Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 23 ЯНВАРЯ 2018 06:01
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

У Запорізькій обласній науковій бібліотеці відкрилася виставка дитячих малюнків-мандрівників «Мій край – мій дім»

10 августа 2017

Світ очима маленьких художників ці статусом «переселенці» та їх мрії про світле майбутнє – це Міжнародна виставка дитячих малюнків-мандрівників «Мій край – мій дім», яка відкрилася 4 серпня у Запорізькій обласній науковій бібліотеці.

Півсотні малюнків з архітектурними пам’ятками, міфічними персонажами, військовою технікою, власними будинками, які треба було залишити, створювали діти з сімей внутрішньо переміщених осіб, які бачили події в АТО, але зараз проживають на мирній території. Мета соціального проекту – показати вплив подій на сході України на творчість дітей. Не дивлячись на напружену ситуацію в Донецькій та Луганській областях, там і зараз залишилось багато малечі зі своїми сім’ями.

Унікальна виставка має на меті привернути увагу до дітей, які залишилися без власного  дому в зв'язку з АТО, та надати  їм допомогу. Ідея її створення виникла у членів об’єднання ГО «Словацько-Український центр партнерства» під час гуманітарної місії до Маріуполю. Благодійний фонд «Карітас-Запоріжжя» є одним з партнерів експозиції. Організатором в нашому місті виступає громадська організація «Міст Донбаська ініціатива».

Участь у відкритті взяли представники Запорізького офісу «Крим SOS», коворкінгу «Спільно HUB», Центру мистецтв «АРТ-Простір», благодійного фонду «Посмішка дитини».

За слова експертів, багато дітей із зони АТО, або ті, що залишились там, переважно мають серйозні проблеми зі здоров'ям, чи то фізичним, чи психологічним, але не дивлячись на це, вони намагаються сприймати прекрасне і відображати це в своїх яскравих малюнках. Маленькі митці не зациклені на подіях в АТО, не дивлячись на те, що вони пережили. Спогади про рідні будинки залишилися яскравими.

Окрім робіт дітей зі Сходу, глядачі можуть переглянути малюнки маленьких закарпатців та словаків: як кожен з них бачить свій дім саме сьогодні. Вони передали всю красу побаченого, а також власні емоції.

Ця контрастність вражає, засмучує, втім організатори вірять, що в основному вона надихатиме кожного з глядачів на краще розуміння та сприйняття слова «мир».

Минулого року ця експозиція виставлялася у Словаччині. Мер міста Кромпахи Івета Рушінова сказала про ініціативу наступне: «Це дуже сильна виставка, і малюнки дітей зі сходу України викликають сильні емоції. Ми маємо бути раді, що наше покоління не знає, що таке війна. Цей мир необхідно цінувати».

–Ми сподіваємося, що виставка стане традиційною, і буде проходити в Україні та за її межами. Важливо, що ми робимо це разом, що об'єднує нас – громадські організації не тільки Запоріжжя, а й всієї України, – зауважила на відкритті співорганізатор заходу від БФ «Карітас-Запоріжжя» Ольга Велика.

Цього року планується, що у проекті візьмуть участь 10 міст України, і в кожному місті творча скарбничка буде поповнюватися малюнками дітей, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, щоб привернути увагу суспільства до цього питання. Роботи маленьких запорожців також представлені в нашому місті, а потім вони помандрують до Ужгорода, а згодом – до Словаччини, звідки ця виставка і стартувала.

Приходьте разом із сім’єю – ваші діти зможуть намалювати малюнок, який також відправиться у мандри з виставкою далі. Давайте разом підтримаємо наших дітей, їх надії і очікування! 

Віра ВОЛОДИМИРОВА

 

Просмотров: 85

ПРАВА ГОРОЖАН

Имею ли я право требовать замены телефона?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

В соответствии с ч.1 ст. 8 Закона Украины «О защите прав потребителей», в случае выявления в течение установленного гарантийного срока недостатков вы, как потребитель, в порядке и в сроки, установленные законодательством, имеете право требовать:

1) пропорционального уменьшения цены;

2) безвозмездного устранения недостатков товара в разумный срок;

3) возмещения расходов на устранение недостатков товара.

Ваше право - требовать замены товара на такой же или на аналогичный из числа имеющихся у продавца в течение установленного гарантийного срока. Согласно действующего законодательства, после подтверждения существенности недостатков в купленном телефоне.

В случае выявления в течение гарантийного срока существенных недостатков, которые возникли по вине производителя товара (продавца, исполнителя) или его фальсификации, подтвержденных при необходимости заключением экспертизы, в порядке и в сроки, установленные законодательством и на основании обязательных для сторон правил или договора, вы имеете право по своему выбору требовать от продавца или производителя:

1) расторжения договора и возврата уплаченной за товар денежной суммы;

2) требовать замены товара на такой же товар или на аналогичный, из числа имеющихся у продавца (производителя).

Для рассмотрения указанных требований потребителю необходимо предъявить расчетный документ, а относительно товаров, на которые установлен гарантийный срок, - технический паспорт или другой документ, что его заменяет, с пометкой о дате продажи.

Как устранить препятствия в общении с ребенком?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Согласно действующему законодательству, бабушка и дедушка имеют право общаться со своими внуками. Так, статьей  257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право общаться со своими внуками, правнуками, принимать участие в их воспитании. Кроме этого, родители или иные лица, с которыми проживает ребенок, не имеют права препятствовать в осуществлении бабушкой, дедом, прабабушкой, прадедом своих прав относительно воспитания внуков, правнуков.

Также ст. 257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что в случае, если  существуют какие-либо препятствия для общения с ребенком, бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право на обращение в суд с иском об их устранении. Таким образом, в вашем случае необходимо обращаться в суд с исковым заявлением об устранении препятствий общения с ребенком.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/