Чиновники Міноборони України стали підозрюваними у справі про спробу вкрасти 1,5 млрд гривень на постачання снарядів

Колишньому та чинному керівникам департаменту Міноборони України, менеджерам компанії «Львівський арсенал» та представнику іноземної компанії в суботу було оголошено про підозру у спробі розкрадання на закупівлі снарядів 1,5 млрд гривень (близько 40 млн доларів).

Як повідомляє СБУ, не називаючи прізвищ, п’ятьох фігурантів справи підозрюють за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою).

«Зловмисники намагалися вкрасти майже 1,5 млрд. бюджетних гривень на придбання 100 тисяч мінометних пострілів для ЗСУ», — цитує заяву СБУ «Інтерфакс-Україна».

Підозрювані – колишній та нинішній керівники департаменту військово-технічної політики Міноборони, голова та комерційний директор «Львівського арсеналу», а також представник неназваної іноземної комерційної структури. СБУ затримала одного із фігурантів під час спроби виїхати за межі України, тому зараз він перебуває під вартою, уточнює «Українська правда».

За даними слідства, у серпні 2022 року, тобто вже коли йшла війна, чиновники уклали із «Львівським арсеналом» контракт на закупівлю партії артилерійських снарядів. Після отримання грошей менеджмент компанії перерахував частину коштів на баланс іноземної компанії, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну.

Компанія не відправила жодного снаряда, а одержані кошти перевела на рахунки афілійованої структури на Балканах, цитує позицію слідства «Українська правда». Решта суми залишилася на рахунках в одному з українських банків.

Раніше цього тижня апеляційний суд підтвердив рішення про стягнення 1,5 млрд. гривень з «Львівського арсеналу» на користь Міноборони України.

Про те, що Міноборони уклало контракт із маловідомою фірмою «Львівський арсенал», «Українська правда» писала у своєму розслідуванні у липні минулого року. Пост міністра оборони Олексій Резніков, який обіймав у 2022 році, розповідав видання, дозволив провести передоплату за контрактом (майже 100% суми угоди), але жодної міни за цим контрактом українські військові не отримали.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-01-28