Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 20 СЕНТЯБРЯ 2017 19:09
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Острів Хортиця очима майстра

04 августа 2017

Нещодавно, у приміщенні Запорізького фотоклубу,  відомий  фотохудожник Сергій Лавров  презентував новий видовищний альбом про велич рідного краю.

У багатій ілюстративній збірці «Острів Хортиця» зібрано поетичні фотозамальовки острова-святині. Автор – яскравий представник школи запорізького художнього фото, головне місце в творчості якого займає тема краси нашого регіону. Він любить подорожувати і звідусіль привозить свіжі враження, якими щедро ділиться з глядачами. Називає Національний заповідник «Хортиця» унікальним природним комплексом, історичним і духовним центром краю.

– Острів Хортиця – вічний, віковічний, сущий, повернув мене до повноцінного життя, поставив свого часу на ноги після серйозної травми хребта, – говорить Сергій Лавров. – У будь-яку пору року Національний заповідник чудовий. Саме це я хочу показати у своєму невеличкому фотоальбомі, куди, мабуть, не увійшла і сота частина фотопоеми. Дуже приємно дивитися на острів посеред Дніпра – мою любов з нового ракурсу. Це земля, на якій воєдино злилися всі форми українських ландшафтів, від скель до плавневих озер, від степів до лісів; природна і історична скарбниця нашої землі.

Улюблені місця фотомитця – балка Генералка, Наумова балка, узбережжя Старого Дніпра. Оскільки він мешкає в Хортицькому районі, то часто буває в урочищі Вирва, на острові Байда як зимою, так і влітку, де багато цікавих ландшафтних та історичних пам’яток. І кожного разу знаходить, чим здивувати своїх глядачів. Слід підкреслити, що його художні знімки – результат багатогодинної підготовки в очікуванні відповідних погодних умов і світла.

У складний і суперечливий час, в якому ми живемо, видання фотоальбому за власний кошт – дороге задоволення, тому проект став «народним». 22 та 29 липня у запорізькому фотоклубі Сергій і його дружина Наталія видавали новенькі екземпляри книги своїм замовникам – друзям із соціальних мереж і колегам, які передплатили друк кольорового видання. Переглядаючи ці світлини, у глядачів виникає відчуття тиші і гармонії.

– Запорожці, які живуть у місті, а також за кордоном, скинулися коштами – і альбом вийшов, – додає наш співрозмовник. – Даний приклад вказує на те, що народ України єдиний, а шлях до розвитку нашої країни залежить від кожного з нас.

Також фотограф живої природи повідомив, що приступає до роботи над презентаційним фотоальбомом «Краса Запорізького краю», який буде створено на замовлення обласної влади. Під час роботи над майбутнім виданням фотохудожник планує відвідати відомі та маловідомі куточки нашого краю, представити їх глядачам із властивої лише йому поетичної точки зору.

– Основою для книги послужить десятирічне фотодослідження Хортиці – сакрального місця з цілющою енергетикою, – говорить Сергій Лавров. – За цей час вийшов багатогранний і всеосяжний портрет острова.

Як вважає запорізький письменник-краєзнавець Юрій Вілінов, автор фотоальбому «Острів Хортиця» цілеспрямовано не помічає тисячолітніх пристрастей навколо острова. «Його Хортиця – це простір, де тонкі світи переплітаються з нашим грубим світом. На острові потоки невловимих сил і енергії перетворюють дерева і навіть каміння в такі образи, що вже і не здогадуєшся, що це: гра природи або химерне створення людини. Якщо друге, то з того моменту пройшло стільки часу, що сліди людського втручання згладжені і невпізнанні. Хортиця Лаврова – така, що завжди була, безумовно є і завжди буде!» – говорить він.

Нагадаємо, що Сергій Лавров займається фотосправою з дитинства, за прикладом батька. На початку 80 рр. XX ст. брав участь у зйомках художнього фільму Сергія Герасимова «Лев Толстой» як фотограф. Визначний радянський режисер дав високу оцінку світлинам майстра, та зокрема сказав: «Чим би ти не займався у житті, не залишай фотографію», – згадує наш співрозмовник. – Як результат, портрет режисера, що грав Льва Толстого, був опублікований у «Літературній газеті» – значному виданні свого часу.

Майстр є учасником багатьох фотовиставок в Україні та за її межами, відомий широкому загалу як автор унікальних світлин Хортиці, яка на його поетичних фотографіях постає як неймовірна та чарівна. Його фотографії були представлені на виставках «Прес-фото», «Україна очима американських й українських журналістів», «Хортиця – територія любові» та інших. У 2009 році видано перший великий фотоальбом «Віковічна Хортиця».

Також він є  членом Спілки фотохудожників України, Спілки журналістів України, працював фотокореспондентом численних газет, міжнародних видань. Крім того Сергію Лаврову вручений орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня,  він перший з  фотомитців нашого міста, який отримав найвищу нагороду обласної ради.

Посилання на фоторепортаж 

Вікторія КИРИЛЕНКО, фото автора та з архіву Сергія ЛАВРОВА

 

Просмотров: 160

ПРАВА ГОРОЖАН

– Помогите разобраться, имею ли я право, как гражданин Украины, бесплатно получить земельный участок для дальнейшего строительства жилого дома или других участков земли?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Право на землю гарантирует украинцам Конституция Украины и Земельный кодекс. Так, в соответствии ст.121 Земельного кодекса Украины, граждане Украины имеют право на бесплатную передачу им земельных участков из земель государственной или коммунальной собственности в таких размерах:

– для ведения фермерского хозяйства – в размере земельной доли (пая), определенной для членов сельскохозяйственных предприятий, расположенных на территории сельского, поселкового, городского совета, где находится фермерское хозяйство;

– личного крестьянского хозяйства – не более 2,0 гектара;

– садоводства – не более 0,12 гектара;

– строительства и обслуживания жилого дома, хозяйственных зданий и сооружений (приусадебный участок) в селах – не более 0,25 гектара, в поселках – не более 0,15 гектара, в городах – не более 0,10 гектара;

– для индивидуального дачного строительства – не более 0,10 гектара;

– строительства индивидуальных гаражей – не более 0,01 гектара;

– строительства и обслуживания жилого дома, хозяйственных зданий и сооружений (приусадебный участок): в селах – не более 0,25 гектара;

в поселках – не более 0,15 гектара, в городах – не более 0,10 гектара.

Согласно законодательству Украины, выделение земли бесплатно производится один раз. Это означает, что каждый гражданин Украины имеет право бесплатно получить в свою частную собственность шесть земельных участков различного целевого назначения, причем, независимо от места проживания или регистрации.

– Я поскользнулась во дворе на не посыпанном песком льде, упала и сломала ногу. Могу ли получить за это компенсацию и от кого?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

 – Если травма получена возле своего дома, то претензии необходимо предъявлять коммунальному предприятию, обслуживающему этот дом. При падении на ступенях офиса, банка, супермаркета или дома, являющегося чей-то частной собственностью, ответственность должен нести тот, на кого возложена обязанность убирать данную территорию. Первое, что вам нужно сделать – это установить, кто является балансодержателем территории.

Прежде чем обращаться в суд, вооружитесь доказательствами. Запишите время и обстоятельства, а также телефоны свидетелей (минимум двух) вашего падения. Любым возможным способом зафиксируйте место происшествия (фото, видео и т.п.), ведь вам придется доказать, что травма произошла не по вашей неосмотрительности, а по причине ненадлежащего исполнения работниками соответствующих служб своих обязанностей.

Обращаться в суд можно как сразу, так и после окончания лечения. Срок исковой давности в Украине составляет три года. Однако с подачей иска лучше не затягивать, потому что потом сложнее будет собрать документы и другие доказательства. Кроме документов, подтверждающих ваш диагноз, необходимо будет предоставить в суд документы, подтверждающие понесенные вами расходы на лечение.

Так же вы имеете право на досудебное решение спора, а именно обратится к балансодержателю территории с письменной претензией.

Летние танцы от «Время и Стекло»


ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

 В редакцию «Запорожья Вечернего» с просьбой о помощи обратилась постоянная читательница газеты  и наша добрая знакомая,  жительница  пгт. Малокатериновка Юлия Бугай. 


Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/