Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 24 ЯНВАРЯ 2018 11:01
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Міський скетч аквареллю

27 декабря 2017

 

На виставці «Рідне місто» Оксани Хижняк-Kesan знайомі багатьом містянам вулиці, будинки, куточки природи як острів Хортиця ми бачимо не з туристичних ракурсів – це теплий погляд художника, кинутий з машини, вікна або каяка.

В галереї ART L на днях відкрилася чудова новорічна експозиція. Переважну більшість робіт автор виконує в техніці акварелі, графічні чорно-білі ілюстрації робить лінером (спеціальна ручка для малювання), не забуває і традиції петриківського розпису.

На творчість Оксану надихають нові враження від місць та зустрічей. Тому не важливо – це прогулянка в ближчий парк чи перебування за кордоном протягом місяців, стан подорожі присутній постійно.

Проект почався з соціального марафону у соцмережі, коли кожен день викладався графічний малюнок, виключно зроблений чорнилами. Тему з краєвидами Запоріжжя радо підхопили вподобайками та коментарями не тільки земляки, але й іноземні шанувальники мистецтва. Як написав київський мистецтвознавець Андрій Зеленьський: «Дуже-дуже! Начебто усе як у всіх, але ні. Милуюсь з самого початку!».

Пізніше художниця додала кольору, бо акварель її улюблена техніка. Вона зізнається, що усі кольори підбирала під настрій – від сонячних, тендітних, до глибоких ноток. Так з’явилася серія малюнків в одному стилі, зроблених з натури: проспект Соборний, будівля мерії, вежі на старих будинках на пр. Металургів та оригінальна архітектура Старого Олександрівська.

– Оксано, розкажіть про свою виставку, чим хочете здивувати запорожців?

– Цією виставкою я не намагалась дивувати – навпаки хотіла показати красу наших звичних, рідних, буденних місць. Сподіваюся, це буде співзвучно з настроєм жителів нашого міста. Хочу, щоб люди жили в Запоріжжі і любили його!

– У творчості важлива захопленість і радість. Мабуть, новий жанр останнім часом вам став ближче. Чому саме міський пейзаж, та ще поданий в техніці скетч аквареллю? Що вас надихнуло на це?

– Техніка скетчу – швидких замальовок, дуже добре підкреслює реалістичність нашого життя.

– Ви автор-експериментатор, що нового може народити такий підхід до творчості?

– Справді ця експозиція вийшла нетрадиційною для мене, я більше люблю акварель ля-пріма, без олівцевого малюнку – зразу фарбою по чистому листі. Але в творчості, як і в житті, завжди радо вдаюсь до експериментів і чогось нового. Ось і в планах нові техніки і теми, але розповідати буду по мірі втілення.

– Які ваші головні творчі досягнення за рік? Що в планах?

– Крім цієї виставки, протягом року готувала серію акварельних робіт з подорожей до Турції, але організація нового проекту – великий клопіт. Ще не знаю, коли він буде.

За словами директора галереї ART L, відомого запорізького художника Антона Шеретова, сьогоднішня виставка – більш графічна, проте саме цим – цікава. «В своїх невеликих камерних роботах Оксана з любов’ю передає деталі міської архітектури і вміє показати красу в дрібницях», – підкреслив він.

Як розповіла глядачка Людмила Волох, майстер-клас у класного майстра Оксани Хижняк-Kesan «Міський скетч аквареллю» – це одночасно і легко, і складно. «Складно змішувати фарби і передати на папері придуманий в голові колір. Мені, як завжди, результат своєї роботи не дуже сподобався, але подруги сказали, що малюнок в тренді, бо колір 2018 року – ультрафіолет. Витягла таки з простору! Натхненна прийшла додому, навела чіткіше лінії, і новорічний подарунок готовий!», – поділилася жінка.

Як додала глядачка Лариса Денисенко, «де ще ви зможете, довго роздивляючись акварелі, написані з рідного Запоріжжя, задавати собі питання: «А де це? Чи я знаю цей будинок?». А потім просвітлений та приголомшений відходити й знову й знову придивлятися до деталей... Дякую художниці за те, що взялася за цю щемливу тему!».

Зазначимо, що Оксана Хижняк-Kesan є членом Міжнародної спілки акварелістів IWS, народилася і живе в Запоріжжі, навчалась в Решетилівському училищі декоративно-прикладного мистецтва, багато років займалась викладацькою діяльністю, а з 2014 року стала художником-фрилансером. Її роботи неодноразово брали участь у міжнародних фестивалях і виставках в Албанії, Індії, Словаччині, Туреччині, Швеції. В Україні можна було побачити її картини на виставках у Дніпрі, Києві, Запоріжжі.

Цікаво, що зараз за цими роботами готується до друку розмальовка, що стане чудовим подарунком для дітей і дорослих на Новий рік і Різдво або гарною згадкою для гостей нашого міста. Автор також планує зробили відеоуроки, бо так розмалювати Запоріжжя буде простіше.

Глядачі відзначають, у картинах Оксани Хижняк-Kesan наше місто, дійсно, живе! Надихнутися красою різнобарвного Запоріжжя можна в галереї ART L по 3 січня.

 Вікторія ШЕПЕЛЕВА, фото автора

Больше фото по ссылке

Просмотров: 105

ПРАВА ГОРОЖАН

Имею ли я право требовать замены телефона?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

В соответствии с ч.1 ст. 8 Закона Украины «О защите прав потребителей», в случае выявления в течение установленного гарантийного срока недостатков вы, как потребитель, в порядке и в сроки, установленные законодательством, имеете право требовать:

1) пропорционального уменьшения цены;

2) безвозмездного устранения недостатков товара в разумный срок;

3) возмещения расходов на устранение недостатков товара.

Ваше право - требовать замены товара на такой же или на аналогичный из числа имеющихся у продавца в течение установленного гарантийного срока. Согласно действующего законодательства, после подтверждения существенности недостатков в купленном телефоне.

В случае выявления в течение гарантийного срока существенных недостатков, которые возникли по вине производителя товара (продавца, исполнителя) или его фальсификации, подтвержденных при необходимости заключением экспертизы, в порядке и в сроки, установленные законодательством и на основании обязательных для сторон правил или договора, вы имеете право по своему выбору требовать от продавца или производителя:

1) расторжения договора и возврата уплаченной за товар денежной суммы;

2) требовать замены товара на такой же товар или на аналогичный, из числа имеющихся у продавца (производителя).

Для рассмотрения указанных требований потребителю необходимо предъявить расчетный документ, а относительно товаров, на которые установлен гарантийный срок, - технический паспорт или другой документ, что его заменяет, с пометкой о дате продажи.

Как устранить препятствия в общении с ребенком?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Согласно действующему законодательству, бабушка и дедушка имеют право общаться со своими внуками. Так, статьей  257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право общаться со своими внуками, правнуками, принимать участие в их воспитании. Кроме этого, родители или иные лица, с которыми проживает ребенок, не имеют права препятствовать в осуществлении бабушкой, дедом, прабабушкой, прадедом своих прав относительно воспитания внуков, правнуков.

Также ст. 257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что в случае, если  существуют какие-либо препятствия для общения с ребенком, бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право на обращение в суд с иском об их устранении. Таким образом, в вашем случае необходимо обращаться в суд с исковым заявлением об устранении препятствий общения с ребенком.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/