Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 24 ЯНВАРЯ 2018 11:01
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Перша книгарня «Є» у Запоріжжі

01 сентября 2017

 

26 серпня у Запоріжжі відкрилася перша книгарня «Є» (пр. Соборний, 137).

Увагу поціновувачів  літератури, безумовно, привернуть твори Ернеста Гемінґвея, Чак Поланіка, Стівен Кінга, Харукі Муракамі, Туве Янссон, та інших письменників, видані українською мовою, а також новинки  від наших авторів – Ірен Роздобудько, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, тощо.

На відкритті нової сучасної книгарні «Є» відбулися читання, майстер-класи та музичні заходи. Діти познайомилися з акварельною технікою «a laPrima», відомою також як живопис мокрим по мокрому. Творила разом з дітками викладачка Вальдорфської школи Лія Матвієнко.

Весело пройшов майстер-клас для дітей від 5 до 7 років зі створення листівки – «Подорож до зірок Є» від програмної директорки «Запорізької книжкової толоки» Олени Заставної. Свої веселі й повчальні козацькі казки читав письменник, актор, режисер Олександр Виженко, відомий дітям як Санько Сито.

У літературних читаннях прийняли участь Олена Ольшанська – поетеса, бібліотекарка Запорізької обласній бібліотеки для юнацтва, організаторка проекту «Літературна штольня» і координаторка «Безкоштовних курсів української мови», Олесь Барліг – поет, прозаїк, драматург, голова запорізького літературного клубу «99», а також Ірина Сажинська – поетеса, лауреатка численних літературних конкурсів.

В рамках музичного перфомансу «Музика “Є”» від відомих музикантів нашого міста заспівали авторські пісні музикант і журналіст  Тарас Василенко, а також рок-музикант, лідер гурту «Декаданс», письменник Валентин Терлецький.

Як вважає арт-директорка мережі книгарень «Є» Анастасія Левкова, запоріжці – спраглі до українських книжок.

–Наша винагорода – відвідувачі, ваші гарні відгуки, захоплення, слова вдячності і, звісно, купівля книжок. Книгарня «Є» (в Україні їх вже 26) – це те, що творимо разом. Ми працюємо над тим, щоб збільшити в нашій державі відсоток думаючих людей. Останнім часом інтерес до культури, зокрема до літератури, зріс. Але дуже важливо його підтримати і перетворити на попит. І вірю, що наш проект зробить вагомий внесок у розвиток культурного життя міста, – підкреслила вона.

Мережа Книгарень «Є» має свої особливості, привабливі для покупця: найбільший в Україні вибір українських книг, книги іноземними мовами, відділ дитячої літератури (тут же місце для ігор, дитячі іграшки), відділ дисків (музика, фільми, ігри, аудіокнига), місця для читання, безкоштовний Інтернет (Wi-Fi), полиці для  буккросингу (безкоштовний обмін книжок) , періодичні культурні заходи (презентації книжок, круглі столи, зустрічі з письменниками). Головне, щоб було цікаво та пізнавально.

До речі, відкритість до інших культур також вельми важлива. «Саме тому мережа Книгарень «Є» прагне забезпечити великий вибір не тільки українських, а й зарубіжних видань оригінальними мовами», – додає наша співрозмовниця.

До речі, як засвідчують соціологічні дослідження, більшість  українців готові читати рідною мовою. Серед них багато тих, хто надає перевагу саме українській книжці.

Приходьте і ви, беріть із собою гарний настрій і бажання спілкуватися! Читаємо українською разом!

Вікторія КИРИЛЕНКО

 

Просмотров: 203

ПРАВА ГОРОЖАН

Имею ли я право требовать замены телефона?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

В соответствии с ч.1 ст. 8 Закона Украины «О защите прав потребителей», в случае выявления в течение установленного гарантийного срока недостатков вы, как потребитель, в порядке и в сроки, установленные законодательством, имеете право требовать:

1) пропорционального уменьшения цены;

2) безвозмездного устранения недостатков товара в разумный срок;

3) возмещения расходов на устранение недостатков товара.

Ваше право - требовать замены товара на такой же или на аналогичный из числа имеющихся у продавца в течение установленного гарантийного срока. Согласно действующего законодательства, после подтверждения существенности недостатков в купленном телефоне.

В случае выявления в течение гарантийного срока существенных недостатков, которые возникли по вине производителя товара (продавца, исполнителя) или его фальсификации, подтвержденных при необходимости заключением экспертизы, в порядке и в сроки, установленные законодательством и на основании обязательных для сторон правил или договора, вы имеете право по своему выбору требовать от продавца или производителя:

1) расторжения договора и возврата уплаченной за товар денежной суммы;

2) требовать замены товара на такой же товар или на аналогичный, из числа имеющихся у продавца (производителя).

Для рассмотрения указанных требований потребителю необходимо предъявить расчетный документ, а относительно товаров, на которые установлен гарантийный срок, - технический паспорт или другой документ, что его заменяет, с пометкой о дате продажи.

Как устранить препятствия в общении с ребенком?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Согласно действующему законодательству, бабушка и дедушка имеют право общаться со своими внуками. Так, статьей  257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право общаться со своими внуками, правнуками, принимать участие в их воспитании. Кроме этого, родители или иные лица, с которыми проживает ребенок, не имеют права препятствовать в осуществлении бабушкой, дедом, прабабушкой, прадедом своих прав относительно воспитания внуков, правнуков.

Также ст. 257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что в случае, если  существуют какие-либо препятствия для общения с ребенком, бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право на обращение в суд с иском об их устранении. Таким образом, в вашем случае необходимо обращаться в суд с исковым заявлением об устранении препятствий общения с ребенком.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/