Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 23 ЯНВАРЯ 2018 06:01
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Що насправді треба читати на канікулах?

11 августа 2017

Продовжується серпень – останній місяць літніх канікул. Ті, хто вже прочитав усі твори зі шкільного списку літератури на літо, можуть з легким серцем узятися за книжки для душі.

Ті ж, хто досі ніяк не подужає цей обов’язковий список, мають змогу «розбавити» його якоюсь класною книжкою сучасного автора, щоб зберегти любов чи хоча б прихильність до читання. А щоб батькам і юним читачам було легше орієнтуватися,  ми підготували своєрідний «читацький путівник».

– Важко вибрати п’ять книжок для всіх дітей шкільного віку, адже там ми бачимо і першачків, які щойно навчилися читати, і випускників, думки яких зайняті ЗНО та вступними іспитами, – говорить дослідниця дитячої літератури, літературна критикиня, зв’язкова простору української дитячої книги «Бара бука» Ганна Третяк. – Тому я пропоную принцип добору читання на літо та кілька можливих назв за цим принципом, а діти зможуть обрати читання згідно зі своїми смаками та досвідом. Отже, я вважаю, що програма мінімум на літо – це щонайменше п’ять книжок: смішна (для гарного настрою), про почуття (дружбу чи любов), серйозна, проблемна книжка (яка наштовхне на роздуми та сприятиме духовному зростанню), пригодницька (детективи, фантастика), і, нарешті, пізнавальне видання згідно зі сферою зацікавлень читачів (біографії видатних осіб, книжки про науку, літературу, фотозйомку чи будь-що інше для кожної конкретної дитини).

Читачам з початкових класів я раджу звернути увагу на дві книжки Галини Ткачук – «Тринадцять історій у темряві», яка дозволить посміятися зі страхів, і «Вечірні крамниці вулиці Волоської» – магічний детектив, який проведе читача київськими вуличками, горами і дахами.

Видання Лариси Денисенко «Майя та її мами» допоможе довідатися, яким різноманітним є світ навколо, а історія Галини Кирпи «Мій тато став зіркою» м’яко наштовхне на думки про те, як це – прощатися з рідними.  

Книжка-картинка Надьожної (Надії Кушнір) «Як Гусь свою любов шукав» своїм легким гумором допоможе подолати сумні думки, а нон-фікшн «Голосно, тихо, пошепки» від Аґрафки занурить у світ звуків та тиші.

Школярам, яких уже не відлякує обсяг книжок, раджу розпочати позакласне читання веселою дилогією про Андрія Говоруху від Саші Кочубей.

Соціально важливу тему самотніх людей читачі знайдуть у «Біглі-старшому» Оксани Лущевської, а її ж книжка «Задзеркалля» змусить замислитися про те, як наші слова впливають на життя інших людей.

  Романтично-фантастичний роман Сергія і Марини Дяченків «Ритуал» можна сміливо вважати класикою новітньої підліткової прози, а трилогія Сергія Оксеника «Лісом. Небом. Водою» з перших же сторінок затягне школярів у вир небезпечних пригод у постакаліптичному світі.

Ну, а щоб вивчення фізики далося трохи легше, раджу не оминути увагою «Білу трішки чорну-пречорну книжку» Кузька Кузякіна, яка легко пояснить, чому не існує ні чорного, ні білого кольорів, а також багато інших цікавинок. Буде цікаво і батькам із дідусями також.

Сучасна дитяча література є надзвичайно розмаїтою. Книжки різняться за жанрами та форматами, торкаються багатьох важливих тем і проблем, апелюють до різних читачів. Тому видання для літнього читання мають насамперед забезпечувати діалог – із собою та іншими.  

Марія СЕМЕНЧЕНКО

Просмотров: 53

ПРАВА ГОРОЖАН

Имею ли я право требовать замены телефона?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

В соответствии с ч.1 ст. 8 Закона Украины «О защите прав потребителей», в случае выявления в течение установленного гарантийного срока недостатков вы, как потребитель, в порядке и в сроки, установленные законодательством, имеете право требовать:

1) пропорционального уменьшения цены;

2) безвозмездного устранения недостатков товара в разумный срок;

3) возмещения расходов на устранение недостатков товара.

Ваше право - требовать замены товара на такой же или на аналогичный из числа имеющихся у продавца в течение установленного гарантийного срока. Согласно действующего законодательства, после подтверждения существенности недостатков в купленном телефоне.

В случае выявления в течение гарантийного срока существенных недостатков, которые возникли по вине производителя товара (продавца, исполнителя) или его фальсификации, подтвержденных при необходимости заключением экспертизы, в порядке и в сроки, установленные законодательством и на основании обязательных для сторон правил или договора, вы имеете право по своему выбору требовать от продавца или производителя:

1) расторжения договора и возврата уплаченной за товар денежной суммы;

2) требовать замены товара на такой же товар или на аналогичный, из числа имеющихся у продавца (производителя).

Для рассмотрения указанных требований потребителю необходимо предъявить расчетный документ, а относительно товаров, на которые установлен гарантийный срок, - технический паспорт или другой документ, что его заменяет, с пометкой о дате продажи.

Как устранить препятствия в общении с ребенком?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Согласно действующему законодательству, бабушка и дедушка имеют право общаться со своими внуками. Так, статьей  257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право общаться со своими внуками, правнуками, принимать участие в их воспитании. Кроме этого, родители или иные лица, с которыми проживает ребенок, не имеют права препятствовать в осуществлении бабушкой, дедом, прабабушкой, прадедом своих прав относительно воспитания внуков, правнуков.

Также ст. 257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что в случае, если  существуют какие-либо препятствия для общения с ребенком, бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право на обращение в суд с иском об их устранении. Таким образом, в вашем случае необходимо обращаться в суд с исковым заявлением об устранении препятствий общения с ребенком.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/