Таємниця Козацької миски або купіль молодості

Поделиться

В Запоріжжі існує безліч унікальних місць, які варто відвідати не тільки гостям міста, але і городянам. І між двомаголовними туристичними точками Запоріжжя: островом Хортиця і Дніпрогес заховано справжнє диво природи — Козацька миска. Трохи вище рівня води в скелі є поглиблення діаметром 1,5 метра і глибиною до 1 метра.

 

Причини виникнення даної пам’ятки вчені пояснюють просто: в нішу скелі з м’якої породи потрапив камінь твердої породи та з часом він пересувався, створюючи поглиблення, візуально нагадує миску.

Істинне призначення «миски» невідомо, воно оповите різними повір’ями. Деякі кажуть, що її використовували молоді дівчата як купіль для омолодження, і досі на її каменях можна побачити жінок, які купаються в надії повернути собі молодість і стати гарніше. А інші джерела стверджують, що після походів в ній запорізькі козаки варили галушки і їли їх величезними ложками.

Читайте також: «Хортица» между жизнью и смертью. Сотрудники заповедника подсчитали потери от пожаров

В яку з цих версій вірити, кожен вирішує сам, але в літній час, коли зелень і квіти буяють фарбами і стінки ховаються роголистниками, до яких підпливають річкові мешканці, створюється приголомшливий краєвид, і він точно нікого не залишить байдужим. Можливо, ця купіль справді чарівна і дарує кожному, хто вірить, красу та молодість. У будь-якому випадку таке диво природи повинен побачити кожен.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поделиться

Добавить комментарий

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.