Президент Литви: конфлікт між Варшавою та Києвом потрібно вирішити якнайшвидше

duda_zel

Президент Литви Гітанас Науседа, реагуючи на повідомлення про те, що Польща припиняє постачання зброї в Україну, заявив лідерам обох країн, що розбіжності між ними мають бути вирішені якнайшвидше. Науседа зустрічався з Володимиром Зеленським та Анджеєм Дудою у Нью-Йорку під час сесії Генеральної Асамблеї ООН. 

«Заради спільної, найважливішої мети — захисту Європи від агресивної експансіоністської політики Росії — розбіжності між Україною та Польщею мають бути вирішені якнайшвидше. Роль Польщі у наданні підтримки є винятковою. Потрібно знайти рішення, тому що подальше поглиблення кризи було б безвідповідальним», — цитує Науседу департамент комунікацій президента Литви.

Гітанас Науседа наголосив, що йдеться про безпеку не окремих країн, а всього регіону, і навіть континенту.

Польща заявила у середу, що не озброюватиме Україну та зосередиться на власних оборонних потребах.

«Україна захищається від жорстокого нападу Росії, і я розумію цю ситуацію, але, як я вже сказав, ми захистимо нашу країну. Ми більше не передаємо зброю Україні, бо ми зараз озброюємо Польщу», – заявив прем’єр-міністр Польщі Моравецький.

Розбіжності Києва та Варшави пов’язані із проблемою експорту українського зерна. Напередодні виборів Польща вирішила зберегти ембарго на ввезення продовольства з України – це пояснювалося необхідністю захистити польських фермерів, на підтримку яких спирається нинішній уряд.

Президент Польщі Анджей Дуда порівняв Україну з «потопаючим, який хапається за все», коли пояснював, чому Польща продовжила заборону імпорту українського зерна.

«Кожен, хто намагався рятувати потопаючого, знає, що людина, яка тоне, надзвичайно небезпечна, вона може стягнути на глибину. Кажуть, що потопаючий хапається за соломинку, але насправді він хапається за все, що може», – процитувало Дуду польське агентство новин РАР.

Ці слова зачепили образили багатьох українців. Володимир Зеленський заявив в ООН, що деякі країни лише вдають, ніби підтримують Київ.

Це своє чергу образило Варшаву, яка була стійкою прихильницею України з лютого минулого року. В результаті до польського МЗС було викликано посла України.

Київ закликав Польщу «відкласти емоції» та зайняти «конструктивну» позицію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-09-21