Як позбутися похмілля

Чим вилікувати похмілля – чи існують ефективні домашні засоби від похмілля? Як полегшити симптоми алкогольного отруєння? Читайте в нашому матеріалі. Одразу слід зазначити, що вибір якісного алкоголю, який можна придбати на сайті – abkdnipro.com значно зменшить негативний вплив алкоголя на організм.

Що таке похмілля?

Який механізм похмілля? Похмілля – це не що інше, як алкогольне отруєння. Це реакція організму на хімічні речовини, що утворюються під час метаболізму етилового спирту. При вживанні алкоголь всмоктується в різних відділах травного тракту. Всмоктується в роті, а потім в шлунку і кишечнику. Печінка є найважливішим і найбільш навантаженим органом у процесі метаболізму алкоголю. У перетворенні етилового спирту в його метаболіти беруть участь два ферменти – альдегіддегідрогеназа і алкогольдегідрогеназа. Спочатку етанол перетворюється на ацетальдегід. Ця речовина токсична. Він відповідає за неприємні наслідки отруєння алкоголем. На наступному етапі ацетальдегід перетворюється в оцтову кислоту, яка потім піддається подальшим перетворенням.

Симптоми похмілля

Симптоми похмілля та їх вираженість залежать від багатьох факторів. До них відносяться: вид і кількість спожитого алкоголю, переносимість, вік і інтервал часу між дозами. Слід підкреслити, що кожна людина має різну толерантність до алкоголю, яка залежить генетично та від рівня активності ферменту, відповідального за розщеплення алкоголю. Найпоширеніші симптоми похмілля, які легко розпізнати, включають:

  • головний біль;
  • сухість у роті;
  • проблеми з концентрацією;
  • поганий настрій;
  • втома;
  • підвищена спрага;
  • сонливість;
  • дратівливість;
  • нудота;
  • блювання;
  • м’язові болі;
  • підвищений пульс і/або артеріальний тиск.

Деякі симптоми алкогольного отруєння можуть бути пов’язані із зневодненням, яке виникає при вживанні великої кількості алкоголю. Підвищена втрата рідини також супроводжується втратою електролітів, включаючи магній і калій.

Як уникнути похмілля – способи перед вживанням алкоголю

Здоровий глузд є найважливішим під час вживання алкоголю. Перш за все, вам слід уникати надмірного вживання алкоголю та встановити верхню межу кількості алкоголю, який ви плануєте випити. Перед вживанням також слід звернути увагу на те, чи приймаєте ви будь-які ліки або препарати, що виключають вживання алкоголю. Багато ліків взаємодіють з алкоголем, і їх поєднання може посилити побічні ефекти ліків або навіть призвести до пошкодження печінки. Шкідливі реакції можуть виникнути, навіть якщо наркотики та алкоголь не приймаються одночасно. Якщо ви не впевнені у взаємодії препаратів, які ви приймаєте, з алкоголем, вам слід уникати алкоголю та проконсультуватися з лікарем або фармацевтом.

Як пити алкоголь, щоб уникнути похмілля?

Щоб уникнути або зменшити гостроту похмілля під час вживання алкоголю, запам’ятайте кілька речей. Втомлені люди більш сприйнятливі до похмілля, тому на зустріч варто йти добре відпочилим. Ви повинні вживати один вид алкоголю, змішування різних видів алкоголю значно посилює алкогольне отруєння. Рекомендується уникати куріння сигарет під час вживання напоїв та інших видів алкоголю, оскільки нікотин, що міститься в сигаретах, також посилює алкогольне отруєння. Під час зустрічі слід подбати про гідратацію – пити багато води, уникати алкоголю та робити регулярні перерви між вживанням алкоголю. Також важливо їсти під час запою, особливо продукти, які є джерелом складних вуглеводів, оскільки вони захищають організм від падіння рівня цукру в крові, що полегшує похмілля та супутню нудоту.

Домашні засоби від похмілля

Якщо випити алкоголь і з’явилося похмілля, ми можемо лише пом’якшити його страхи, але, на жаль, не можемо позбутися від нього повністю. Перш за все, ви повинні зволожити свій організм, вживаючи мінеральну воду. Для боротьби з похміллям також рекомендують ізотонічні напої, оскільки вони є джерелом електролітів. Щоб ефективніше пом’якшити симптоми алкогольного отруєння, слід почати зволоження організму відразу після повернення з зустрічі. Після пробудження у вас може бути вже сильне похмілля, і це продовжить період відновлення. Також рекомендується вживати поживні страви, фрукти та овочі. Вживання глюкози, наприклад, води з медом, також може допомогти. Не рекомендується вживати знеболюючі засоби, особливо парацетамол, під час вживання алкоголю або відразу після його вживання. При необхідності, щоб зняти головний біль, наступного дня після пробудження прийміть знеболююче (краще ібупрофен).

Перевірені способи боротьби з похміллям з аптеки

Чи існують ефективні способи боротьби з похміллям? В аптеках доступні спеціальні засоби для полегшення симптомів синдрому минулого дня. Вони допоможуть швидше позбутися похмілля після вечірки. Препарати від похмілля, які є в аптеках, найчастіше складаються з речовин, що прискорюють метамфетамінскасування етанолу, такого як фумарова і бурштинова кислоти. Таблетки від похмілля можуть містити амінокислоти, такі як L-цистеїн або L-гліцин, які входять до складу ферментів, необхідних для метаболізму алкоголю. Також препарати містять вітамін С, який відповідає за нейтралізацію вільних радикалів. Глюкоза і вітамін B також корисні для лікування похмілля. Таблетки від похмілля також часто містять екстракти рослин, наприклад женьшеню.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-09