Особливості осіннього призову 2017 : інтерв‘ю з полковником Геннадієм Яременко

Незабаром в Україні стартує чергова хвиля призову у 2017 році. Особливості і нововведення осінньої призовної кампанії прокоментував військовий комісар Центрального об’єднаного районного військового комісаріату м. Запоріжжя полковник Геннадій Яременко.

Геннадію Михайловичу, які особливості осінньої призивної компанії 2017?

– Восени 2017 року ми будемо проводити призов на строково-військову службу. Особливістю, тобто нововведенням у цьому призові буде те, що ми будемо призивати хлопців до ВДВ, тобто десант. Хлопці які мають кращі показники фізичної підготовки, будуть відбиратися у 101 полк, це проходження служби при генеральному штабі. І, як зазвичай, ми будемо проводити призов до Національної гвардії України і до Збройних сил України. Проте, у цьому році вперше почали призивати офіцерів, це ті люди, що закінчували військову кафедру і не проходили службу, чи не призивалися під час мобілізації. Тобто, якщо ви є офіцером запасу і не проходили службу, то підлягаєте призову, право на відстрочку надається так, як і на строкову службу. Різниця між строковою службою в тому, що призиваються не тільки хлопці, а й дівчата, у яких є військова кафедра. Треба зауважити, що вони не направляються в АТО, а проходять службу в навчальних підрозділах.

– Які в цьому році терміни проведення призову на строкову службу?

– Відповідно до указу президента призов на строкову службу проводиться с 1 жовтня по 31 листопада.

Хто ж підлягає до призову до армії?

– На строково-військову службу в 2017 році під час осіннього призову підлягають хлопці віком від 20 років, при цьому 20 років їм має виповниться не на день виклику у військкомат, а на день відправки у війська та ті, хто не мають права на відстрочку. Вона надається студентам денної форми навчання, сиротам до 23 років, особам, які мають дружину чи дитину інваліда, тобто здійснюють піклування та особам, що мають дитину до 3-х років. Всі інші проходять обов’язковий ретельний медичний огляд, і якщо вони визнані придатними до військової служби чи до певних її родів, тоді вони призиваються і не мають права на відстрочку.

Що робити, коли прийшла повістка?

– Згідно із законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» всі призовники, які отримали повістку, повинні обов’язково прибути до військкомату в той день і час, які зазначені у повістці.

Які основні вимоги до стану здоров’я призовників? Чи є якісь зміни щодо цього?

– Змін не відбулось, є наказ «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» з розкладом хвороб і відповідно до цього складу хвороб визначається ступінь придатності до військової служби. Там є перелік усіх захворювань, які можуть бути, але що не перешкоджають проходженню служби. Згідно з цим переліком лікарі приймають рішення щодо придатності призовника.

Як отримати звільнення або відстрочку?

– По-перше, треба пройти війсково-лікарську комісію для того, щоб визначити ступінь придатності людини до військової служби. По-друге, якщо особа має право на відстрочку, тоді вона повинна надати всі необхідні документи. Також, від призову на строкову службу звільняються засуджені.

Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?

– За неприбуття до військкомату – адміністративна відповідальність, тобто штраф, а за ухилення від призову на військово-строкову службу вже кримінальна відповідальність, обмеження волі до 3-х років.

Питання контрактної служби в Україні дуже актуальне наразі, чи є можливість зараз підписати контракт?

– Так, набір на контрактну службу – це один з конкретних напрямів військового комісаріату, ми проводимо широку агітаційну роботу. На разі пріоритетним напрямком є набір до високо-мобільних десантних військ і в цілому збройні сили України.

Який перелік вимог до кандидатів?

– Вік особи повинен бути від 18 до 60 років, тобто, якщо на строкову службу приймають з 20 років, то на контракт вже можна з 18 років. Підписати контракт можуть навіть дівчата. Далі, це стан здоров я, кандидати повинні пройти медичний огляд та психологічне тестування, тобто психологічні якості особи мають відповідати проходженню військової служби. Ну, і звичайно, має бути гарна фізична підготовка.

Які терміни підписання контракту?

– Термін збору документів залежить від самої людини. За два тижні цілком реально пройти медичний огляд, точніше у нас його можна пройти за один день, але для цього треба зібрати всі документи. Сам контракт може мати різні терміни, зараз найбільш популярним є контракт на 3 роки. Також, для тих, хто проходив службу в АТО можливе підписання контракту на 6 місяців або 1 рік. Хочу зауважити, що наразі, оскільки у нас особливий період, тим, хто працює не треба звільнятися, за ними зберігається робоче місце та середня заробітна плата.

А які ще є соціальні гарантії для військовослужбовців?

– По-перше, це гідне грошове забезпечення, яке виплачується завжди вчасно. Для тих, хто проходить службу в АТО, встановлені певні доплати. Також при підписанні другого контракту, військовослужбовець має право отримати за рахунок держави безкоштовно вищу освіту і має можливість стати в чергу на житло.

Наскільки популярна на даному етапі служба за контрактом?

– Насправді, популярність контрактної служби не зменшилась. Люди йдуть, цікавляться, ми проводимо у центрі занятості ярмарки вакансій, там є можливість знайти собі відповідну посаду, наприклад, якщо чоловік проходив строкову службу в армії і є військова спеціальність, то можна влаштуватися за цією спеціальністю. Дуже багато приходить дівчат, при цьому на різні спеціальності, не тільки на медичні. Отже, інтерес є. Незабаром свято Дня захисника України, і користуючись нагодою, хочеться щиро привітати всіх співгромадян, та зокрема колектив Центрального ОРВК, і побажати міцного духу, незламності та віри у майбутнє, яке створюється сьогодні завдяки нашій спільній нелегкій, але важливій праці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2017-09-20

Добавить комментарий