Який торф вибрати для вирощування рослин і квітів?

Будь-який квітникар, при покупці рослини, задається питанням, в якій грунт посадити потім цю рослину, оскільки від цього буде залежати надалі самопочуття рослини, і як довго воно буде радувати своїм цвітінням. При виборі джерела живлення різних рослин і квітів, садівники і городники, як правило, вважають за краще органічну підгодівлю, доступну для придбання в своєму регіоні. У місцевості, де зустрічається безліч заболочених земель, переважно застосовують торф’яну продукцію в якості добрива.

Також будь-який квітникар-любитель знає, наскільки успішним є додавання торф’яного субстрату для квітів в грунт. Однак найчастіше вихідні показники грунту не відповідають тій культурі, яка в нього висаджується. У таких випадках виникає необхідність вирівнювання рівня кислотності, регулювання вологості і збагачення грунту різними мікроелементами. Для здійснення такого завдання знадобитися торф нейтральний.

Вибір торфу для квітів і рослин

У більшості випадків використовують торф, як додатковий компонент на 30% -50%, причому переважно – це низинний торф, однак для вирощування квітів може підійти і верхової торф, тільки дещо в іншій формі.

  • Верхової торф як додатковий продукт для суміші, використовують як присипку квітучим вже рослинам. Оскільки його високий рівень кислотності не підходить для використання в чистому вигляді, його можна використовувати лише при мульчировании.
  • Низинний ж торф використовують в чистому вигляді для деяких рослин в якості грунту при рассадном вирощуванні, а також в якості основи для приготування компостів. Це обумовлено тим, що чорний колір торфу добре притягує тепло, а його пухка структура сприяє вільному проникненню вологи і повітря.

Особливості впливу торфу

Залежно від вибору низинного або верхового торфу, залежить і результат його присутності в грунті. Верховий торф, що володіє високою кислотністю, здатний вирівняти цей показник грунту, до того ж існують деякі рослини, які потребують кислого ґрунту. Для вирощування таких рослин застосовується верхової торф, а також в подальшому можна їм же удобрювати і мульчувати. Щоб не завдати шкоди рослинам підвищеною кислотністю, верховий торф також нейтралізують, зменшуючи її рівень за допомогою вапнування або додавання в торф’яну масу золи. Знизити кислотність можна також шляхом компостування, додавши органічні компоненти і гній.

Низовий торф має меншу кислотність і містить більше поживних речовин. Завдяки гарному повітрообміну, квіти і рослини в цьому грунті вільно себе почувають. Однак застосовувати лише один торф при добриві грунту не раціонально, тому оптимальним варіантом для отримання хорошого результату буде змішування торфу з іншими органічними добривами. Компост з торф’яною основою може цілком замінити гній.

Вирощування розсади на торф’яних субстратах

Субстрати на торф’яній основі створюють оптимальні умови при вирощуванні розсади. Для цього виконують такі дії:

  • Фасований в брикети субстрат спочатку потрібно збити і залишити на пару тижнів.
  • Далі його потрібно просіяти крізь сито, необхідного розміру.
  • Зволожити суміш, щоб розбухла, і наповнити ємності для рослин.
  • Далі для повноцінного росту квітів і рослин, необхідний своєчасний полив і періодична підгодівля.
  • Також можна розмножувати рослини, використовуючи живці, корінці і насіння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2019-07-24