Названі основні ознаки нестачі вітамінів після зими

vitamini

Слабкість та втрату працездатності назвала ознаками авітамінозу у розмові з «Мослентою» керівник медичного департаменту федеральної мережі медичних лабораторій KDL Ольга Вікторівна Малиновська. За словами лікаря, найчастіше в цей час в організмі спостерігається нестача вітаміну D. 

«Симптоми нестачі різних вітамінів часто виявляються дуже схожими — люди відчувають сильну слабкість, занепад сил, їм складно зосередитися на робочих завданнях, а працездатність прагне нуля. Найпоширеніший вітамінодефіцит – нестача вітаміну D, яка зустрічається як мінімум у кожного другого росіянина», – пояснила фахівець.

Люди, у яких цього вітаміну в організмі недостатньо, часто хворіють і часто починають набирати вагу.

Ознаки нестачі вітамінів часто стають особливо явними напровесні. Це багато в чому пов’язано з тим, що «вітамінні запаси», які були в нашому організмі, повністю вичерпуються за зиму. Спосіб життя та характер харчування в холодну пору змінюється. Споживання свіжих овочів та фруктів скорочується, перевага надається термічно обробленим або консервованим продуктам, вітамінів у яких менше. Крім того, більшість людей узимку менше бувають на вулиці і в принципі менше рухаються. За таких умов отримувати необхідні дози вітамінів стає набагато складніше, продовжила лікарка.

«Важливо розрізняти стан гіповітамінозу та авітамінозу. У першому випадку вітаміни надходять в організм у меншій кількості, ніж це необхідно, у разі авітамінозу їх нестача стає критичною. Авітаміноз — значно серйозніша проблема, яка потребує якнайшвидшого вирішення», — наголосила Малиновська.

Дізнатися про свій вітамінний статус можна, здавши комплексний аналіз крові на вітаміни (A, D, E, K, C, B1, B5, B6, B9, B12). Результати дослідження повинен інтерпретувати фахівець, який розбереться, яких вітамінів вам не вистачає, а яких споживаєте достатньо. Він допоможе підібрати відповідний вітамінний комплекс, визначить дозування та тривалість прийому, скоригує харчування та дасть поради щодо способу життя. Експерт попередила, що самостійно «призначати» собі вітаміни не варто – у деяких випадках так можна спровокувати передозування.

Спосіб життя та звички теж мають значення для вітамінного статусу. Варто відмовитися від куріння, більше бувати на свіжому повітрі, відрегулювати режим сну та неспання, а також вчитися протистояти стресу — показано, що ті, хто схильний до нього, частіше стикаються з авітамінозом, зазначила медик.

«Особливу увагу треба звернути на своє харчування: не потрібно виключати конкретні продукти чи групи продуктів зі свого раціону, без медичних чи інших показань, оскільки це може спровокувати нестачу вітамінів. Наприклад, відсутність продуктів тваринного походження призводить до дефіциту вітаміну В12. Їжте сезонні овочі та фрукти, не забуваючи також про клітковину, корисну для травлення та вашого імунітету», — підсумувала співрозмовниця видання.

Раніше ендокринолог назвала продукти, що підвищують рівень «гормону радості». За її словами, це багата на омега-3 кислоти жирна морська риба.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-03-22