Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 24 ЯНВАРЯ 2018 11:01
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Карт-бланш лісничих – камери відеонагляду

11 августа 2017

Комусь відпочинок, а комусь – напружена робота. Лісові пожежі становлять через недбалих туристів велику загрозу для навколишнього середовища, а також для нас з вами. Щороку виникають тисячі вогнищ загоряння на відкритих територіях в Запоріжжі та області.

Днями співробітники Служби порятунку «101»  спільно з представниками Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства провели профілактичний рейд. Чим здивували працівники Крутоярівського лісництва Запорізького району журналістів, яких запросили відвідати захід? Як вони зберігають ліс та чим захищають від вогню?

Виявилося, що вартові-охоронці лісу протягом п’яти років мають змогу виявляти на ранній стадії пожежі завдяки цілодобовому відеоспостереженню на 25-метровій сторожовій башті. Інформація передається в реальному часі на монітори, за якими спостерігають оператори. Таким чином, наприклад,  вдалося оперативно ліквідувати пожежу в селі Канівське, де вигоріло через сильні пориви вітру 0,1 гектар насаджень сосни.

Лісничі відповідають за збереження майже 1200 га лісу, з яких 60% хвойних насаджень. Щоб вогонь не поширювався на випадок загоряння, квартальні межі розподілені на мінералізовані смуги. Також на в’їзді до лісу можна побачити відповідні шлагбауми. Вони застерігають людей від необачного поводження на природі, а у період підвищеної пожежонебезпеки взагалі перекривають в’їзд до лісу. Зараз працівники лісгоспу готуються до чергувань у посиленному режимі.

–У 90% випадків причина лісових пожеж – необережне поводження з вогнем та нехтування правилами пожежної безпеки, – говорить начальник Запорізького лісомисливського господарства Микола Заболотний. – Особливо тривожить, що жителі сіл прибирають суху траву за допомогою вогню, і як наслідок вогонь потрапляє в ліс. Проте на відновлення хвойного лісу після пожежі необхідно близько 80 років. Хочу попрохати людей бути не байдужими та у разі виявлення пожежі повідомляти до Служби порятунку або до представників лісового господарства.

За словами начальника відділу з питань цивільного захисту з надзвичайних ситуацій мобілізаційної та оборонної роботи роботи Біленківської громади Олександра Мазохи, туристи часто залишають непогашені костри, а також трава загорається від недопалків.

– На нашій території знаходяться більше 30 баз відпочинку на березі Дніпра, і кожного року, завдячуючи недбалості відпочиваючих, потерпаємо від лісових пожеж, – розповідає чоловік. – Ми взаємодіємо з лісгоспом, Службою порятунку, державною пожежно-рятувальною частиною №7. Плануємо створити місцеву пожежну команду, щоб забезпечити безпеку громади. В арсеналі є повний набір протипожежного приладдя: лопати з сокирами, необхідна техніка. Про кожного нашого працівника можна сказати багато добрих слів, похвалити за професійність, добросовісність та відповідальність. Люди готові кинути всі свої справи на час виклику, аби врятувати чиєсь життя!

Зазначимо також, що влітку є велика ймовірність зіткнутися з тепловим або сонячним ударом. Як розповів інструктор з навчання населення навикам долікарської допомоги Товариства Червоного Хреста України Іван Здоровець, тепловий удар легко отримати при тривалій фізичній роботі в полі, в задушливих приміщеннях, під час  фізичних тренувань. «Щоб подібних ситуацій уникнути – потрібно носити головні убори, пити прохолодну воду, намагатися не перебувати на відкритому сонці багато часу, вчасно приймати їжу і не вживати алкоголь», – зазначає наш співрозмовник.

За словами начальника сектора зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковника служби цивільного захисту Юлії Баришевої, з початку року в екосистемах області виникло 2102 пожежі на загальній площі 813 га. Наприклад, за добу (3-4 серпня, – авт.) ліквідовано 38 пожеж, 15,2 га. В межах лісового фонду 81 пожежа, 131 га. Також наші рятівники знаходяться у цілодобовій готовності до можливих займань у лісових господарствах Херсонській області.

Зараз на території Запорізької області встановлено п'ятий клас пожежної небезпеки. Лісничі закликають: необхідно обережно ставитися до природи: не випалювати суху траву та не залишати вогонь після себе. Бережімо спільними зусиллями кожен куточок рідної природи.

Віра ВОЛОДИМИРОВА, фото автора

 

Просмотров: 183

ПРАВА ГОРОЖАН

Имею ли я право требовать замены телефона?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

В соответствии с ч.1 ст. 8 Закона Украины «О защите прав потребителей», в случае выявления в течение установленного гарантийного срока недостатков вы, как потребитель, в порядке и в сроки, установленные законодательством, имеете право требовать:

1) пропорционального уменьшения цены;

2) безвозмездного устранения недостатков товара в разумный срок;

3) возмещения расходов на устранение недостатков товара.

Ваше право - требовать замены товара на такой же или на аналогичный из числа имеющихся у продавца в течение установленного гарантийного срока. Согласно действующего законодательства, после подтверждения существенности недостатков в купленном телефоне.

В случае выявления в течение гарантийного срока существенных недостатков, которые возникли по вине производителя товара (продавца, исполнителя) или его фальсификации, подтвержденных при необходимости заключением экспертизы, в порядке и в сроки, установленные законодательством и на основании обязательных для сторон правил или договора, вы имеете право по своему выбору требовать от продавца или производителя:

1) расторжения договора и возврата уплаченной за товар денежной суммы;

2) требовать замены товара на такой же товар или на аналогичный, из числа имеющихся у продавца (производителя).

Для рассмотрения указанных требований потребителю необходимо предъявить расчетный документ, а относительно товаров, на которые установлен гарантийный срок, - технический паспорт или другой документ, что его заменяет, с пометкой о дате продажи.

Как устранить препятствия в общении с ребенком?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Согласно действующему законодательству, бабушка и дедушка имеют право общаться со своими внуками. Так, статьей  257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право общаться со своими внуками, правнуками, принимать участие в их воспитании. Кроме этого, родители или иные лица, с которыми проживает ребенок, не имеют права препятствовать в осуществлении бабушкой, дедом, прабабушкой, прадедом своих прав относительно воспитания внуков, правнуков.

Также ст. 257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что в случае, если  существуют какие-либо препятствия для общения с ребенком, бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право на обращение в суд с иском об их устранении. Таким образом, в вашем случае необходимо обращаться в суд с исковым заявлением об устранении препятствий общения с ребенком.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/