Фішинг: Як не стати жертвою інтернет-шахрайства?

Головне, що може допомогти користувачеві захиститися від шахраїв та фішингових посилань – це уважність, – розповів експерт з кібербезпеки, який порадив дивитися на адресу посилання, а не сам сайт, дизайн якого може повністю повторювати оригінал. 

«Немає інших способів захисту, крім уважності. Зростання активності шахраїв спостерігається завжди під час свят та з появою гучних інформаційних приводів. Те саме стосується, наприклад, оголошень про виплати, компенсації від держави — як правило, шахраї починають розвивати цю тему навіть швидше, ніж представники комерції чи органів влади», — зауважив фахівець.

Експерт закликав уважно вивчати надіслані посилання, а краще взагалі не натискати на них. За словами Ліфшиця, багато спам-розсилок створено, щоб заразити комп’ютер вірусом вже просто при переході.

«Під час переходу за підозрілими посиланнями можна випадково надати зловмисникам доступ до персональних даних, серверів. Особливо гостро ця проблема стоїть зараз, коли на ринку багато проблем із софтом і більшість завантажує його неліцензовані версії, бо ліцензовану просто не купиш», — пояснив експерт.

“Фішингові сайти часто не можна відрізнити візуально – сайт повністю повторюватиме оригінал. Дивитись потрібно на посилання, де від нормальної адреси сайту відрізнятиметься буквально одна літера. Ну а краще, звісно, взагалі нікуди не переходити”, – додав експерт з кібербезпеки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-12-30