iOS 16: які функції отримали iPhone і чи варто оновлюватись?

Apple дозволила змінювати дизайн заблокованого екрану iPhone чи не вперше з моменту виходу свого першого смартфона. Користувачі можуть вибрати один із шести шрифтів і три варіанти написання циферблата, також замість дати можна встановити віджети. Місце для віджетів з’явилося під годинником — там розміщуються три елементи, що налаштовуються і оновлюються. На робочий стіл можна встановити анімовані шпалери – наприклад, зображення Землі або Місяця, або екран з інформацією про погоду, яка оновлюватиметься в реальному часі. Також шпалери та настройки відображення можна змінювати та перемикати на льоту прямо з головного екрана. 

У компанії оновили режим фокусування, який дозволяє перемикатися між кількома параметрами, що впливають на дизайн робочого столу. Наприклад, у робочий час на дисплеї відображатимуться години та повідомлення з пошти та месенджерів, під час спортивної активності – фітнес-програми. Важливим апдейтом виявився відсотковий індикатор заряду акумулятора, який прибрали із заблокованого екрану з виходом iPhone X – його витіснила «монобров». Через п’ять років інформативний елемент повернули, розмістивши його на іконці батареї. Ця опція працює на всіх смартфонах з Face ID.

Повідомлення, що відображаються на основному екрані, отримали важливий апдейт. По-перше, iOS 16 вони з’являються в нижній частині екрану, а не в середині робочої області. Ймовірно, це пов’язано з тим, що на телефонах з великими дисплеями реагувати на повідомлення, що виникають знизу, однією рукою простіше. По-друге, тепер можна вибрати порядок угруповання повідомлень — вони або будуть розкритими, або складатися в стопку.

Налаштування дизайну заблокованого екрану в iOS 16

Інші функції iOS 16 – можливість ділитися фото та паролем від Wi-Fi

У новій версії операційної системи з’явилося більше можливостей поділитися контентом з близькими людьми. Apple запропонувала створювати спільні альбоми, куди потраплятимуть сімейні моменти та фотографії з відпусток, ділитися нотатками, відео та іншою інформацією з учасниками сімейної групи в iCloud, стежити за прийомом лікарських препаратів літніми родичами, мати доступ до iPhone дітей, управляти розумними функціями вдома.

В iOS 16 також покращили функцію Live Text, яка дозволяє копіювати текстову інформацію зі збережених фотографій або режиму камери та перекладати іноземний текст на ходу. Користувачі отримали можливість увімкнути тактильний відгук від віртуальної клавіатури у беззвучному режимі, яка реагуватиме на кожен дотик екрану. Серед безлічі дрібних доробок виділяється можливість перегляду збереженого пароля від конкретної Wi-Fi-точки – раніше Apple дозволяла лише поділитися ним з іншим власником iPhone або iPad.

Традиційно у новій ОС покращили налаштування безпеки. Наприклад, у програмі iMessage відключили завантаження всіх типів медіафайлів, крім зображень, за промовчанням. Також у Safari обмежили завантаження підозрілого контенту, у FaceTime заблокували можливість виклику від невідомих абонентів. Новий режим локдауна дозволяє обмежити функціональність пристроїв, щоб сторонні не могли отримати до них доступ.

Налаштування Wi-Fi в iOS 16

 

Частина функцій виявилася багатьом недоступною

Дві важливі функції будуть працювати тільки на найновіших девайсах. Ексклюзивно для iPhone 14 Pro до iOS додали функцію Dynamic Island, яка включає анімацію екранного вирізу. Always-On Display, яка залишає екран активним навіть у заблокованому стані, теж працюватиме лише на iPhone 14 та 14 Pro Max. Хоча фахівці стверджують, що вона могла б працювати на всіх смартфонах Apple із OLED-екраном.

Ряд нововведень можна буде зустріти лише на смартфонах користувачів із США та інших країн. Так, тільки в американському регіоні запущено сервіс Tap to Pay, який дозволяє використовувати телефон як платіжний термінал. Обмежено використання послуги Apple Pay Later, яка пропонує споживачам скористатися розстрочкою при купівлі товарів у магазинах. У Росії цей сервіс не з’явиться навіть найближчим часом – у березні смартфони росіян було відключено від Apple Pay.

Багато дрібних нововведень не з’явилися або через небажання Apple, або через наявність у регіоні їхніх популярних аналогів. Так, для російських користувачів не оновили «Карти», до яких додали відображення вартості проїзду та функцію оплати громадського транспорту. Власники смартфонів за межами США також не зможуть сканувати і додавати до «Здоров’я» лікарські препарати, а документи — у віртуальний гаманець Wallet.

Одна з найважливіших функцій iOS 16 – супутниковий зв’язок – обмежена одночасно і апаратно, і регіонально. Можливість зв’язатися з екстреними службами з цим стільниковим зв’язком буде тільки у власників iPhone 14 зі США і Канади. Втім, до кінця року Satellite SOS має з’явитися на нових смартфонах Apple за межами північноамериканського континенту.

 

Dynamic Island в iPhone 13 Pro

 

Незабаром у iOS 16 з’являться нові функції

Як і у випадку будь-якої іншої операційної системи, Apple поступово додаватиме деякі нові функції в iOS 16. У бета-версіях ОС, які вже встановили тестувальники, компанія усунула кілька багів — зокрема, помилку, через яку програми постійно запитували дозволу взаємодіяти з буфер обміну. Також було виправлено помилку з тряскою камери при використанні Snapchat і TikTok, зависання при передачі інформації з одного смартфона на інший. Найближчим часом ці виправлення з’являться у повноцінних поновленнях iOS.

Індикатор заряду акумулятора, який повернули в систему, буде оновлено в iOS 16.2. Він стане динамічним, тобто «батарейка» заповнюватиметься та супроводжуватиметься відповідною анімацією при зарядці. Через кілька днів після випуску Apple інженери компанії додали повноекранний режим при відтворенні мультимедіа, загальну бібліотеку фотографій iCloud, шпалери в «Дім» та CarPlay.

В оновленні з часом з’являться опції, які Apple передбачила тільки для американського ринку. У листопаді буде додано підтримку супутникового зв’язку на iPhone 14, найближчими тижнями — функція «зарядки чистою енергією». Згідно з заявою компанії, при тривалій зарядці на смартфон подаватиметься енергія лише тоді, коли до мережі надійде електрика від чистіших джерел. Повідомляється, що iOS 16 отримуватиме дані від місцевих енергетичних підприємств.

Чи варто оновлюватися до iOS 16

Традиційно номерне оновлення для смартфонів Apple – не плутати з патчами безпеки – необов’язкове. Так, iPhone 7 і старіші апарати не отримають операційну систему 2022 року, але продовжать працювати у штатному режимі. Зазвичай, користувачі самі вирішують, чи потрібно встановлювати свіжий апдейт або продовжити користуватися старим.

Інше питання – чи доречно зараз переходити на iOS 16? Нова ОС доступна по всьому світу і, судячи з відгуків, відрізняється стабільною роботою і не викликає жодних проблем. Однак деякі дрібні баги та неполадки зазвичай спливають за кілька тижнів. Наприклад, вже стало відомо, що перша версія iOS 16 може не дозволити налаштувати смартфон через Wi-Fi при першому запуску. Тому багато споживачів чекають кілька місяців і встановлюють стабільнішу версію операційної системи, в якій головні помилки вже виправлені.

Нову ОС підтримують усі смартфони Apple, починаючи з iPhone 8 і 8 Plus, тобто випущені не раніше 2017 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-09-24