Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 24 ФЕВРАЛЯ 2018 02:02
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Пам'яті актора театру і кіно Олександра ВОЛЧКОВА присвячується

31 января 2018

 

Пам'яті актора театру і кіно Олександра ВОЛЧКОВА (1962-2017)

Коли з життя йде добрий друг, відомий актор, улюбленець багатьох – це тяжко і болісно. Коли така людина йде передчасно, важче в сто разів. Він міг ще стільки хорошого зробити, досягти омріяного і багато років дарувати людям радість своїми роботами. Але вже півроку його нема, і цього не зміниш. З-поміж втрат театрального Запоріжжя за останні роки ця, можливо, найтяжча. Адже Олександр Волчков, який у червні 2017-го відзначив свої п'ятдесят п’ять, відчайдушно боровся з хворобою і всі ми вірили, що він переможе.

Вірили, бо Сашко за своєю природою був переможцем і оптимістом. Він ніколи не впадав у відчай, завжди жартував, мав у запасі мільйон анекдотів із власного життя й любив їх розповідати. От, наприклад, історія про те, як в одній виставі він виконував роль жінки і був настільки переконливим, що журналістка назвала його... актрисою! І хоч акторську професію Волчков обрав не одразу, саме цей вибір став визначальним: від випуску з Харківського університету мистецтв імені Котляревського (1987) до кінця життя він не зрадив свого покликання.

Перші ролі Олександр зіграв у виставах запорізького театру імені Щорса (нині Магара): «Нічна повість» Хоїнського, «Трамвай «Бажання» Вільямса, «Діти Арбату» Рибакова, «Любов під в'язами» О’Ніла. Органічний, пластичний, енергійний – Волчков зачаровував глядачів яскравістю образів, а глядачок – звабливим темпераментом. У середині дев'яностих і на початку двотисячних він залишив театр і знімався в кіно, а з 2009 року поєднував обидві ці стихії: служив у театрі імені Магара і постійно знімався в українському кіно та серіалах («Пляж», «Застава», «Спрага», «Відділ 44», «Пес», «Врятуйте наші душі», «Фото моєї дівчини», «Слуга народу-2»).

За тридцять років у мистецтві Олександр створив десятки самобутніх образів на сцені і в кіно. Менше року тому всі ми бачили його неповторного Кочкарьова в «Одруженні» Гоголя, зворушливого Менахема в «Тев’є-молочнику» Горіна, Сержа в «Школі з театральним нахилом» Ліпскерова (диплом фестивалю-конкурсу «Січеславна-2012»), Кайдаша в «Кайдашевій сім’ї» за Нечуєм-Левицьким, Фелікса в «Подрузі життя» Корсунського... Його персонажі завжди були виразні, характерні, пластичні, наділені теплим гумором і жагою життя. Він умів передати на сцені і людську тугу, і щиру радість. Сашко був одним із тих акторів, заради яких спеціально приходить глядач до залу: його Кочкарьова або Фелікса хотілося дивитись сотні разів.

Пригадую, як під час обговорення вистави «Загублена любов» членами журі фестивалю-конкурсу «Січеславна-2012» одна з найавторитетніших театрознавиць, Валентина Заболотна (нині вже теж покійна) відзначила особливий погляд Олександра, невисловлений біль, що передавали його очі. А роль же була крихітна – іншого когось, мабуть, і не помітили б у ній. Та й повернення Волчкова до театру теж відзначилося яскравим епізодом: він зіграв Юду в «Апостолі Андрії» Бориса. У нагромадженні різнорідних картин та епізодичних персонажів його образ впадав в око і неодмінно запам'ятовувався.

А яким зворушливим був Волчков у «Подрузі життя»! Діловито-метушливий на початку вистави, недолугий і кумедний у сценах залицянь до нього і вражаюче зболений у фіналі. «Маленька людина» епохи застою, смішний непримітний чоловік, що хотів від життя простої елементарної речі: бути потрібним, коханим. Роль Фелікса була однією з його улюблених. Він так хотів зіграти її ще раз! Але не зіграв. Чи не судилося, чи які сили завадили – хтозна. Та останні оплески прозвучали для нього вже... після життя.

Кажуть, не буває незамінних. Можливо. Може, є такі, хто вміє знайти заміну кожному. Та для рідних, для друзів і шанувальників Саша Волчков був незамінним. І залишається таким.

Наталія Ігнатьєва, театрознавець

Просмотров: 350

ПРАВА ГОРОЖАН

Корни дерева с соседнего участка повредили фундамент моего дома, в результате чего на стенах появились трещины. На мои замечания и просьбы спилить дерево сосед не реагирует. Как мне повлиять на него?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Часть 1 статьи 91 Земельного кодекса Украины закрепляет обязанности собственников земельных участков, в том числе: не нарушать права владельцев смежных земельных участков и землепользователей; соблюдать правила добрососедства. Собственники и землепользователи должны выбирать такие способы использования земельных участков согласно их целевому назначению, при которых соседям создается меньше всего неудобств (затенение, задымление, неприятные запахи, шумовое загрязнение и т.п.). Также согласно ст. 105 Земельного кодекса Украины, в случае проникновения корней и ветвей деревьев с одного земельного участка на другой собственники и землепользователи имеют право обрезать корни деревьев и кустов, проникающие с соседнего земельного участка, если такое проникновение препятствует использованию земельного участка по целевому назначению.

Таким образом, вы вправе самостоятельно обрезать корни этого дерева, которые проникают с соседнего земельного участка. В соответствии со ст. 158 Земельного кодекса Украины земельные споры решаются судами, органами местного самоуправления и центральным органом исполнительной власти, который реализует государственную политику в сфере земельных отношений. То есть вы можете обратиться в местный совет или защищать свои права непосредственно в суде.

На ночь я оставил свой автомобиль на автостоянке. Когда утром пришел забирать машину, обнаружил на ней многочисленные повреждения (царапины). Как мне быть? Кто возместит ущерб?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Данные правоотношения регулируются нормами Гражданского кодекса Украины и Правилами хранения транспортных средств на автостоянках, утвержденными постановлением правительства № 115 от 22.01.1996 г. Хранение транспортных средств на автостоянках должно осуществляться на основании договора, который согласно ст. 937 ГК Украины заключается в письменной форме. По нему организация или субъект, который берет на хранение машину, обязан обеспечить ее целостность и сохранность.

Кроме этого, Правилами хранения транспортных средств на автостоянках предусмотрено, что представитель организации обязан внести в журнал учета транспорта информацию об автомобиле. Также водителю должны выдать соответствующую квитанцию (жетон).

Согласно п. 28 Правил автостоянка гарантирует сохранность автомобилей, принятых на хранение, а в случае их исчезновения, разукомплектования или повреждения во время хранения несет за это ответственность. При этом претензии владельца транспортного средства к служебным лицам и к обслуживающему персоналу автостоянки заносятся в книгу жалоб и предложений.

Также по предписанию ст. 950 ГК Украины за утрату или повреждение автомобиля, принятого на хранение, автостоянка отвечает на общих основаниях. То есть в случае повреждения возмещает сумму, на которую понизилась стоимость машины. Владелец автостоянки обязан возместить ущерб, нанесенный автомобилю во время его хранения. В случае отказа необходимо будет обращаться в суд. Таким образом, необходимо, кроме письменного уведомления о повреждении автомобиля дежурному приемщику на автостоянке, вызвать сотрудников полиции.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/