Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 19 НОЯБРЯ 2017 21:11
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Карт-бланш лісничих – камери відеонагляду

11 августа 2017

Комусь відпочинок, а комусь – напружена робота. Лісові пожежі становлять через недбалих туристів велику загрозу для навколишнього середовища, а також для нас з вами. Щороку виникають тисячі вогнищ загоряння на відкритих територіях в Запоріжжі та області.

Днями співробітники Служби порятунку «101»  спільно з представниками Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства провели профілактичний рейд. Чим здивували працівники Крутоярівського лісництва Запорізького району журналістів, яких запросили відвідати захід? Як вони зберігають ліс та чим захищають від вогню?

Виявилося, що вартові-охоронці лісу протягом п’яти років мають змогу виявляти на ранній стадії пожежі завдяки цілодобовому відеоспостереженню на 25-метровій сторожовій башті. Інформація передається в реальному часі на монітори, за якими спостерігають оператори. Таким чином, наприклад,  вдалося оперативно ліквідувати пожежу в селі Канівське, де вигоріло через сильні пориви вітру 0,1 гектар насаджень сосни.

Лісничі відповідають за збереження майже 1200 га лісу, з яких 60% хвойних насаджень. Щоб вогонь не поширювався на випадок загоряння, квартальні межі розподілені на мінералізовані смуги. Також на в’їзді до лісу можна побачити відповідні шлагбауми. Вони застерігають людей від необачного поводження на природі, а у період підвищеної пожежонебезпеки взагалі перекривають в’їзд до лісу. Зараз працівники лісгоспу готуються до чергувань у посиленному режимі.

–У 90% випадків причина лісових пожеж – необережне поводження з вогнем та нехтування правилами пожежної безпеки, – говорить начальник Запорізького лісомисливського господарства Микола Заболотний. – Особливо тривожить, що жителі сіл прибирають суху траву за допомогою вогню, і як наслідок вогонь потрапляє в ліс. Проте на відновлення хвойного лісу після пожежі необхідно близько 80 років. Хочу попрохати людей бути не байдужими та у разі виявлення пожежі повідомляти до Служби порятунку або до представників лісового господарства.

За словами начальника відділу з питань цивільного захисту з надзвичайних ситуацій мобілізаційної та оборонної роботи роботи Біленківської громади Олександра Мазохи, туристи часто залишають непогашені костри, а також трава загорається від недопалків.

– На нашій території знаходяться більше 30 баз відпочинку на березі Дніпра, і кожного року, завдячуючи недбалості відпочиваючих, потерпаємо від лісових пожеж, – розповідає чоловік. – Ми взаємодіємо з лісгоспом, Службою порятунку, державною пожежно-рятувальною частиною №7. Плануємо створити місцеву пожежну команду, щоб забезпечити безпеку громади. В арсеналі є повний набір протипожежного приладдя: лопати з сокирами, необхідна техніка. Про кожного нашого працівника можна сказати багато добрих слів, похвалити за професійність, добросовісність та відповідальність. Люди готові кинути всі свої справи на час виклику, аби врятувати чиєсь життя!

Зазначимо також, що влітку є велика ймовірність зіткнутися з тепловим або сонячним ударом. Як розповів інструктор з навчання населення навикам долікарської допомоги Товариства Червоного Хреста України Іван Здоровець, тепловий удар легко отримати при тривалій фізичній роботі в полі, в задушливих приміщеннях, під час  фізичних тренувань. «Щоб подібних ситуацій уникнути – потрібно носити головні убори, пити прохолодну воду, намагатися не перебувати на відкритому сонці багато часу, вчасно приймати їжу і не вживати алкоголь», – зазначає наш співрозмовник.

За словами начальника сектора зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковника служби цивільного захисту Юлії Баришевої, з початку року в екосистемах області виникло 2102 пожежі на загальній площі 813 га. Наприклад, за добу (3-4 серпня, – авт.) ліквідовано 38 пожеж, 15,2 га. В межах лісового фонду 81 пожежа, 131 га. Також наші рятівники знаходяться у цілодобовій готовності до можливих займань у лісових господарствах Херсонській області.

Зараз на території Запорізької області встановлено п'ятий клас пожежної небезпеки. Лісничі закликають: необхідно обережно ставитися до природи: не випалювати суху траву та не залишати вогонь після себе. Бережімо спільними зусиллями кожен куточок рідної природи.

Віра ВОЛОДИМИРОВА, фото автора

 

Просмотров: 144

ПРАВА ГОРОЖАН

Какая надбавка к пенсии положена детям войны?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

 Я живу в Новониколаевке Запорожской области. Хочу узнать, есть ли добавки к пенсии для детей войны за сверхнормативный – от 30 лет стаж? И вообще, как сейчас рассчитывается пенсия?

 – С 11 октября нынешнего года вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно повышения пенсий». Минимальная пенсия теперь составляет 1452 грн. – для тех, у кого достаточно стажа, а минимальная пенсия для тех, у кого не хватает стажа, выросла с 949 грн до 1373 грн.

Исходя из установленного размера прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность, пересчитываются в том числе и доплаты за сверхнормативный стаж неработающим пенсионерам.

Так, согласно ст. 28 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» за каждый полный год страхового стажа свыше 35 лет мужчинам и 30 лет женщинам пенсия по возрасту увеличивается на 1% размера пенсии, но не больше 1% минимальной пенсии по возрасту. Сверхнормативный страховой стаж не может быть ограничен.

Согласно ст. 6 «О социальной защите детей войны» детям войны (кроме тех, на которых распространяется действие Закона Украины «О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты») к пенсии или ежемесячному пожизненному денежному содержанию или государственной социальной помощи, что положено вместо пенсии, выплачивается повышение в порядке и размерах, установленных Кабинетом министров Украины.

В соответствии со ст. 4 Постановления КМУ «О повышении уровня социальной защиты наиболее уязвимых слоев населения» установлено, что детям войны (кроме тех, на которых распространяется действие Законов Украины «О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты» и «О жертвах нацистских преследований») к пенсии или ежемесячного пожизненному денежного содержания или государственной социальной помощи, что выплачивается вместо пенсии, повышение, установленное статьей 6 Закона Украины «О социальной защите детей войны», производится в размере 66,43 грн.

Согласно ст. 40 Закона «Об общегосударственном пенсионном обеспечении» заработная плата (доход) для исчисления пенсии определяется по формуле: Зп = Зс х (Ск: К), Зп – сумма заработной платы застрахованного лица в гривнах; Зc – средняя заработная плата (доход) в Украине, с которой уплачены страховые взносы за три календарных года, предшествующих году обращения за назначением пенсии; Cк – сумма коэффициентов заработной платы (дохода) за каждый месяц (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзп ); K – страховой стаж за месяцы, которые учтены для определения коэффициента заработной платы (дохода) застрахованного лица.

Для получения более подробной консультации вам необходимо обратиться к специалистам территориального управления Пенсионного фонда по месту жительства.

Кому в Украине положена пенсия после «реформы»?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

– Граждане Украины имеют право на государственное пенсионное обеспечение по возрасту, инвалидности, в связи с потерей кормильца и в других случаях, предусмотренных Законом Украины «О пенсионном обеспечении».Обращение о назначении пенсии может осуществляться в любое время после возникновения права на пенсию.

При этом пенсии по возрасту и по инвалидности назначаются независимо от того, прекращена работа на время обращения за пенсией или она продолжается. Пенсии за выслугу лет назначаются при оставлении работы, которая дает право на эту пенсию.

Для получения подробной консультации по всем вопросам вам необходимо обратиться к специалистам территориального управления пенсионного фонда по месту жительства.

Летние танцы от «Время и Стекло»


ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/