Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 20 СЕНТЯБРЯ 2017 19:09
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

Кораблі на морі

09 сентября 2017

У Запорізькому обласному художньому музеї відкрилася виставка робіт, присвячена 200-річчю визначного мариніста Івана Айвазовского. Варті уваги олійні і акварельні твори його сучасників – Лева Лагоріо, Олексія Боголюбова, Івана Вельца, Руфіма Судковського, а також акварельні роботи  художника Володимира Кіркевича.

За словами куратора виставки Людмили Травень, Іван Костянтинович Айвазовський (1817-1900) – кримський вірменин із галицькім корінням, народився у Феодосії. З дитинства виявляв великі успіхи у малюванні, закінчив Петербурзьку Академію мистецтв (1833). Спілкувався з визначними діячами того часу – Пушкіним, Гоголем, Глінкою, Брюловим.

Протягом шести років проходив стажування в Італії, відвідав Францію, Англію, Голландію, де вдосконалював свою майстерність. Написав відомі роботи «Вид Леандровой вежі в Константинополі» , «Бухта Золотий ріг», та інші. За художником швидко закріпилася слава першого мариніста. Повернувся академіком Римської, Паризької, Амстердамської академій, а потім це високе звання йому присвоїли і на Батьківщині.

Айвазовський починав свій творчий шлях у той час, коли у мистецтві поширювався романтичний напрям. Особливо його приваблювала тема нескореності людини перед стихією («Дев’ятий вал», «Серед хвиль», «Канонерка у морі». Талановитий живописець йшов у мистецтві своїм шляхом, мав безмірно сміливу фантазію і абсолютно зорову пам'ять.

 Протягом життя створив майже 6000 полотен, при цьому охоче допомагав художникам-початківцям та надавав свою майстерню всім, хто прагнув займатися мистецтвом.

Першим його учнем став Лев Лагоріо (1827-1905), родом із Феодосії. Він обрав мариністичний живопис та залишився вірним йому все життя. Можливо, мотив «Морського пейзажу» (1896), яка є у оригіналі в нашому музеї, навіяний враженнями від північної природи. Ефектне освітлення, місячна доріжка, корабель, що уходить та кличе за собою, таїнство ночі – все це данина романтичному напрямку в живопису.

Найвідоміший морський баталіст – Олексій Боголюбов (1824-1896) представлений на виставці двома творами. В творчості майстра, який створив біля 3000 картин та етюдів, відчутні художні пошуки тогочасного західноєвропейського живопису. В його шедеврі «Морський бій» (1859) – стихія на небі, боротьба вітру з морем, бій кораблів. Віртуозним пензлем передані щільність, важкість, прозорість смарагдово-синіх хвиль з білою піною, потоки світла, що прорвалися крізь темно-сині хмари і вітрильники – красиве творіння рук людських.

На експозиції представлені по одній роботі художників Івана Вельца (1866-1926) та Руфіма Судковського (1850-1885). Після закінчення Петербурзької Академії мистецтв кожен з них відбувся як самобутня творча особистість. Полотно «У порту» Судковський створив у рідному Очакові. На глиняних схилах він наважився писати сплеск хвиль з натури.

Не менш цікаві твори художника-акварелиста Володимира Кіркевича, який протягом 20 років прожив у Криму, працюючі інженером-гідротехніком, а пізніше отримав вищу художню освіту. В останні роки життя, маючи життєлюбну і невгамовну вдачу, весь свій час присвячував улюбленій справі. З альбомом і пензлем багато подорожував по Україні, Білорусі. І завжди малював своє улюблене море і дарував людям. Більше тисячі акварелей –професійних і життєстверджуючих, зберігаються у фондах більш ніж 200 музеїв у всьому світі.

– Приїзд Володимира Михайловича у липні 2013 року в Запорізький обласний художній музей став приємною несподіванкою, – згадує Антоніна Білявська, куратор виставки, присвяченої творчості Кіркевича. – Художник передав в дар 14 своїх акварелей – види Криму і Карпат. Є чудова акварельна робота, зроблена у нашому місті, – «Перший сніг у Запоріжжі» (1998). Талановитий живописець часто повторював, що «у своїх невеликих роботах я хочу відобразити різноманітну красу природи, щоб люди ще сильніше перейнялися любов'ю до неї, зрозуміли, як важливо її зберегти».

Перед відвідувачами постає море в різні пори року і доби, безтурботне або розбурхане, нескінченне в своєму різноманітті. Одним словом, виставка творів Айвазовського та сучасників представляє прекрасну живописну поему про дивовижну красу південної природи.

 Віра ВОЛОДИМИРОВА, фото автора

 

Просмотров: 108

ПРАВА ГОРОЖАН

– Помогите разобраться, имею ли я право, как гражданин Украины, бесплатно получить земельный участок для дальнейшего строительства жилого дома или других участков земли?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Право на землю гарантирует украинцам Конституция Украины и Земельный кодекс. Так, в соответствии ст.121 Земельного кодекса Украины, граждане Украины имеют право на бесплатную передачу им земельных участков из земель государственной или коммунальной собственности в таких размерах:

– для ведения фермерского хозяйства – в размере земельной доли (пая), определенной для членов сельскохозяйственных предприятий, расположенных на территории сельского, поселкового, городского совета, где находится фермерское хозяйство;

– личного крестьянского хозяйства – не более 2,0 гектара;

– садоводства – не более 0,12 гектара;

– строительства и обслуживания жилого дома, хозяйственных зданий и сооружений (приусадебный участок) в селах – не более 0,25 гектара, в поселках – не более 0,15 гектара, в городах – не более 0,10 гектара;

– для индивидуального дачного строительства – не более 0,10 гектара;

– строительства индивидуальных гаражей – не более 0,01 гектара;

– строительства и обслуживания жилого дома, хозяйственных зданий и сооружений (приусадебный участок): в селах – не более 0,25 гектара;

в поселках – не более 0,15 гектара, в городах – не более 0,10 гектара.

Согласно законодательству Украины, выделение земли бесплатно производится один раз. Это означает, что каждый гражданин Украины имеет право бесплатно получить в свою частную собственность шесть земельных участков различного целевого назначения, причем, независимо от места проживания или регистрации.

– Я поскользнулась во дворе на не посыпанном песком льде, упала и сломала ногу. Могу ли получить за это компенсацию и от кого?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

 – Если травма получена возле своего дома, то претензии необходимо предъявлять коммунальному предприятию, обслуживающему этот дом. При падении на ступенях офиса, банка, супермаркета или дома, являющегося чей-то частной собственностью, ответственность должен нести тот, на кого возложена обязанность убирать данную территорию. Первое, что вам нужно сделать – это установить, кто является балансодержателем территории.

Прежде чем обращаться в суд, вооружитесь доказательствами. Запишите время и обстоятельства, а также телефоны свидетелей (минимум двух) вашего падения. Любым возможным способом зафиксируйте место происшествия (фото, видео и т.п.), ведь вам придется доказать, что травма произошла не по вашей неосмотрительности, а по причине ненадлежащего исполнения работниками соответствующих служб своих обязанностей.

Обращаться в суд можно как сразу, так и после окончания лечения. Срок исковой давности в Украине составляет три года. Однако с подачей иска лучше не затягивать, потому что потом сложнее будет собрать документы и другие доказательства. Кроме документов, подтверждающих ваш диагноз, необходимо будет предоставить в суд документы, подтверждающие понесенные вами расходы на лечение.

Так же вы имеете право на досудебное решение спора, а именно обратится к балансодержателю территории с письменной претензией.

Летние танцы от «Время и Стекло»


ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

 В редакцию «Запорожья Вечернего» с просьбой о помощи обратилась постоянная читательница газеты  и наша добрая знакомая,  жительница  пгт. Малокатериновка Юлия Бугай. 


Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/