Юна запорожанка продає аніме картини для покупки безпілотника для ЗСУ

Юна запорожанка хоче продати свої аніме картини через популярний світовий сервіс OpenSea, щоб зібрати кошти на покупку безпілотника для потреб ЗСУ. 

14-річна Лілія Крамарчук виклала 29 своїх картин у захищеному форматі NFT-токен для продажу на популярному світовому майданчику OpenSea. Про це повідомляє Акцент.

«Привіт, мене звуть Ліля. Мені 14 років, художниця з України. Я хотіла б уявити тут свою улюблену колекцію мальованих аніме-персонажів. Кожна з них є унікальною і намальованою мною з любов’ю. Можна навіть отримати фізичний оригінал, вони виглядають ще краще. Я хотіла б продати NFT, щоб підтримати українських дітей та сім’ї, які постраждали від російського вторгнення. Я гадаю, ви чули ці страшні історії…. Купуючи NFT, ви підтримуєте мене як художника та допомагаєте зібрати гроші на покупку дрону DJI Mavic 3 для наших територіальних військ у Запорізькій області, яка майже повністю захоплена росіянами», — пише в описі своєї колекції дівчина.

Вартість картин коливається від 0.1 до 0.2 Ethereum (на даний момент це в середньому від 120 до 250 доларів США – ред.)

До речі, Лілія також веде свій обліковий запис в Інстаграм.

Що таке NFT?

Абревіатура NFT (non-fungible tokens) означає «незамінний токен». Для розуміння токенів необхідно розібратися, в якому середовищі вони існують – у цьому випадку, у блокчейні, пише Голос Америки.

Якщо дуже спрощувати, то блокчейн – це база даних, яка одночасно зберігається на великій кількості комп’ютерів. У традиційній моделі Інтернету всі пристрої підключені до централізованих вузлів (у вигляді серверів або інтернет-провайдерів), тоді як блокчейн працює за іншою схемою. У ньому не передбачено жодних центральних вузлів; в його системі всі пристрої одночасно зберігають всю опубліковану в блокчейні інформацію.

Токени, у свою чергу, є записом в регістрі всередині цього блокчейн-ланцюжка. Відмінною рисою більшості токенів є принцип взаємозамінності. Його можна порівняти з валютою (у тому числі криптовалютою): один долар, один рубль або один біткоїн можна легко замінити одним доларом, одним рублем або одним біткоїном, що належить іншим користувачам.

Однак очевидно, що не всі цифрові активи взаємозамінні. Картина Пабло Пікассо не є тотожною твору Клода Моне, а mp3-файл з піснею The Beatles навряд чи можна замінити на запис концерту Емінема. Тому для того, щоб перенести в блокчейн унікальні предмети, і був створений формат токенів, що незаміняються.

Кожен з NFT неповторний і існує в єдиному екземплярі, його не можна розділити, а вся інформація про його автора, покупця і всі операції з ним надійно зберігається в блокчейні. Іншими словами, NFT – це цифровий сертифікат, що прикріплений до унікального об’єкта.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2022-06-21