“Надія тільки на буржуйку”: як готуються до зими жителі Гуляйполя

Мешканці Гуляйполя, що в Запорізькій області, готуються до зими. Аби пережити холоди, вони лагодять понівечені будинки, інсталюють буржуйки, запасаються хмизом та самотужки купують дрова, – пише  Суспільне

У Гуляйполі, яке знаходиться всього у 8 кілометрах від лінії фронту, вулиці порожні. Магазини, аптеки та комунальні підприємства давно не працюють, а практично всі приватні подвір’я — пошкоджені російськими снарядами.

Якщо до війни в місті мешкало близько 13 тисяч осіб, то зараз залишилось приблизно 1800.

Гуляйполе знаходиться під постійними обстрілами з боку росіян. Російські військові завдають ударів з градів, авіації, КАБів. Тому 99% населення мешкає у підвалах.

Квартира місцевого жителя Юрія Яська зруйнована вщент ще на початку повномасштабного вторгнення, тому чоловік вимушений жити у підвалі багатоповерхівки.Тут встановив буржуйку та облаштував спальне місце. Ночує сам, загорнувшись у дві ковдри:

“Я поставив крісло біля буржуйки — це і все моє тепло. Поки вона горить, доти є тепло. Якщо тут буде дві печі, то все отопиться”.

Юрій розповідає, що його дві сестри й всі сусіди виїхали, а він не збирається, бо нічого не боїться і хоче зустріти перемогу вдома.

83-річний Олександр Москальов до повномасштабної війни жив у будинку разом із родиною. Згодом діти поїхали, а дружина — померла, тож нині залишився на самоті. Аби не опалювати велике приміщення, він облаштував спальне місце на кухні.

“Раніше газ у нас був, проте зараз його нема. Ми перейшли на піч, а вона сажею забилась. Надія тільки на буржуйку”, – каже чоловік.

Аби пережити зиму, чоловік заздалегідь готував запаси продуктів, економив гроші на дрова та збирав хмиз: “Ракета ударила — і наш горіх рознесло. Мені вікно розбило, машину побило. Ті гілочки я порубав, висушив і топлю ними”.

Коментуючи ситуацію, міський голова Гуляйполя Сергій Ярмак каже, що один з благодійних фондів зголосився надати допомогу та привезти твердопаливні пелети. Потреба є і в буржуйках. Адже до повномасштабної війни місто було газифіковане і пічного опалення практично ні в кого немає.

“На Гуляйполе ми отримали вісім буржуйок, деякі з них встановили в підвалах, деякі — у приватних будинках. До нас зверталися близько 20 осіб, які потребували печі”, – підсумував очільник прифронтового міста.

Фото дивіться у нашому Telegram: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-12-11