Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 23 ЯНВАРЯ 2018 00:01
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Козацьке Різдво у козацькому колі

10 января 2018

 

У Запоріжжі відбувся II обласний новорічно-різдвяний фестиваль, а також акція «Різдво громади». Основною кульмінацією заходу стала спільна молитва на Майдані Героїв віруючих усіх конфесій.

На площі Фестивальній вражало все: яскравий фестиваль вертепів біля головної ялинки області, народні забави та традиційний козацький бій «Лава на лаву», виступи історичних реконструкторів «Лицарські бої» та Всеукраїнської федерації «Спас», різдвяні мініатюри та вистави, колядки та співи.

- Сьогоднішній фестиваль – це справжнє козацьке Різдво! Дякуємо школі «Спас» і обласному методичному центру культури і мистецтва за чудове українське свято, – відзначила представник громадської організації «Запорізький колорит» Наталія Бабенко. Також привітали запоріжців заступник голови обласної ради Владислав Марченко та директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, які підкреслили важливість та актуальність таких заходів у багатоконфесійній Україні.

Під час свята презентували свої проекти ГО «Служба захисту тварин Запоріжжя», ініціативна група переселенців Донбасу «Пристань Надежды», група «Асоціація безхатченків Запоріжжя та Запорізької області», ГО «Січова допомога», що підтримують людей у складних життєвих обставинах. У рамках акції «Різдво громади», учасники якої усвідомлюють, що лише об’єднавши зусилля можна досягнути реальних змін у нашій країні, діти з прийомних родин Запоріжжя передали саморобні пряники для колишніх безхатченків та залежних, які у минулому році героїчно подолали (або зараз долають) складні життєві обставини та успішно інтегрувалися до суспільства.

Цікаві вироби можна було придбати у художній майстерні родини Геращенко. «Хочемо з вами поділитися радістю: ми почали займатися реконструкцією української кобзи. Під Новий рік завершили перші три інструменти і пропонуємо усім бажаючим послухати, що вийшло. Також на вас чекає сюрприз – наш коваль не тільки кує та працює з деревом, але й сам грає на кобзі! Окрема подяка талановитому запорізькому скрипалю Анатолію Собокарю з гурту «Одна родина». Бажаємо, щоб у 2018 році ви зробили все те, про що давно мріяли і на що завжди не вистачає часу. І пам’ятайте, все найкраще – попереду!» – відзначив майстер Нестор Геращенко.

Цікавим вийшов концерт-привітання «З Новим роком, Запоріжжя» та флешмоб від творчих колективів Балабинського та Новоолександрівського (Запорізький район) сільських закладів культури. А ось родзинкою святкування козацького Різдва стала ГО «Всеукраїнська федерація «Спас», юні вихованці якої, у тому числі дівчата, продемонстрували веселі і запальні українські забави.

Одним словом, фестиваль популяризував кращі національні традиції. Також на площі Фестивальній на запоріжців гостинно чекали торговельні майданчики – з різдвяними смаколиками, гарячим запашним глінтвейном і справжнім козацьким кулішем, а також сувенірні лавки, фотозони, інсталяції, християнське містечко «Різдвяний вертеп» та чарівна святкова атмосфера.

Вікторія ШЕПЕЛЕВА

Просмотров: 44

ПРАВА ГОРОЖАН

Имею ли я право требовать замены телефона?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

В соответствии с ч.1 ст. 8 Закона Украины «О защите прав потребителей», в случае выявления в течение установленного гарантийного срока недостатков вы, как потребитель, в порядке и в сроки, установленные законодательством, имеете право требовать:

1) пропорционального уменьшения цены;

2) безвозмездного устранения недостатков товара в разумный срок;

3) возмещения расходов на устранение недостатков товара.

Ваше право - требовать замены товара на такой же или на аналогичный из числа имеющихся у продавца в течение установленного гарантийного срока. Согласно действующего законодательства, после подтверждения существенности недостатков в купленном телефоне.

В случае выявления в течение гарантийного срока существенных недостатков, которые возникли по вине производителя товара (продавца, исполнителя) или его фальсификации, подтвержденных при необходимости заключением экспертизы, в порядке и в сроки, установленные законодательством и на основании обязательных для сторон правил или договора, вы имеете право по своему выбору требовать от продавца или производителя:

1) расторжения договора и возврата уплаченной за товар денежной суммы;

2) требовать замены товара на такой же товар или на аналогичный, из числа имеющихся у продавца (производителя).

Для рассмотрения указанных требований потребителю необходимо предъявить расчетный документ, а относительно товаров, на которые установлен гарантийный срок, - технический паспорт или другой документ, что его заменяет, с пометкой о дате продажи.

Как устранить препятствия в общении с ребенком?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Согласно действующему законодательству, бабушка и дедушка имеют право общаться со своими внуками. Так, статьей  257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право общаться со своими внуками, правнуками, принимать участие в их воспитании. Кроме этого, родители или иные лица, с которыми проживает ребенок, не имеют права препятствовать в осуществлении бабушкой, дедом, прабабушкой, прадедом своих прав относительно воспитания внуков, правнуков.

Также ст. 257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что в случае, если  существуют какие-либо препятствия для общения с ребенком, бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право на обращение в суд с иском об их устранении. Таким образом, в вашем случае необходимо обращаться в суд с исковым заявлением об устранении препятствий общения с ребенком.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/