Астероїд розміром з автобус пролетів зовсім недалеко від Землі

Космічний камінь розміром з автобус, відомий під назвою 2023 BU, пролетів за космічними мірками “на польоті, що голить” над південним краєм Південної Америки відразу після півночі по Грінвічу. Вчені попереджали, що боятися катастрофи немає причин, – пише BBC

Найближча до Землі точка траєкторії астероїда була всього в 3600 км – це набагато менше, ніж орбіти багатьох штучних супутників.

Астероїд виявили лише минулими вихідними – його помітив астроном-аматор Геннадій Борисов, який живе в Криму. Після цього вчені розрахували розмір та орбіту BU 2023.

Імовірність його зіткнення з яким-небудь супутником теж була дуже мала.

Найближче до Землі супутник був приблизно о пів на першу ночі за Грінвічем у п’ятницю. Навіть якби 2023 BU йшов за курсом прямого зіткнення із Землею, кажуть вчені, великої шкоди він би не завдав.

При передбачуваному розмірі від 3,5 до 8,5 м у діаметрі астероїд, мабуть, розвалився б і згорів високо в атмосфері. Все, що побачать жителі Землі – це величезна вогненна куля.

Для порівняння – знаменитий Челябінський метеорит, який увійшов в атмосферу Землі над Чебаркулем у 2013 році, мав діаметр близько 20 метрів. Ударна хвиля від його вибуху в атмосфері вибила вікна у будинках.

Зустріч із Землею змінить орбіту BU 2023 навколо сонця.

“До зустрічі із Землею орбіта астероїда навколо Сонця була приблизно круговою, що приблизно збігалася з орбітою Землі, і на повний оберт навколо Сонця йшло 359 днів”, – повідомляють у НАСА.

“Після прольоту над Землею орбіта астероїда стане більш витягнутою, вона зрушить кудись приблизно на півдорозі між орбітами Землі та Марса, і повний його оберт навколо Сонця займатиме вже 425 днів”, – додали в космічному агентстві.

Випадок BU 2023 вкотре нагадав, що поряд із Землею все ще знаходиться багато астероїдів значного розміру, про які вченим не відомо.

В даний час вчені активно шукають великі астероїди, які справді можуть завдати шкоди, якщо зіткнуться із Землею.

Космічні монстри, на зразок 12-кілометрового метеорита, що знищив динозаврів, швидше за все, вже всі виявлені і не викликають занепокоєння.

Але з невеликими, менше 150 метрів діаметром, дослідникам складніше – виявити їх існуючою технікою та методами досить складно.

Вважається, що лише близько 40% таких астероїдів зафіксовано та проаналізовано з точки зору можливої загрози. Тим часом, якщо такий метеорит прилетить на Землю, до того ж потрапить на сушу, та ще й потрапить у населену місцевість, то це може стати дуже серйозною катастрофою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-01-27