Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 20 МАРТА 2018 00:03
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Людмила Стецюк: "З квітня кожен українець повинен визначитися з сімейним лікарем"

21 февраля 2018

 

Про необхідність обирати сімейного лікаря в Україні розмови точаться давно. І ось година «Х» наближається: уже з квітня кожен українець повинен визначитися з сімейним лікарем. Чим саме може допомогти фахівець загального профілю, ми вже обговорювали в попередніх випусках газети. Сьогодні ж - кілька слів про те, як правильно обрати педіатра для дитини, терапевта для дорослого або сімейного лікаря для родини та навіщо це робити взагалі.

По-перше, слід обрати фахівця, з яким, на вашу думку, у вас і членів родини (у разі підписання договору з сімейним лікарем) складуться хороші ділові стосунки, побудовані, насамперед, на професіоналізмі та довірі. Якщо ви вже маєте такого лікаря, вважайте, що половина справи зроблена. Залишилось заповнити декларацію – і спокійно ходити на прийоми. Якщо ж лікар, котрий вас веде нині, не влаштовує, час шукати іншого.

- Тут допоможуть друзі, знайомі, сусіди, радіо, Інтернет (зокрема, сайти департаментів охорони здоров'я), газети й навіть сама медична установа. У кожному закладі мають розміщуватися стенди з інформацією про фахівців: їх стаж, категорія тощо, - говорить головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Людмила Стецюк. – Між тим, якщо вас навіть віднесли до певного лікаря автоматично, наприклад, за існуючим раніше розподілом на дільниці, не панікуйте - фахівця можна змінити. При цьому ваш новий спеціаліст зовсім не обов’язково повинен працювати в сімейній амбулаторії, де ви обслуговувалися до підписання декларації.

До речі, декларація (див. фото - прим. авт.) – це документ, який регулює стосунки пацієнта з тим чи іншим лікарем. Складається він з трьох розділів. У першому зазначаються особисті дані пацієнта, для дітей – відомості про батьків або опікунів. У другому розділі йдеться про лікаря, а у третьому – про Центр, де вам надаватимуть послуги, комунальний чи приватний – обирати самому пацієнту. Підписати декларацію можна в будь-який час, навіть при першому зверненні. Для цього при собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код.

Термін дії такої угоди необмежений (звісно, якщо ви не захочете укласти її з іншим фахівцем). І хоча за законом для вибору фахівця відводиться мінімум увесь 2018 рік, пам’ятайте: якщо обраний вами лікар уже обслуговує дві тисячі (педіатр – тисячу) пацієнтів, вам можуть відмовити в підписанні документу саме з ним. Та все ж таки укласти декларацію, вказавши свої дані, просто необхідно, навіть тим, хто до медичних установ практично не звертається.

- Перш за все слід відвідувати хоча б раз на рік свого лікаря в профілактичних цілях. Адже хворобу легше попередити або лікувати на ранній стадії ,- пояснює Людмила Стецюк. – Окрім того, не маючи такого документу, або відмовившись у декларації вказати номери паспорту та ІНН, пацієнт ускладнить собі життя. Йому доведеться при кожному зверненні мати при собі паспорт і код, їх ксерокопії, заповнювати декларацію. Потім документ відправлять до Національної служби здоров'я України, яка зробить запит до міграційної служби, і лише після цього дасть дозвіл на обслуговування і сплатить за це, - зазначає Людмила Стецюк.

Ініціювати підписання документу мають право і пацієнт, і лікар. А ось анулювати домовленість легко лише пацієнту. Для цього він просто заповнює нову декларацію, де вказує ім'я іншого лікаря. Коли документ потрапляє до єдиної бази, старий автоматично втрачає чинність. Медику ж відмовитись від пацієнта дозволяється лише в тому випадку, якщо в нього вичерпаний ліміт на укладання декларацій (про що ми вже говорили вище – прим. авт.), а також у випадках, передбачених в Основах законодавства у статті 34: «Невиконання хворим медичних приписів або правил внутрішнього розпорядку медичного закладу». Проте тільки за умови, що це не загрожуватиме життю самого пацієнта і здоров'ю населення загалом. Хронічні захворювання, вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, реєстрація місця проживання тощо, крім випадків, передбачених законодавством, не можуть бути підставою для відмови лікарем у підписанні договору.

Щоправда, хоча вибір терапевта для дорослого пацієнта, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини не залежить від місця проживання чи реєстрації, нині такі собі «суттєво віддаленні» відносини між пацієнтом та фахівцем достеменно в законі не прописані. Тож, хто і як, за яких обставин, на якому транспорті та за чий кошт їздитиме з одного району в інший, а також ще чимало питань вирішуватиметься в майбутньому. Наскільки близькому – покаже час.

Юлія САФРОНОВА 

Просмотров: 111

ПРАВА ГОРОЖАН

После смерти отца, оказалось, что он в завещание составил на свою знакомую. Хотя каждые выходные я, его сын, и моя родная сестра к нему приезжали, каждый день звонили, он нам о завещании ничего не говорил. Можем ли мы, как дети наследодателя, претендовать

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

После смерти отца, оказалось, что он в завещание составил на свою знакомую. Хотя каждые выходные я, его сын, и моя родная сестра к нему приезжали, каждый день звонили, он нам о завещании ничего не говорил. Можем ли мы, как дети наследодателя, претендовать, несмотря на завещание, на часть имущества отца?

В соответствии с ч.1 ст.1235 Гражданского кодекса Украины завещатель может назначить своими наследниками одно или несколько физических лиц, независимо от наличия у него с этими лицами семейных или родственных отношений.

То есть Ваш отец имел право завещать своё имущество любому другому человеку, в том числе тому, кто не является его родственником. Такое завещание при соблюдении требований, предусмотренных законодательством,  является законным и действительным. 

Также, ч.3 ст.1235 ГК Украины предусмотрено право определенных лиц на обязательную долю в наследстве, и завещатель не может лишить их права на наследование.

Согласно ст.1241 ГК Украины независимо от содержания завещания право на долю в наследстве имеют малолетние, несовершеннолетние, совершеннолетние нетрудоспособные дети наследодателя, неработоспособная вдова (вдовец) и нетрудоспособные родители. При этом, указанные лица наследуют половину доли, которая причиталась бы каждому из них при наследовании по закону (обязательная доля).

Размер обязательной доли в наследстве может быть уменьшен судом с учетом отношений между этими наследниками и наследодателем, а также других обстоятельств, имеющих существенное значение.

К обязательной доле в наследстве засчитывается стоимость вещей обычной домашней обстановки и обихода, стоимость завещательного отказа, установленного в пользу лица, имеющего право на обязательную долю, а также стоимость других вещей и имущественных прав, которые перешли к нему как к наследнику.

Таким образом, доля лиц, имеющих право на обязательную долю в наследстве, будет определяется согласно ст. 1267 ГК Украины, которая предусматривает, что доли в наследстве каждого из наследников по закону являются равными. 

На день рождения мне подарили золотое кольцо. Но украшение не подошло мне по размеру. Когда отнесли кольцо в магазин для обмена, продавец сказал, что данный товар обмену и возврату не подлежит. Так ли это? Какие еще товары не подлежат возврату?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Действительно, согласно постановления Кабинета Министров Украины от 19 марта 1994 № 172 «О реализации отдельных положений Закона Украины» ювелирные изделия из драгоценных металлов, драгоценных камней, драгоценных камней органогенного образования и полудрагоценных камней надлежащего качества обмену (возврату) не подлежат. Возврат таких изделий возможен только в случае обнаружения дефекта производства.

Кроме вышеперечисленных изделий, к товарам  надлежащего качества, не подлежащих обмену или возврату относятся: продовольственные товары, лекарственные препараты и средства, предметы сангигиены, а также непродовольственные товары: фотопленки, фотопластинки, фотографическая бумага, корсетные товары, парфюмерно-косметические изделия, перо-пуховые изделия, детские игрушки мягкие, детские игрушки резиновые надувные, зубные щетки, мундштуки, аппараты для бритья, помазки для бритья, расчески, гребешки и щетки массажные, сурдины (для духовых музыкальных инструментов), скрипичные подбородки, перчатки, ткани, тюлегардинные и кружевные полотна, ковровые изделия метражные, белье нательное, белье постельное, чулочно-носочные изделия, товары в аэрозольной упаковке, печатные издания, линейный и листовой металлопрокат, трубная продукция, пиломатериалы, погонажные (плинтус, наличник), плитные материалы (древесноволокнистые и древесностружечные плиты, фанера) и стекло, нарезанные или раскроенные под размер,   определенный покупателем (заказчиком), аудио-, видеокассеты, диски для лазерных систем считывания с записью, изделия из натуральных и искусственных волос (парики), товары для новорожденных (пеленки, соски, бутылочки для кормления т.д.), инструменты для маникюра, педикюра (ножницы, пилочки и т.д.).

Этот перечень является исчерпывающим. То есть продавец не имеет права отказать в обмене (возврате) товара, не включенного в этот перечень, если он соответствует всем требованиям, предусмотренным Законом Украины «О защите прав потребителей».Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/