Частина переселенців залишиться без соцвиплат від держави: Кому припинять платити?

grn

З 1 серпня частина ВПО перестануть отримувати гроші від держави. А з 1 вересня допомогу продовжать виплачувати лише тим громадянам, хто потребує такої підтримки. 

Це пов’язано з тим, що Уряд змінив порядок призначення виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

Відповідно до постанови, яку Кабмін ухвалив 11 липня, для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 року буде автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 місяців.

Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисяч гривень та для інших осіб – 2 тисячі гривень.

Кого залишать без державної підтримки з 1 серпня? 

У той же час виплати не продовжуватимуться особам, які:

  • перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин або повернулися до покинутого місця проживання;
  • виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

В уряді нагадали, що для продовження отримання виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично.

Кого залишать без грошей з 1 вересня? 

З 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

з 1 вересня 2023 р. виплату буде припинено тим ВПО, які від моменту ухвалення даної постанови здійснювали крупні покупки.

  • зокрема, придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни.
  • також допомогу не виплатять тим, хто придбав земельну ділянку, квартиру, будинок на суму більше 100 тис. грн або мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн.
  • виплати не отримають і ті переселенці, які придбали іноземну валюту, а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн, а також ті, хто має у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї.

Станом на кінець січня на обліку перебуває близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-07-12