Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 19 НОЯБРЯ 2017 21:11
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Острів Хортиця очима майстра

04 августа 2017

Нещодавно, у приміщенні Запорізького фотоклубу,  відомий  фотохудожник Сергій Лавров  презентував новий видовищний альбом про велич рідного краю.

У багатій ілюстративній збірці «Острів Хортиця» зібрано поетичні фотозамальовки острова-святині. Автор – яскравий представник школи запорізького художнього фото, головне місце в творчості якого займає тема краси нашого регіону. Він любить подорожувати і звідусіль привозить свіжі враження, якими щедро ділиться з глядачами. Називає Національний заповідник «Хортиця» унікальним природним комплексом, історичним і духовним центром краю.

– Острів Хортиця – вічний, віковічний, сущий, повернув мене до повноцінного життя, поставив свого часу на ноги після серйозної травми хребта, – говорить Сергій Лавров. – У будь-яку пору року Національний заповідник чудовий. Саме це я хочу показати у своєму невеличкому фотоальбомі, куди, мабуть, не увійшла і сота частина фотопоеми. Дуже приємно дивитися на острів посеред Дніпра – мою любов з нового ракурсу. Це земля, на якій воєдино злилися всі форми українських ландшафтів, від скель до плавневих озер, від степів до лісів; природна і історична скарбниця нашої землі.

Улюблені місця фотомитця – балка Генералка, Наумова балка, узбережжя Старого Дніпра. Оскільки він мешкає в Хортицькому районі, то часто буває в урочищі Вирва, на острові Байда як зимою, так і влітку, де багато цікавих ландшафтних та історичних пам’яток. І кожного разу знаходить, чим здивувати своїх глядачів. Слід підкреслити, що його художні знімки – результат багатогодинної підготовки в очікуванні відповідних погодних умов і світла.

У складний і суперечливий час, в якому ми живемо, видання фотоальбому за власний кошт – дороге задоволення, тому проект став «народним». 22 та 29 липня у запорізькому фотоклубі Сергій і його дружина Наталія видавали новенькі екземпляри книги своїм замовникам – друзям із соціальних мереж і колегам, які передплатили друк кольорового видання. Переглядаючи ці світлини, у глядачів виникає відчуття тиші і гармонії.

– Запорожці, які живуть у місті, а також за кордоном, скинулися коштами – і альбом вийшов, – додає наш співрозмовник. – Даний приклад вказує на те, що народ України єдиний, а шлях до розвитку нашої країни залежить від кожного з нас.

Також фотограф живої природи повідомив, що приступає до роботи над презентаційним фотоальбомом «Краса Запорізького краю», який буде створено на замовлення обласної влади. Під час роботи над майбутнім виданням фотохудожник планує відвідати відомі та маловідомі куточки нашого краю, представити їх глядачам із властивої лише йому поетичної точки зору.

– Основою для книги послужить десятирічне фотодослідження Хортиці – сакрального місця з цілющою енергетикою, – говорить Сергій Лавров. – За цей час вийшов багатогранний і всеосяжний портрет острова.

Як вважає запорізький письменник-краєзнавець Юрій Вілінов, автор фотоальбому «Острів Хортиця» цілеспрямовано не помічає тисячолітніх пристрастей навколо острова. «Його Хортиця – це простір, де тонкі світи переплітаються з нашим грубим світом. На острові потоки невловимих сил і енергії перетворюють дерева і навіть каміння в такі образи, що вже і не здогадуєшся, що це: гра природи або химерне створення людини. Якщо друге, то з того моменту пройшло стільки часу, що сліди людського втручання згладжені і невпізнанні. Хортиця Лаврова – така, що завжди була, безумовно є і завжди буде!» – говорить він.

Нагадаємо, що Сергій Лавров займається фотосправою з дитинства, за прикладом батька. На початку 80 рр. XX ст. брав участь у зйомках художнього фільму Сергія Герасимова «Лев Толстой» як фотограф. Визначний радянський режисер дав високу оцінку світлинам майстра, та зокрема сказав: «Чим би ти не займався у житті, не залишай фотографію», – згадує наш співрозмовник. – Як результат, портрет режисера, що грав Льва Толстого, був опублікований у «Літературній газеті» – значному виданні свого часу.

Майстр є учасником багатьох фотовиставок в Україні та за її межами, відомий широкому загалу як автор унікальних світлин Хортиці, яка на його поетичних фотографіях постає як неймовірна та чарівна. Його фотографії були представлені на виставках «Прес-фото», «Україна очима американських й українських журналістів», «Хортиця – територія любові» та інших. У 2009 році видано перший великий фотоальбом «Віковічна Хортиця».

Також він є  членом Спілки фотохудожників України, Спілки журналістів України, працював фотокореспондентом численних газет, міжнародних видань. Крім того Сергію Лаврову вручений орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня,  він перший з  фотомитців нашого міста, який отримав найвищу нагороду обласної ради.

Посилання на фоторепортаж 

Вікторія КИРИЛЕНКО, фото автора та з архіву Сергія ЛАВРОВА

 

Просмотров: 193

ПРАВА ГОРОЖАН

Какая надбавка к пенсии положена детям войны?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

 Я живу в Новониколаевке Запорожской области. Хочу узнать, есть ли добавки к пенсии для детей войны за сверхнормативный – от 30 лет стаж? И вообще, как сейчас рассчитывается пенсия?

 – С 11 октября нынешнего года вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно повышения пенсий». Минимальная пенсия теперь составляет 1452 грн. – для тех, у кого достаточно стажа, а минимальная пенсия для тех, у кого не хватает стажа, выросла с 949 грн до 1373 грн.

Исходя из установленного размера прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность, пересчитываются в том числе и доплаты за сверхнормативный стаж неработающим пенсионерам.

Так, согласно ст. 28 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» за каждый полный год страхового стажа свыше 35 лет мужчинам и 30 лет женщинам пенсия по возрасту увеличивается на 1% размера пенсии, но не больше 1% минимальной пенсии по возрасту. Сверхнормативный страховой стаж не может быть ограничен.

Согласно ст. 6 «О социальной защите детей войны» детям войны (кроме тех, на которых распространяется действие Закона Украины «О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты») к пенсии или ежемесячному пожизненному денежному содержанию или государственной социальной помощи, что положено вместо пенсии, выплачивается повышение в порядке и размерах, установленных Кабинетом министров Украины.

В соответствии со ст. 4 Постановления КМУ «О повышении уровня социальной защиты наиболее уязвимых слоев населения» установлено, что детям войны (кроме тех, на которых распространяется действие Законов Украины «О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты» и «О жертвах нацистских преследований») к пенсии или ежемесячного пожизненному денежного содержания или государственной социальной помощи, что выплачивается вместо пенсии, повышение, установленное статьей 6 Закона Украины «О социальной защите детей войны», производится в размере 66,43 грн.

Согласно ст. 40 Закона «Об общегосударственном пенсионном обеспечении» заработная плата (доход) для исчисления пенсии определяется по формуле: Зп = Зс х (Ск: К), Зп – сумма заработной платы застрахованного лица в гривнах; Зc – средняя заработная плата (доход) в Украине, с которой уплачены страховые взносы за три календарных года, предшествующих году обращения за назначением пенсии; Cк – сумма коэффициентов заработной платы (дохода) за каждый месяц (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзп ); K – страховой стаж за месяцы, которые учтены для определения коэффициента заработной платы (дохода) застрахованного лица.

Для получения более подробной консультации вам необходимо обратиться к специалистам территориального управления Пенсионного фонда по месту жительства.

Кому в Украине положена пенсия после «реформы»?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

– Граждане Украины имеют право на государственное пенсионное обеспечение по возрасту, инвалидности, в связи с потерей кормильца и в других случаях, предусмотренных Законом Украины «О пенсионном обеспечении».Обращение о назначении пенсии может осуществляться в любое время после возникновения права на пенсию.

При этом пенсии по возрасту и по инвалидности назначаются независимо от того, прекращена работа на время обращения за пенсией или она продолжается. Пенсии за выслугу лет назначаются при оставлении работы, которая дает право на эту пенсию.

Для получения подробной консультации по всем вопросам вам необходимо обратиться к специалистам территориального управления пенсионного фонда по месту жительства.

Летние танцы от «Время и Стекло»


ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/