Як обрати надійний бінокль

Бінокль є актуальним для людей різних професій — моряків, військових, охоронців, метеорологів, зоологів, натуралістів тощо. Пропонуємо вам дізнатися, які параметри слід звернути увагу при виборі бінокля. Оптика дуже популярна і в Україні, рекомендуємо купити бінокль в інтернет-магазині lodka5.com.ua.

Звичайно ж, більшість людей знайомі з цими приладами набагато гірше, ніж з телевізорами або телефонами, тому при підборі певної моделі бінокля вони часто мають серйозні труднощі. Насправді, щоб не помилитись при виборі бінокля, достатньо врахувати лише сім ключових критеріїв.

Призначення

Усі біноклі можна поділити на кілька класів.

Універсальні. Недорогі та прості у плані характеристик прилади. Добре підійдуть для відпочинку та стануть чудовим подарунком для дітей.

Морські. До цього класу належать міцні та надійні біноклі, що мають герметичний, заповнений газом корпус. Крім того, вони відрізняються великим розміром об’єктива (від 35 мм).

Нічні. Біноклі з великими об’єктивами та високою світлопропускною здатністю. Вони забезпечують максимальну видимість у нічний та вечірній час, але також можуть використовуватись і вдень.

Астрономічні. Біноклі, призначені для спостережень за космічними об’єктами. Мають високу кратність збільшення (від 15x) та величезні об’єктиви (від 70 мм у діаметрі), що забезпечують необхідну світлопропускну здатність. Ще одна прикметна особливість астрономічних біноклів — велика вага (зазвичай не менше 1,5 кг). Вони часто встановлюються на штативи, і тому погано підходять для денних спостережень.

Кратність збільшення

Цей критерій дозволяє дізнатися, у скільки разів збільшуються видимі розміри предметів при погляді них через окуляр бінокля. У більшості моделей високе збільшення дозволяє добре розглянути далекі об’єкти, але звужує поле зору та яскравість видимого зображення. При низькій кратності збільшення ви, навпаки, зможете спостерігати за великою ділянкою простору. Отже знайдіть собі золоту середину.

Діаметр об’єктива

Діаметр об’єктива бінокля може коливатися від 20 мм (дешеві універсальні моделі) до 80 мм (астрономічні біноклі). Важливо розуміти, що чим ширший об’єктив, тим більше в нього потрапляє світла і зручніше користуватися біноклем при поганому освітленні.

Сутінковий фактор

Значення цього параметра дозволяє судити у тому, наскільки придатний той чи інший бінокль для спостережень у сутінках. Якщо ви плануєте використовувати бінокль у вечірній час, рекомендуємо вибирати модель із сутінковим фактором не менше ніж 17.

Сутінковий фактор обчислюється за формулою A×B, де A – кратність збільшення, а – діаметр об’єктива.

Відносна яскравість

Цей критерій показує, наскільки ефективним є бінокль при слабкому освітленні. Чим вище значення відносної яскравості, тим яскравіше зображення ви побачите, дивлячись в окуляр. У моделі, яка припускає можливість використання в нічний час, значення відносної яскравості має бути не менше 11. У спеціалізованих нічних біноклів відносна яскравість може досягати 50 одиниць і більше.

Фокусування

Найпоширеніший варіант фокусування – центральний. У таких біноклів регулятор фокусу знаходиться посеред корпусу, при його обертанні змінюється фокусування обох окулярів. Також на ринку представлені біноклі з роздільним фокусуванням кожної половини. Переваги таких приладів – компактність та мала вага, недолік – незручність користування.

Найбільш просунуті дорогі біноклі мають автоматичне фокусування, що працює за тим же принципом, що автофокусування в камерах сучасних смартфонів.

Додаткові особливості та функції

Зміна кратності збільшення. Наявність бінокля додаткового регулятора, що дозволяє збільшувати або зменшувати ступінь наближення. Ця функція серйозно впливає вартість приладу.

Оптичний стабілізатор. Система, що компенсує тремтіння рук і робить картинку стабільнішою. Для роботи оптичного стабілізатора знадобляться батарейки.

Фазова корекція. Спеціальне покриття призм бінокля, що покращує якість кольору.

Ударозахист. Ударозахищені біноклі мають високоміцний корпус з прокладкою з матеріалу, що амортизує. Як правило, удари та падіння їм не страшні — якщо тільки не йдеться про падіння склом на щось тверде та гостре.

Пило- та вологозахист. Якщо бінокль має пило- і вологозахищений корпус, ви зможете користуватися ним при густому тумані, дощі або курній бурі, не турбуючись про те, що прилад може вийти з ладу.

Заповнення газом. Забезпечує максимальний рівень вологозахисту. Біноклі, заповнені газом, можна навіть занурювати у воду.

Захист від ультрафіолету. Наявність на лінзах бінокля спеціального покриття, що спрощує спостереження за умов яскравого освітлення.

Лазерний далекомір. Біноклі, що оснащуються лазерним далекоміром, дозволяють визначати точну відстань до будь-якого об’єкта, що знаходиться в зоні прямої видимості. Достатньо просто «прицілитися» та клацнути на спеціальну клавішу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-10-24