Китай обмежив експорт сировини для електрокарів

elektrocar

Влада Китаю вирішила обмежити експорт графіту з 1 грудня 2023 року. Міністерство торгівлі КНР зобов’яже виробників сировини отримувати дозвіл на продаж мінералу за кордон, повідомляє Reuters

Китай є найбільшим у світі виробником та експортером графіту, а також переробляє понад 90 відсотків світового графіту для виробництва акумуляторів електромобілів. Обмеження торкнуться постачання натурального та штучного графіту — останні вже перебували під тимчасовим контролем Міністерства торгівлі.

“Нові заходи забезпечать внутрішні поставки графіту для військового використання, наприклад, в аерокосмічному секторі, а також для вітчизняного виробництва акумуляторів”, – пояснив аналітик консалтингової компанії Mysteel Чанг Ке. За його словами, через зростання продажів електрокарів на світовому ринку та будівництво нових заводів, які випускають акумулятори, попит на графіт зростає і в галузі може виникнути дефіцит.

Обмеження аналогічні заходам, які запровадили 1 серпня щодо постачання галію та германію, що використовуються для виробництва мікросхем. Заборона на вільний продаж за кордон двох металів призвела до зростання цін на світових ринках. Китай є єдиною країною у світі, що має повний цикл отримання рідкісноземельних металів, і обмеження стали черговим кроком в ескалації війни між Пекіном і Вашингтоном за доступ до матеріалів, які використовуються при виготовленні високотехнологічних напівпровідників.

В останні роки Китай скоротив видобуток природного графіту для захисту довкілля та з 2021 року збільшив виробництво синтетичної сировини. За даними Mysteel, на синтетичну форму нині припадає 70 виробництва у КНР.

Експерти Goldman Sachs підрахували, що заміна китайських акумуляторів коштуватиме Заходу 160 мільярдів доларів до 2030 року. З них 78,2 мільярда доларів потрібно витратити на створення потужностей з випуску акумуляторів та 60,4 мільярда — на виготовлення необхідних компонентів. Крім того, країнам Заходу потрібно буде виділити 13,5 мільярда доларів на видобуток літію, нікелю та кобальту, а також 12,1 мільярда — на їхню переробку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-10-20