Чого очікувати запоріжцям від нового тарифу на обслуговування житлового фонду

Поделиться

1 вересня виконавчий комітет Запорізької міської ради прийняв рішення про призначення управителів житлових будинків, які раніше не визначилися з формою управління. Один з головних питань – які послуги тепер увійдуть в тариф на обслуговування будинків і прибудинкової території та підвищиться він.
Як розповів журналістам заступник міського голови Олексій Бородай, в умовах конкурсу прописані 13 обов’язкових послуг, які вказані в наказі №150 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Серед них прибирання прибудинкової території та сходової площадки, дезінсекція (знищення комах) і дератизацію (знищення гризунів), робота ліфтів, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, поточний ремонт, оплата за електроенергію і інше.

За словами заступника міського голови, послуги відібрані, щоб не було нічого зайвого, але при цьому все відповідно до закону. При цьому від частини цих послуг мешканці мають право відмовитися.

– Тарифи в різних будинках буде відрізнятися. Сьогодні можна сказати, що тариф збільшиться, це неминуче. Для цього є об’єктивні причини. У новий тариф закладено мінімальна зарплата в розмірі 3200 гривень, в попередньому було 1480. Також розширено кількість послуг, що надаються, фінансування поточних ремонтів, – зазначив Олексій Бородай.

Наприклад, в попередньому тарифі не було прибирання під’їздів.

Відзначимо, КП «Наше місто» також підготувало пропозицію про зміну тарифів, з урахуванням зазначених факторів. Саме з цим пропонованим тарифом підприємство і вийшло на конкурс. Однак в результаті цей тариф виявився вищим, ніж у інших учасників конкурсу. КП «Наше місто» не стало переможцем ні по одному з лотів.

Заступник міського голови нагадав, що запорожці також мають право змінити керуючу компанію в своєму будинку. При цьому створення ОСББ тут є необов’язковим. Це можна зробити на загальних зборах мешканців.

Надання послуг буде перебувати під постійним контролем міської влади. Договір з керуючою компанією укладається на один рік, але в разі виявлення порушень договору (в тому числі і в частині надання послуг) він може бути розірваний в будь-який момент.

При цьому капітальний ремонт житлового фонду міська влада буде продовжувати фінансувати з міського бюджету, щоб не перекладати навантаження на плечі мешканців.

– Усім зрозуміло, що жодна керуюча компанія не зможе профінансувати заміну ліфта, капітальний ремонт покрівель, реконструкцію інженерних мереж в будинку. Тому міська влада буде продовжувати фінансувати такі програми, – сказав Олексій Бородай.

Міський бюджет також буде продовжувати фінансувати службу «15-80» та Муніципальну аварійну службу.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поделиться

Добавить комментарий

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.