Міністр оборони Британії висловив упевненість у непорушності підтримки України з боку Вашингтона та Варшави

grant_shapps

Новий глава британського оборонного відомства Грант Шаппс вважає, що США та Польща продовжать надавати тверду підтримку Україні, незважаючи на внутрішній тиск, пов’язаний із майбутніми виборами у цих країнах. Він також запевнив, що Британія зберігатиме свої лідерські позиції у питаннях допомоги Україні незалежно від того, що відбувається в інших країнах, як це було з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. 

Його слова прозвучали як відповідь на тертя в американському істеблішменті щодо розмірів і форм надання допомоги Україні, а також суперечки між Києвом і Варшавою з приводу експорту до Польщі української сільгосппродукції. Наступного року в США пройдуть президентські вибори, і допомога, яка надається Україні, вже стає фактором у політичному сезоні, що починається. Парламентські вибори в Польщі відбудуться 15 жовтня, і гострий диспут, що виник між Києвом і Варшавою, багато хто пов’язує з передвиборчою кампанією.

Шаппс, який оголосив напередодні, що Британія відправляє до Польщі чотири своїх винищувачі «Тайфун», сказав, що будь-які тертя навколо допомоги Україні неминуче виходитимуть на поверхню під час виборів і це цілком зрозуміло, проте досі підтримка України з боку Польщі «була незрівнянною».

«Я дуже сподіваюся і вірю, що коли вибори пройдуть і все більш-менш заспокоїться, буде прийнятий розумний, розсудливий підхід», – сказав міністр під час конференції британської Консервативної партії.

Його коментарі співзвучні зі словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, який минулого тижня висловив тверду впевненість у тому, що після виборів Польща продовжить підтримувати Україну, незважаючи на нинішню різку риторику у бік Києва.

Шаппс також висловився з приводу невизначеності щодо допомоги Україні з боку Сполучених Штатів, що посилилася після того, як минулої суботи президент Джо Байден підписав ухвалений обома палатами Конгресу закон про тимчасовий федеральний бюджет, з якого було вилучено пакет, що включав додаткову допомогу Україні.

“Вважаю, що ми вкрай далекі від того, щоб США відмовилися від своєї підтримки України”, – запевнив міністр, процитувавши слова Володимира Зеленського про те, що той розраховує на продовження американської допомоги незалежно від результату президентських виборів у США наступного року. За його словами, не слід надавати надмірно великого значення юридичним маніпуляціям у рамках американського бюджетного процесу.

Відповідаючи на запитання, чи вважає він, що ймовірне обрання на президентську посаду Дональда Трампа було б «найгіршим сценарієм» для України, Шаппс заявив, що він не має підстав так думати.

“Ні, я не вважаю, що найгірший сценарій це Трамп, оскільки це реальне питання, що відбудеться після цього”, – сказав він.

Відомий своєю непередбачуваністю Дональд Трамп, один із найімовірніших республіканських кандидатів на президентську посаду, досі зберігає невизначеність щодо своїх дій щодо російсько-української війни у разі обрання. Він неодноразово обіцяв, що зможе покласти край цій війні «о 24 годині», не вдаючись до подробиць, як саме він це зробить. В одному зі своїх нещодавніх виступів він заявив, що переконає президентів обох країн розпочати переговори, а якщо Володимир Путін відмовиться це робити, він дасть Україні стільки озброєнь, «скільки вона ще не бачила».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-10-02