Bloomberg: п’ять головних сировинних галузей переживають енергетичну кризу

Енергетична криза посилює тиск на ключові галузі світової економіки. Як повідомляє агентство Bloomberg, виробники промислових та зелених металів, а також сталі, добрив та цукру змушені знижувати витрати на виробництво. Крім того, зазнають труднощів виробники матеріалів для акумуляторів електромобілів та виробництва сонячної енергії. 

По-перше, енергокриза торкнулася виробництва промислових металів. Як зазначає Bloomberg, Європа вже втратила близько половини своїх потужностей із виплавки цинку та алюмінію за останній рік. Цього тижня норвезька металургійна компанія Norsk Hydro ASA повідомила про плани закрити алюмінієвий завод у Словаччині наприкінці вересня через різке зростання цін на електроенергію, а глобальна металургійна компанія Nyrstar оголосила про зупинку гігантського цинкового заводу Budel у Нідерландах.

Як зазначає Bloomberg, енергокриза також позначилася на виробництві сталі. Відключення електроенергії через посуху в китайській провінції Сичуань торкнулося понад 70% місцевих сталеливарних заводів: вони зупинили чи обмежили виробництво. Крім того, як мінімум два сталеливарні заводи в США почали призупиняти деякі операції, щоб скоротити витрати на електроенергію.

Виробництво зелених металів, таких як літій та полікремній, скоротилося через енергокризу в Китаї. За інформацією BloombergNEF, у 2021 році на Сичуань припадало понад п’яту частину виробництва літію в Китаї. Як повідомляє агентство, аналітики очікують зростання цін у короткостроковій перспективі.

Світові експортери добрив, зокрема Китай, скорочують постачання до інших країн через побоювання продовольчої кризи. За даними Bloomberg, щонайменше чверть європейських потужностей з виробництва азотних добрив вже втрачено, а Міжнародна асоціація виробників добрив прогнозує, що наступного сезону світове споживання добрив досягне рекордного падіння з моменту кризи 2008 року.

Аналітики, на яких посилається агентство, вважають, що світові ціни на продовольство зростуть через збільшення цін на цукор. Німецька цукрова корпорація Suedzucker AG попередила про зростання цін через перерозподіл витрат на випадок надзвичайної ситуації через припинення постачання російського газу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-08-18