Хусити погрожують перерізати оптоволоконні кабелі на дні Червоного моря

Хусити погрожують обрубати міжконтинентальні оптоволоконні кабелі, що проходять дном Червоного моря. Це станеться, якщо США та Великобританія ще раз ударять по аеропортах Ємену, повідомляє видання Shafaq News з посиланням на доповідь Міжнародного форуму Перської затоки. У документі стверджується, що угруповання хуситів «Ансар Аллах» має зброю, здатну пошкодити підводні інтернет-кабелі. 

Інтернет-кабелі є каналами зв’язку між Європою, Африкою та Близьким Сходом. Якщо вивести їх з ладу, це порушить міжнародні лінії зв’язку, вдарить геополітичну стабільність, глобальні фінансові ринки та інформаційну безпеку, попереджає Shafaq News.

Чи так це? Гендиректор аналітичного агентства Telecom Daily Денис Кусков зазначає, що альтернативні варіанти у разі загрози є: «Будь-який трафік йде магістральними мережами. Бувають, звичайно, розриви, які можуть призвести до помітного погіршення та зупинення пропуску трафіку. Червоне море у разі, так би мовити, теж одна із серйозних транзитних етапів передачі. Звичайно, будь-який подібний розвиток подій негативно позначатиметься на комерційних ресурсах, державних та приватних.

Але трафік, швидше за все, просто піде іншим шляхом, тобто скрізь є певні системи резервування.

І треба зрозуміти, наскільки це буде проблематичним, тому що вони теж можуть бути заповнені трафіком і не факт, що додатковий там поміститься. Не можу сказати, що той кабель, що лежить на дні Червоного моря, — це найголовніше, що є на Землі, але, очевидно, через нього проходить значна частина трафіку, який надходить до низки країн.

Тож для того, щоб зрозуміти, як така НП може вплинути на глобальний ринок — і фінансовий, і будь-який інший, необхідно знати, які інші шляхи проходження трафіку з однієї точки в іншу існують, і просто подивитися, наскільки можна буде оперативно це питання вирішити. Але тимчасові проблеми у разі пошкодження кабелів точно будуть.

Підводні оптоволоконні кабелі — один із найпоширеніших методів передачі даних на планеті. Провідник укладають в оболонку зі сталі та додатково ізолюють поліетиленом. Проте ширина кабелю в результаті не перевищує 20 мм. Через це щороку у світі фіксують близько 100 випадків механічних ушкоджень. Так, у 2019 році, наприклад, острівна держава Тонга повністю залишилася без інтернету, бо судно кинуло якір надто близько до магістралі.

Президент Національного координаційного центру міжнародного ділового співробітництва Кирило Бабаєв вважає, що у разі пошкодження одного кабелю великих проблем не буде: «Це означає просто деяку затримку у швидкості інтернету в тому чи іншому регіоні. Наприклад, у вас сайт буде вантажитися не півсекунди, а дві секунди. Жодної трагедії не станеться саме тому, що жоден кабель зараз не є єдиним, який може бути застосований для того чи іншого регіону чи країни. Найголовніші, звісно, потужності — це трансатлантичні: Америка, Європа. При цьому Росію можливий інцидент у Червоному морі з погляду технологічної безпеки ніяк не торкається, з цим проблем немає».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-02-02