Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 24 АПРЕЛЯ 2018 06:04
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Міський скетч аквареллю

27 декабря 2017

 

На виставці «Рідне місто» Оксани Хижняк-Kesan знайомі багатьом містянам вулиці, будинки, куточки природи як острів Хортиця ми бачимо не з туристичних ракурсів – це теплий погляд художника, кинутий з машини, вікна або каяка.

В галереї ART L на днях відкрилася чудова новорічна експозиція. Переважну більшість робіт автор виконує в техніці акварелі, графічні чорно-білі ілюстрації робить лінером (спеціальна ручка для малювання), не забуває і традиції петриківського розпису.

На творчість Оксану надихають нові враження від місць та зустрічей. Тому не важливо – це прогулянка в ближчий парк чи перебування за кордоном протягом місяців, стан подорожі присутній постійно.

Проект почався з соціального марафону у соцмережі, коли кожен день викладався графічний малюнок, виключно зроблений чорнилами. Тему з краєвидами Запоріжжя радо підхопили вподобайками та коментарями не тільки земляки, але й іноземні шанувальники мистецтва. Як написав київський мистецтвознавець Андрій Зеленьський: «Дуже-дуже! Начебто усе як у всіх, але ні. Милуюсь з самого початку!».

Пізніше художниця додала кольору, бо акварель її улюблена техніка. Вона зізнається, що усі кольори підбирала під настрій – від сонячних, тендітних, до глибоких ноток. Так з’явилася серія малюнків в одному стилі, зроблених з натури: проспект Соборний, будівля мерії, вежі на старих будинках на пр. Металургів та оригінальна архітектура Старого Олександрівська.

– Оксано, розкажіть про свою виставку, чим хочете здивувати запорожців?

– Цією виставкою я не намагалась дивувати – навпаки хотіла показати красу наших звичних, рідних, буденних місць. Сподіваюся, це буде співзвучно з настроєм жителів нашого міста. Хочу, щоб люди жили в Запоріжжі і любили його!

– У творчості важлива захопленість і радість. Мабуть, новий жанр останнім часом вам став ближче. Чому саме міський пейзаж, та ще поданий в техніці скетч аквареллю? Що вас надихнуло на це?

– Техніка скетчу – швидких замальовок, дуже добре підкреслює реалістичність нашого життя.

– Ви автор-експериментатор, що нового може народити такий підхід до творчості?

– Справді ця експозиція вийшла нетрадиційною для мене, я більше люблю акварель ля-пріма, без олівцевого малюнку – зразу фарбою по чистому листі. Але в творчості, як і в житті, завжди радо вдаюсь до експериментів і чогось нового. Ось і в планах нові техніки і теми, але розповідати буду по мірі втілення.

– Які ваші головні творчі досягнення за рік? Що в планах?

– Крім цієї виставки, протягом року готувала серію акварельних робіт з подорожей до Турції, але організація нового проекту – великий клопіт. Ще не знаю, коли він буде.

За словами директора галереї ART L, відомого запорізького художника Антона Шеретова, сьогоднішня виставка – більш графічна, проте саме цим – цікава. «В своїх невеликих камерних роботах Оксана з любов’ю передає деталі міської архітектури і вміє показати красу в дрібницях», – підкреслив він.

Як розповіла глядачка Людмила Волох, майстер-клас у класного майстра Оксани Хижняк-Kesan «Міський скетч аквареллю» – це одночасно і легко, і складно. «Складно змішувати фарби і передати на папері придуманий в голові колір. Мені, як завжди, результат своєї роботи не дуже сподобався, але подруги сказали, що малюнок в тренді, бо колір 2018 року – ультрафіолет. Витягла таки з простору! Натхненна прийшла додому, навела чіткіше лінії, і новорічний подарунок готовий!», – поділилася жінка.

Як додала глядачка Лариса Денисенко, «де ще ви зможете, довго роздивляючись акварелі, написані з рідного Запоріжжя, задавати собі питання: «А де це? Чи я знаю цей будинок?». А потім просвітлений та приголомшений відходити й знову й знову придивлятися до деталей... Дякую художниці за те, що взялася за цю щемливу тему!».

Зазначимо, що Оксана Хижняк-Kesan є членом Міжнародної спілки акварелістів IWS, народилася і живе в Запоріжжі, навчалась в Решетилівському училищі декоративно-прикладного мистецтва, багато років займалась викладацькою діяльністю, а з 2014 року стала художником-фрилансером. Її роботи неодноразово брали участь у міжнародних фестивалях і виставках в Албанії, Індії, Словаччині, Туреччині, Швеції. В Україні можна було побачити її картини на виставках у Дніпрі, Києві, Запоріжжі.

Цікаво, що зараз за цими роботами готується до друку розмальовка, що стане чудовим подарунком для дітей і дорослих на Новий рік і Різдво або гарною згадкою для гостей нашого міста. Автор також планує зробили відеоуроки, бо так розмалювати Запоріжжя буде простіше.

Глядачі відзначають, у картинах Оксани Хижняк-Kesan наше місто, дійсно, живе! Надихнутися красою різнобарвного Запоріжжя можна в галереї ART L по 3 січня.

 Вікторія ШЕПЕЛЕВА, фото автора

Больше фото по ссылке

Просмотров: 181

ПРАВА ГОРОЖАН

Нахожусь в декретном отпуске по уходу за ребенком. Муж работает, но суммы не хватает даже для покрытия элементарных потребностей ребенка. Хочу подать на алименты. Обязательно ли разводиться для этого с мужем?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

В законодательстве указано, что ребенок имеет право на уровень жизни, достаточный для его физического, интеллектуального, нравственного, культурного, духовного и социального развития. Согласно ст.141 Семейного кодекса Украины мать и отец имеют равные права и обязанности относительно ребенка, независимо от того, находились ли они в браке между собой.

Одной из основных обязанностей родителей является содержание ребенка до достижения им совершеннолетия, а в отдельных случаях и дольше. Родители или лица, их заменяющие, несут ответственность за создание условий, необходимых для всестороннего развития ребенка. Таким образом, пребывание родителей в браке или если брак расторгнут, не влияет на их обязанность содержать ребенка. То есть если отец ребенка не участвует в его содержании, вы можете  обратиться с иском в суд о взыскании алиментов. При этом расторжение брака не обязательно.

У меня возникла необходимость в полной смене имени и фамилии. Я гражданка Украины, мне 22 года. Куда обращаться, какие нужны документы?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Согласно ст.295 Гражданского кодекса Украины физическое лицо, которое достигло 16 лет, имеет право по собственному усмотрению изменить собственную фамилию и/или имя. Также они могут быть изменены в случае усыновления, признания усыновления недействительным или его отмены. Фамилия физического лица может быть изменена в случае регистрации брака, расторжения брака или признания его недействительным.

Существует ряд причин, по которым гражданину могут отказать в смене имени. А именно: осуществление в отношении заявителя уголовного производства или его нахождения под административным надзором; наличие судимости, которая не погашена или не снята; официальное обращение правоохранительных органов иностранных государств об объявлении розыска заявителя; предоставление неправдивых сведений о себе.

Заявление об изменении имени принимает и рассматривает отдел государственной регистрации актов гражданского состояния по месту проживания. Оно подается в письменной форме при условии предоставления паспорта. К заявлению нужно приложить: паспорт гражданина Украины; свидетельство о рождении заявителя;

свидетельство о браке или его расторжении; свидетельства о рождении детей (если заявитель имеет малолетних или несовершеннолетних детей); свидетельство об изменении имени заявителя, отца или матери, если оно было ранее изменено; фотографию размером 3 х 4; квитанции об уплате госпошлины и за составление заявления о внесении изменений в акты гражданского состояния.

Заявление рассматривается в трехмесячный срок, но при наличии уважительных причин он может быть продлен. Сведения об изменении имени подлежат обязательному внесению в Государственный реестр актов гражданского состояния граждан, и после орган актов гражданского состояния выдает свидетельство о смене фамилии и/или имени. А в паспорт вносится отметка о необходимости его замены в месячный срок. Для обмена паспорта нужно подать в территориальное подразделение Государственной миграционной службы по месту жительства следующие документы: заявление о выдаче паспорта гражданина Украины; паспорт, подлежащий обмену; две фотографии 3 х 4; свидетельство о смене фамилии и (или) имени. Также в течение месяца необходимо заменить идентификационный номер.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Недавно в редакцию обратилась жительница Запорожья Татьяна Вилесова с открытым письмом к вам, уважаемые читатели. В нем она просит о помощи для своей дочери. Публикуем содержание ее обращения.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/