Під Бердянськом росіяни облаштовують військову авіабазу

На окупованій частині Запорізької області російські загарбники взялися за облаштування нової військової авіабази – цього разу під Бердянськом. 

На думку швейцарського аналітика, це свідчить про те, що окупанти почувається в цій зоні досить впевнено, і це є ще одним доказом необхідності надання ЗСУ у далекобійних засобах.

Швейцарський OSINT-дослідник Бенджамін Пітте (Benjamin Pittet) проаналізував супутникові знімки майданчика під Бердянськом, де російські окупанти облаштують військову авіабазу.

“Після відходу росії з правого берега Дніпра українські війська змогли взяти під приціл раніше недоступні райони Херсонської області. Серед цих районів був вертодром Чаплінка, важливий російський військовий опорний пункт на півдні України. Хоча в той час, коли база увійшла до зони дії HIMARS, російські сили, очевидно, вже евакуювали техніку з цього району”, – зазначає аналітик.

За його даними, вже у грудні розпочалося будівництво нового вертодрому на існуючому аеропорту Бердянськ. Він буде побудований в аналогічному масштабі з авіабазою Чаплінка.

“Знаходячись на відстані понад 85 км від лінії фронту, місто Бердянськ знаходиться поза зоною досяжності українських систем HIMARS. Це разом з іншими факторами, такими як близькість до Азовського моря, робить його ідеальним місцем для нової великої військової бази”, – зазначає Пітте.

Супутникові знімки свідчать про те, що гелікоптери вже на місці, там риються траншеї, встановлюються маскувальні брезенти, важка будівельна техніка зводить укриття для військових машин. Грунтуючись на зображеннях, аналітик припускає, що зараз на об’єкті також будується трубопровід, який міг би забезпечувати паливо для гелікоптерів у майбутньому.

“Будівництво цього нового вертодрому в Бердянську наголошує на нагальній потребі України у придбанні ударних можливостей більшої дальності. Наразі росія має можливість створювати великі військові бази в межах кордонів України, з яких вона може здійснювати нальоти та атаки. Володіючи зброєю великої дальності, Україна могла б стримувати створення таких баз, як ця, таким чином значно послаблюючи можливості окупантів”, – резюмує експерт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-01-11