МЕА оцінило падіння доходів Росії від продажу нафти за березень у 20%

У березні експорт російської нафти та нафтопродуктів зріс на 210 тис. барелів на добу (б/д) порівняно з лютим і склав 7,84 млн б/д., зазначено у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Водночас, доходи від нафтоекспорту впали на 20% — до $9,3 млрд, наводить дані звіту «Інтерфакс». 

Як повідомляв “Ъ”, активізація атак безпілотників на російські нафтопереробні заводи призвела до збільшення експорту нафти, тоді як відвантаження нафтопродуктів знизилося. Також на зниження відвантажень вплинули ремонти на російських НПЗ. Найбільші втрати зазнають ринку бензинів — як наслідок лютневого заборони експорту.

Сприятлива ситуація на міжнародному ринку та стійкий попит простимулювали підвищення ціни на російську нафту в середньому на $1,8 за барель, незважаючи на посилення санкцій США. Премія Urals до стелі цін $60 за барель минулого місяця збільшилася, тоді як знижка до північноморських сортів скоротилася.

На початок квітня ціни FOB (ціна, яка включає кінцеву вартість продукції з урахуванням експортного оформлення, митних зборів та витрати на доставку до порту та завантаження без урахування фрахту) перевищили $75/б, досягнувши максимуму з жовтня 2023 року.

Водночас ціна на Urals зросла до $2,2/б до лютого, FOB Primorsk – до $68,45/б. Збільшення вартості North Sea Dated на $1,54/б скоротило знижку на Urals на $0,21–0,69/б, а знижка на ESPO знизилася на $0,62/б до $6,76/б. У той же час знижка ESPO до Dubai M1 зросла до $6/б.

Водночас різниця в ціні Urals, що поставляється до Індії до сорту Dubai M1, зросла до $2,95/б, що вказує на несприятливу кон’юнктуру для російської нафти. За даними МЕА, найбільше постраждав сорт Sokol, партії якої не змогли досягти індійських берегів через американські санкції та були перенаправлені до Китаю.

Раніше повідомлялося, що G7 обговорює зниження стелі цін на російську нафту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-12