Лікар озвучила склад новорічної аптечки

Кандидат медичних наук Марина Бережна розповіла, якими ліками варто запастись до святкування Нового року. Склад новорічної аптечки фахівець розкрила у розмові із ЗМІ.

«Новий рік — прекрасне сімейне свято, яке асоціюється з приємними турботами та клопотами. Що б не відбувалося довкола, ми, лікарі, завжди сподіваємося, що будь-яке свято не буде затьмарене проблемами зі здоров’ям. Щоб почуватися впевнено та спокійно, особливо, коли у зборі вся родина та родичі різних поколінь, нехай удома, за містом, у гостях чи вдалині від дому з вами буде невелика аптечка», — розповіла фахівчиня.

Препарати, які приймаються на постійній основі

В аптечці має бути запас цих ліків на весь період запланованого від’їзду або на весь період новорічних канікул, розповіла лікарка. Вона також нагадала про необхідність мати при собі необхідні конкретному пацієнтові життєво важливі медичні пристрої, такі як портативні прилади для вимірювання тиску, цукру в крові. “Це найголовніше”, – підкреслила фахівець.

Знеболюючі препарати

Також варто покласти в аптечку парацетамол, ібупрофен або комбіновані розчинні препарати, які містять парацетамол, заявила Бережна. Для дітей варто придбати те саме, але в дитячій формі: наприклад, сиропи чи свічки з парацетамолом чи ібупрофеном, додала вона.

«На жаль, застудні та вірусні захворювання можуть наздогнати нас і у свята. Ці препарати замінять вам знеболювальні до приїзду швидкої або до прийому лікаря», — пояснила Бережна.

Антигістамінні препарати

Іноді страви на святковому столі можуть несподівано спровокувати алергію, особливо якщо зустріч Нового року проходить у незнайомому місці. “Тому препарати від алергії мають бути під рукою”, — пояснила співрозмовниця.

Препарати від розладів шлунка

«На жаль, похибки у звичному режимі харчування можуть призвести до подібних проблем, які спричиняють суттєвий дискомфорт», — сказала лікар, порекомендувавши запастися смектою, активованим вугіллям або ентеросгелем.

Антисептики у вигляді розчинів

Фахівець пояснила, що за допомогою цих препаратів можна самостійно обробити невеликі ушкодження: травми, порізи, садна. Вона також порадила мати при собі бинти та стерильні серветки, які стануть у нагоді, щоб упоратися з невеликими ранами.

«Головне – не займатися самолікуванням. Звичайно, з деякими проблемами зі здоров’ям можна впоратися самостійно, але, незважаючи на легкість придбання усіляких лікарських препаратів в аптеках, варто звертатися за допомогою до професіоналів. Тоді свято, на яке ми так чекаємо, стане справжньою сімейною урочистістю, подарує багато радості та тепла!» — резюмувала лікар.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-12-31