – це простір, де тонкі світи переплітаються з нашим грубим світом. На острові потоки невловимих сил і енергії перетворюють дерева і навіть каміння в такі образи, що вже і не здогадуєшся, що це: гра природи або химерне створення людини. Якщо друге, то з того моменту пройшло стільки часу, що сліди людського втручання згладжені і невпізнанні. Хортиця Лаврова – така, що завжди була, безумовно є і завжди буде!» – говорить він.

Нагадаємо, що Сергій Лавров займається фотосправою з дитинства, за прикладом батька. На початку 80 рр. XX ст. брав участь у зйомках художнього фільму Сергія Герасимова «Лев Толстой» як фотограф. Визначний радянський режисер дав високу оцінку світлинам майстра, та зокрема сказав: «Чим би ти не займався у житті, не залишай фотографію», – згадує наш співрозмовник. – Як результат, портрет режисера, що грав Льва Толстого, був опублікований у «Літературній газеті» – значному виданні свого часу.

Майстр є учасником багатьох фотовиставок в Україні та за її межами, відомий широкому загалу як автор унікальних світлин Хортиці, яка на його поетичних фотографіях постає як неймовірна та чарівна. Його фотографії були представлені на виставках «Прес-фото», «Україна очима американських й українських журналістів», «Хортиця – територія любові» та інших. У 2009 році видано перший великий фотоальбом «Віковічна Хортиця».

Також він є  членом Спілки фотохудожників України, Спілки журналістів України, працював фотокореспондентом численних газет, міжнародних видань. Крім того Сергію Лаврову вручений орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня,  він перший з  фотомитців нашого міста, який отримав найвищу нагороду обласної ради.

Посилання на фоторепортаж 

Вікторія КИРИЛЕНКО, фото автора та з архіву Сергія ЛАВРОВА

 

Просмотров: 216

ПРАВА ГОРОЖАН

Имею ли я право требовать замены телефона?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

В соответствии с ч.1 ст. 8 Закона Украины «О защите прав потребителей», в случае выявления в течение установленного гарантийного срока недостатков вы, как потребитель, в порядке и в сроки, установленные законодательством, имеете право требовать:

1) пропорционального уменьшения цены;

2) безвозмездного устранения недостатков товара в разумный срок;

3) возмещения расходов на устранение недостатков товара.

Ваше право - требовать замены товара на такой же или на аналогичный из числа имеющихся у продавца в течение установленного гарантийного срока. Согласно действующего законодательства, после подтверждения существенности недостатков в купленном телефоне.

В случае выявления в течение гарантийного срока существенных недостатков, которые возникли по вине производителя товара (продавца, исполнителя) или его фальсификации, подтвержденных при необходимости заключением экспертизы, в порядке и в сроки, установленные законодательством и на основании обязательных для сторон правил или договора, вы имеете право по своему выбору требовать от продавца или производителя:

1) расторжения договора и возврата уплаченной за товар денежной суммы;

2) требовать замены товара на такой же товар или на аналогичный, из числа имеющихся у продавца (производителя).

Для рассмотрения указанных требований потребителю необходимо предъявить расчетный документ, а относительно товаров, на которые установлен гарантийный срок, - технический паспорт или другой документ, что его заменяет, с пометкой о дате продажи.

Как устранить препятствия в общении с ребенком?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Согласно действующему законодательству, бабушка и дедушка имеют право общаться со своими внуками. Так, статьей  257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право общаться со своими внуками, правнуками, принимать участие в их воспитании. Кроме этого, родители или иные лица, с которыми проживает ребенок, не имеют права препятствовать в осуществлении бабушкой, дедом, прабабушкой, прадедом своих прав относительно воспитания внуков, правнуков.

Также ст. 257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что в случае, если  существуют какие-либо препятствия для общения с ребенком, бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право на обращение в суд с иском об их устранении. Таким образом, в вашем случае необходимо обращаться в суд с исковым заявлением об устранении препятствий общения с ребенком.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/