Фоторепортажи  |   Видео  |   О редакции  |   Контакты  |   RSS
СЕГОДНЯ: 21 ЯНВАРЯ 2018 20:01
Культурный калейдоскоп| Мода и красота| Здоровье| Персона| Мужской клуб| Дамское счастье| Окно в мир| Афиша| Гороскоп

– Мої батьки, що жили у селі, декілька років тому померли. Я залишилася єдиною спадкоємицею будинку, в якому вони жили. Зараз хочу його продати. Скажіть, будь ласка, які документи потрібно надати нотаріусу, щоб оформити цей продаж відповідно до закону?

06 декабря 2016

Якщо Ви маєте намір продати свою нерухомість – житловий будинок або квартиру тощо, Вам треба звернути увагу на перелік документів, необхідних для посвідчення договору купівлі – продажу. По перше потрібно надати нотаріусу технічний паспорт та документ, що підтверджує право власності продавця на нерухоме майно – договір купівлі – продажу, дарування, міни тощо, свідоцтво про право власності або про право на спадщину, рішення суду тощо...

Для відчуження житлового будинку, земля під яким не приватизована, потрібно отримати витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку з присвоєнням кадастрового номеру та наявністю або відсутністю обмежень та обтяжень у використанні земельної ділянки. Цей витяг має строк дії протягом трьох місяців. Також для продажу нерухомості необхідно замовити звіт про оціночну (ринкову) вартість об’єкту продажу, який діє протягом шести місяців. Нововведенням замість довідки ЖЕД або ЖБК чи будинкових книг тепер потрібна довідка про реєстрацію місця проживання осіб, яку отримують у Департаменті реєстраційних послуг Запорізької міської ради.

Якщо Ви є власником нерухомості менш ніж три роки, або продаєте нерухомість двічі протягом календарного року, окрім нерухомості, отриманої у спадщину, Ви, як продавець, повинні сплатити податок у розмірі 5% та військовий збір у розмірі 1,5% від суми продажу, але не нижче оціночної вартості нерухомого майна .

У випадку придбання нерухомості під час зареєстрованого шлюбу продавцем за спільні кошти подружжя потрібно надати згоду чоловіка або дружини продавця, справжність підпису на якій засвідчує нотаріус. Також згода дружини або чоловіка потрібна покупцю, якщо він перебуває у зареєстрованому шлюбі. За наявності у відчужуваної нерухомості зареєстрованих малолітніх або неповнолітніх дітей, потрібно надавати розпорядження голови відповідної Районної адміністрації про згоду органів опіки та піклування на цей продаж.

З січня 2013 року на нотаріусів України покладені обов‘язки державних реєстраторів нерухомого майна, тобто замість органів БТІ нотаріус самостійно здійснює реєстрацію прав власності на нерухомість після укладення договорів купівлі продажу, або будь яких інших договорів та видачі спадщини. Про реєстрацію права власності на ім’я покупця нотаріус видає витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, з проставленням підпису та печатки нотаріуса.

 

ПРАВА ГОРОЖАН

Имею ли я право требовать замены телефона?

 Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

В соответствии с ч.1 ст. 8 Закона Украины «О защите прав потребителей», в случае выявления в течение установленного гарантийного срока недостатков вы, как потребитель, в порядке и в сроки, установленные законодательством, имеете право требовать:

1) пропорционального уменьшения цены;

2) безвозмездного устранения недостатков товара в разумный срок;

3) возмещения расходов на устранение недостатков товара.

Ваше право - требовать замены товара на такой же или на аналогичный из числа имеющихся у продавца в течение установленного гарантийного срока. Согласно действующего законодательства, после подтверждения существенности недостатков в купленном телефоне.

В случае выявления в течение гарантийного срока существенных недостатков, которые возникли по вине производителя товара (продавца, исполнителя) или его фальсификации, подтвержденных при необходимости заключением экспертизы, в порядке и в сроки, установленные законодательством и на основании обязательных для сторон правил или договора, вы имеете право по своему выбору требовать от продавца или производителя:

1) расторжения договора и возврата уплаченной за товар денежной суммы;

2) требовать замены товара на такой же товар или на аналогичный, из числа имеющихся у продавца (производителя).

Для рассмотрения указанных требований потребителю необходимо предъявить расчетный документ, а относительно товаров, на которые установлен гарантийный срок, - технический паспорт или другой документ, что его заменяет, с пометкой о дате продажи.

Как устранить препятствия в общении с ребенком?

Комментирует адвокат Дмитрий МАЙСТРО

Согласно действующему законодательству, бабушка и дедушка имеют право общаться со своими внуками. Так, статьей  257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право общаться со своими внуками, правнуками, принимать участие в их воспитании. Кроме этого, родители или иные лица, с которыми проживает ребенок, не имеют права препятствовать в осуществлении бабушкой, дедом, прабабушкой, прадедом своих прав относительно воспитания внуков, правнуков.

Также ст. 257 Семейного кодекса Украины предусмотрено, что в случае, если  существуют какие-либо препятствия для общения с ребенком, бабушка, дед, прабабушка, прадед имеют право на обращение в суд с иском об их устранении. Таким образом, в вашем случае необходимо обращаться в суд с исковым заявлением об устранении препятствий общения с ребенком.Летние танцы от «Время и Стекло»

ДОСКА ОБЪЯВЛЕНИЙ

Допоможіть Сашку жити повноцінно, для нього важливий кожен сантиметр зросту! Так, лікарі поставили Олександру Смітюху невтішний діагноз: гіпофізарний нанізм. Це рідкісне захворювання, яке застерегти неможливо, вимагає довічної терапії штучним гормоном.

Наши партнеры

АО "Мотор Сич"
АО "Мотор Сич"
http://motorsich.com/
Министерство доходов и сборов Украины
Министерство доходов
и сборов Украины

http://minrd.gov.ua/