Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 19 НОЯБРЯ 2017 21:11
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Кораблі на морі

09 сентября 2017

У Запорізькому обласному художньому музеї відкрилася виставка робіт, присвячена 200-річчю визначного мариніста Івана Айвазовского. Варті уваги олійні і акварельні твори його сучасників – Лева Лагоріо, Олексія Боголюбова, Івана Вельца, Руфіма Судковського, а також акварельні роботи  художника Володимира Кіркевича.

За словами куратора виставки Людмили Травень, Іван Костянтинович Айвазовський (1817-1900) – кримський вірменин із галицькім корінням, народився у Феодосії. З дитинства виявляв великі успіхи у малюванні, закінчив Петербурзьку Академію мистецтв (1833). Спілкувався з визначними діячами того часу – Пушкіним, Гоголем, Глінкою, Брюловим.

Протягом шести років проходив стажування в Італії, відвідав Францію, Англію, Голландію, де вдосконалював свою майстерність. Написав відомі роботи «Вид Леандровой вежі в Константинополі» , «Бухта Золотий ріг», та інші. За художником швидко закріпилася слава першого мариніста. Повернувся академіком Римської, Паризької, Амстердамської академій, а потім це високе звання йому присвоїли і на Батьківщині.

Айвазовський починав свій творчий шлях у той час, коли у мистецтві поширювався романтичний напрям. Особливо його приваблювала тема нескореності людини перед стихією («Дев’ятий вал», «Серед хвиль», «Канонерка у морі». Талановитий живописець йшов у мистецтві своїм шляхом, мав безмірно сміливу фантазію і абсолютно зорову пам'ять.

 Протягом життя створив майже 6000 полотен, при цьому охоче допомагав художникам-початківцям та надавав свою майстерню всім, хто прагнув займатися мистецтвом.

Першим його учнем став Лев Лагоріо (1827-1905), родом із Феодосії. Він обрав мариністичний живопис та залишився вірним йому все життя. Можливо, мотив «Морського пейзажу» (1896), яка є у оригіналі в нашому музеї, навіяний враженнями від північної природи. Ефектне освітлення, місячна доріжка, корабель, що уходить та кличе за собою, таїнство ночі – все це данина романтичному напрямку в живопису.

Найвідоміший морський баталіст – Олексій Боголюбов (1824-1896) представлений на виставці двома творами. В творчості майстра, який створив біля 3000 картин та етюдів, відчутні художні пошуки тогочасного західноєвропейського живопису. В його шедеврі «Морський бій» (1859) – стихія на небі, боротьба вітру з морем, бій кораблів. Віртуозним пензлем передані щільність, важкість, прозорість смарагдово-синіх хвиль з білою піною, потоки світла, що прорвалися крізь темно-сині хмари і вітрильники – красиве творіння рук людських.

На експозиції представлені по одній роботі художників Івана Вельца (1866-1926) та Руфіма Судковського (1850-1885). Після закінчення Петербурзької Академії мистецтв кожен з них відбувся як самобутня творча особистість. Полотно «У порту» Судковський створив у рідному Очакові. На глиняних схилах він наважився писати сплеск хвиль з натури.

Не менш цікаві твори художника-акварелиста Володимира Кіркевича, який протягом 20 років прожив у Криму, працюючі інженером-гідротехніком, а пізніше отримав вищу художню освіту. В останні роки життя, маючи життєлюбну і невгамовну вдачу, весь свій час присвячував улюбленій справі. З альбомом і пензлем багато подорожував по Україні, Білорусі. І завжди малював своє улюблене море і дарував людям. Більше тисячі акварелей –професійних і життєстверджуючих, зберігаються у фондах більш ніж 200 музеїв у всьому світі.

– Приїзд Володимира Михайловича у липні 2013 року в Запорізький обласний художній музей став приємною несподіванкою, – згадує Антоніна Білявська, куратор виставки, присвяченої творчості Кіркевича. – Художник передав в дар 14 своїх акварелей – види Криму і Карпат. Є чудова акварельна робота, зроблена у нашому місті, – «Перший сніг у Запоріжжі» (1998). Талановитий живописець часто повторював, що «у своїх невеликих роботах я хочу відобразити різноманітну красу природи, щоб люди ще сильніше перейнялися любов'ю до неї, зрозуміли, як важливо її зберегти».

Перед відвідувачами постає море в різні пори року і доби, безтурботне або розбурхане, нескінченне в своєму різноманітті. Одним словом, виставка творів Айвазовського та сучасників представляє прекрасну живописну поему про дивовижну красу південної природи.

 Віра ВОЛОДИМИРОВА, фото автора

 

Просмотров: 162

ПРАВА ГОРОЖАН

Какая надбавка к пенсии положена детям войны?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

 Я живу в Новониколаевке Запорожской области. Хочу узнать, есть ли добавки к пенсии для детей войны за сверхнормативный – от 30 лет стаж? И вообще, как сейчас рассчитывается пенсия?

 – С 11 октября нынешнего года вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно повышения пенсий». Минимальная пенсия теперь составляет 1452 грн. – для тех, у кого достаточно стажа, а минимальная пенсия для тех, у кого не хватает стажа, выросла с 949 грн до 1373 грн.

Исходя из установленного размера прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность, пересчитываются в том числе и доплаты за сверхнормативный стаж неработающим пенсионерам.

Так, согласно ст. 28 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» за каждый полный год страхового стажа свыше 35 лет мужчинам и 30 лет женщинам пенсия по возрасту увеличивается на 1% размера пенсии, но не больше 1% минимальной пенсии по возрасту. Сверхнормативный страховой стаж не может быть ограничен.

Согласно ст. 6 «О социальной защите детей войны» детям войны (кроме тех, на которых распространяется действие Закона Украины «О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты») к пенсии или ежемесячному пожизненному денежному содержанию или государственной социальной помощи, что положено вместо пенсии, выплачивается повышение в порядке и размерах, установленных Кабинетом министров Украины.

В соответствии со ст. 4 Постановления КМУ «О повышении уровня социальной защиты наиболее уязвимых слоев населения» установлено, что детям войны (кроме тех, на которых распространяется действие Законов Украины «О статусе ветеранов войны, гарантии их социальной защиты» и «О жертвах нацистских преследований») к пенсии или ежемесячного пожизненному денежного содержания или государственной социальной помощи, что выплачивается вместо пенсии, повышение, установленное статьей 6 Закона Украины «О социальной защите детей войны», производится в размере 66,43 грн.

Согласно ст. 40 Закона «Об общегосударственном пенсионном обеспечении» заработная плата (доход) для исчисления пенсии определяется по формуле: Зп = Зс х (Ск: К), Зп – сумма заработной платы застрахованного лица в гривнах; Зc – средняя заработная плата (доход) в Украине, с которой уплачены страховые взносы за три календарных года, предшествующих году обращения за назначением пенсии; Cк – сумма коэффициентов заработной платы (дохода) за каждый месяц (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзп ); K – страховой стаж за месяцы, которые учтены для определения коэффициента заработной платы (дохода) застрахованного лица.

Для получения более подробной консультации вам необходимо обратиться к специалистам территориального управления Пенсионного фонда по месту жительства.

Кому в Украине положена пенсия после «реформы»?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

– Граждане Украины имеют право на государственное пенсионное обеспечение по возрасту, инвалидности, в связи с потерей кормильца и в других случаях, предусмотренных Законом Украины «О пенсионном обеспечении».Обращение о назначении пенсии может осуществляться в любое время после возникновения права на пенсию.

При этом пенсии по возрасту и по инвалидности назначаются независимо от того, прекращена работа на время обращения за пенсией или она продолжается. Пенсии за выслугу лет назначаются при оставлении работы, которая дает право на эту пенсию.

Для получения подробной консультации по всем вопросам вам необходимо обратиться к специалистам территориального управления пенсионного фонда по месту жительства.

Летние танцы от «Время и Стекло»


ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/