Які консульські послуги за кордоном можуть втратити українці мобілізаційного віку?

Насамперед, це вирішення багатьох питань із документами : отримання та доставка паспортів, продовження терміну дії закордонних паспортів, внесення до закордонного паспорта інформації про дитину, свідоцтва про народження. 

Також це нотаріальні послуги: довіреність, дозвіл на перетин кордону неповнолітнім, оформлення спадщини, посвідчення заповітів, копій документів; довідки про підтвердження персональних даних; посвідчення особи на повернення в Україну.

В Україні діє режим воєнного стану. Пункти 6 та 16 статті 8 Закону України про воєнний стан передбачають, що Кабмін може встановлювати режим в’їзду та виїзду громадян та обмежувати свободу пересування.

За новим законом про мобілізацію, який ще не почав діяти, чоловіки мобілізаційного віку, які живуть за кордоном, зобов’язані оновити свої дані у ТЦК (військкоматі). Це можна зробити телефоном або електронною поштою.

Згідно з буквою закону, ті, хто стоять на обліку в ТЦК, мають доступ до консульських послуг. Чи змінить цю ситуацію новий порядок надання послуг буде остаточно зрозуміло після його публікації.

Українське видання “Суспільне” повідомило, що консульства України в Польщі вже призупинили надання послуг чоловікам віком 18-60 років.

За даними української влади, з 24 лютого 2022 року за кордон виїхало близько 650 тисяч чоловіків мобілізаційного віку. За офіційними даними Євросоюзу, у країнах ЄС перебуває понад 800 тис. українців-чоловіків віком від 18 до 60 років.

Раніше повідомлялося, що український закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-23