Які різновиди ноутбуків презентовані на сучасному ринку?

noutbuk

На ринку так багато пристроїв з різними функціями та параметрами, що вирішити, який ноутбук купити, не найпростіше. Портативні комп’ютери відрізняються між іншим розміром, швидкістю процесора та графічними можливостями. Для одного користувача може бути важливою висока яскравість екрану, яка дозволить комфортно використовувати ноутбук на вулиці. Для інших – ефективна відеокарта, яка дозволить вам грати в новітні ігри. В Україні купити ноутбук від провідних світових виробників можна на сайті dkt.ua.

Конкретне призначення ноутбука

Ноутбук – це невеликий портативний персональний комп’ютер. Перше, на що потрібно відповісти перед покупкою, це: для чого він потрібен і де його використовувати? Що стосується конкретних параметрів, то про них ми поговоримо трохи пізніше. Враховуючи призначення і переважне місце використання ноутбука, можна виділити наступні види цих портативних пристроїв:

Ноутбук для щоденного використання

Ну а який ноутбук купити додому? Перш за все, виберіть універсальний пристрій, який дозволить вам комфортно переглядати сайти, працювати з електронними таблицями, дивитися фільми, слухати музику та грати в менш вимогливі ігри. Краще у більшому розмірі, ніж у меншому. Вага в цьому випадку не повинен грати головну роль.

Офісний ноутбук

В даному випадку буде важливо: хороший процесор, матова матриця, оперативна пам’ять, швидкий жорсткий диск. Також офісний ноутбук повинен мати велику кількість портів, що дозволяють підключати багато пристроїв і веб-камеру. Хороша відеокарта в цьому випадку не потрібна. Вага і розміри теж скоріше другорядні. Пам’ятайте, що пристрій можна підключити до монітора та зовнішньої клавіатури. Такий пристрій також стане хорошим рішенням, якщо ви ставите питанням, який ноутбук вибрати для дистанційного навчання.

Ноутбук для ігор

Перш за все, він повинен мати потужну відеокарту (інтегровані в процесор системи, ймовірно, тут не може бути й мови) і хороший процесор, щоб зробити ігри якомога плавнішими та відображати якомога більше деталей на екрані. Ігровий ноутбук також повинен мати великий обсяг оперативної пам’яті, швидкий і ємний жорсткий диск і великий екран (втім, якщо ви збираєтеся підключати ноутбук до зовнішнього монітора, це не так важливо).

Ноутбук для подорожей

Якщо ви роздумуєте, який ноутбук купити, якщо ви дуже мобільна людина і часто переїжджаєте або подорожуєте, в першу чергу зверніть увагу на розмір ноутбука (тобто, в першу чергу, на діагональ екрану) і вагу. Було б добре, якби ці два параметри були якомога меншими. У випадку цього типу пристрою найкраще бездротове з’єднання та веб-камера також є дуже важливими.

Ноутбук для обробки графіки та фото

Для редагування фотографій і відео не обов’язково вибирати стаціонарну робочу станцію. У цьому випадку також підійде мобільний пристрій. Це може бути трохи менш ефективним, але ви зможете легко взяти його куди завгодно. Так як же вибрати ноутбук для роботи з графікою та фото? Перш за все, зверніть увагу на екран – його дозвіл і розмір, процесор і відеокарту. Хоча останнє не настільки принципово, як у випадку з ігровим ноутбуком.

Види портативних комп’ютерів

Ноутбук – це розмовний термін для портативного комп’ютера, але в професійній номенклатурі існує кілька його типів. За розміром, призначенням, операційною системою чи структурою ми розрізняємо такі пристрої:

  • ноутбук – спочатку цей термін використовувався для опису ноутбуків з меншими розмірами, тепер цей термін все частіше використовується для позначення всіх ноутбуків (взаємозамінні);
  • нетбук – пристрій з невеликою діагоналлю екрана: від 10 до 13,3 дюйма. З слабшими параметрами. Нетбуки призначені в основному для роботи в Інтернеті, запису або перегляду фільмів під час подорожі (вони мають ефективний акумулятор);
  • ультрабук – ноутбук з діагоналлю екрана від 11 до 14 дюймів. Легкий і тонкий (завтовшки близько десятка міліметрів), з елегантним дизайном і надійним акумулятором. Ультрабук має кращі компоненти, ніж нетбук, але також вищу ціну. Часто це ноутбук із сенсорним екраном;
  • ноутбук 2 в 1, який ще називають гібридом. Це пристрій із сенсорним екраном і приєднаною клавіатурою. У такому вигляді в основному використовується для роботи. Після від’єднання клавіатури ноутбук 2-в-1 функціонує як планшет – використовується переважно для: для перегляду веб-сайтів і перегляду мультимедіа;
  • Chromebook – ноутбук, який працює під керуванням операційної системи Google Chrome OS (замість широко використовуваної MS Windows). Chromebook зберігає дані переважно в хмарі, а не на фізичному диску. Його технічні характеристики досить невисокі, тому це дешеве рішення;
  • MacBook – тут вставлено трохи перебільшено. Назва MacBook відноситься до ноутбука Apple. Вони мають власну систему, ефективну операційну систему від компанії з Купертіно, macOS, і чудово працюють з іншими пристроями Apple.

Розмір і вага ноутбука

Розмір ноутбуків, а точніше діагональ екрану, починається від 10 дюймів і закінчується 17,3 дюймами. Однак більшість доступних на ринку пристроїв мають такі розміри дисплея: 13,3, 15,6 і 17,3 дюйма.

Якщо мобільність для вас в пріоритеті, вибирайте модель з меншою діагоналлю екрану (до 13,3 дюйма). Зазвичай вони тонше і легше своїх великих побратимів – важать до 1,5 кг. Однак варто пам’ятати, що менші моделі найчастіше не оснащені передовими компонентами і мають менше роз’ємів. На жаль, щось за щось. Наприклад, в ультрабуках перевага віддається тонкій формі та малій вазі, а не високій продуктивності.

Якщо вид роботи, для якої ви збираєтеся використовувати свій новий ноутбук (наприклад, обробка графіки чи редагування відео), вимагає більшого дисплея або потужної відеокарти, вам, ймовірно, доведеться шукати більший пристрій. Крім того, якщо вам потрібен ноутбук з оптичним приводом або довговічною батареєю, вибирати доведеться з габаритних пристроїв. У випадку з ігровим ноутбуком розмір і вага будуть більше стандартних – більший екран означає комфортнішу гру, а потужні компоненти, такі як відеокарти з розширеним охолодженням, важать власну вагу.

Визначившись з основним призначенням ноутбука, а також бажаним розміром і дизайном пристрою, можна приступати до пошуку моделі, яка підійде вам за конкретними параметрами.

Вибір відповідного екрана

Ймовірно, ви будете дивитися на екран свого ноутбука багато годин на день, тому ви захочете, щоб на ньому було зручно дивитися. Вирішуючи, який ноутбук купити, зверніть увагу на його роздільну здатність. Роздільна здатність Full HD (1920×1080 пікселів) наразі є мінімальною, якщо ви хочете мати багато місця на екрані для розташування вікон і всього, що доступно для перегляду, і ви також будете використовувати ноутбук для ігор.

Ви також можете обрати ноутбук із роздільною здатністю 4K — деякі моделі вже мають таку роздільну здатність, яка відображає в чотири рази більше деталей, ніж Full HD (3840 x 2560 або іноді 3840 x 2160). Хоча вони відносно дорогі, наразі їх варто обирати насамперед тим, кому вони дійсно знадобляться, наприклад, професіоналам, які займаються створенням відеоматеріалів.

Творці відео та фотографи повинні вибирати ноутбуки, які пропонують дуже гарне відтворення кольорів і підтримують більш широкий діапазон кольорів, а також стандарти HDR. Найважливішими особливостями, на які слід звернути увагу в специфікаціях пристрою в цьому випадку, є точність кольору Delta E < 1 і 100% покриття колірної гами DCI-P3.

Якщо ви геймер і думаєте, який ноутбук вибрати, зверніть особливу увагу на моделі з високою частотою оновлення екрану. Це дозволяє отримати перевагу над конкурентами в іграх – ігровий процес більш плавний, що дозволяє краще реагувати на події на екрані. Частота оновлення екрану на ігровому ноутбуці повинна бути не менше 144 Гц, але чим вона вища (165 Гц або 240 Гц), тим краще. Останнім часом на ринку з’явилися ноутбуки з частотою оновлення до 300 Гц.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-01-19