Прописка іноземних громадян в Україні

Сьогодні, під час війни в Україні, питання як прописати іноземця в Україні, звичайно, втратило колишню популярність. Але і зараз в Україну приїжджають іноземні громадяни, які залишаються в нашій державі надовго. Вони працюють, воз’єднують сім’ю, волонтерять, проводять наукову діяльність, інвестують в економіку і багато іншого. Для цього їм необхідно отримати посвідку на проживання. Посвідки бувають двох видів – постійна і тимчасова. Постійна посвідка видається іноземцям на підставі дозволу на імміграцію в Україну строком на 10 років з можливістю її переоформити після закінчення цього терміну необмежену кількість разів. Тимчасова посвідка видається на різний строк в залежності від підстави її отримання. 

Чим прописка іноземців відрізняється від прописки громадян

Після отримання іноземцем посвідки у нього виникає обов’язок прописатись. Адресу проживання нерезидент вказує вже при подачі документів на посвідку, а офіційно зареєструватись він повинен не пізніше 30 днів з моменту її отримання. Спеціального реєстру місця реєстрації іноземців в Україні немає, тому після прописки іноземні громадяни відповідно до закону стають резидентами держави. Тобто, такими, які мають постійне місце проживання в країні, хоч і прописуються тимчасово. Тимчасова реєстрація іноземця ніяким чином не позначається в документах чи електронних реєстрах і в розумінні закону нічим не відрізняється від реєстрації громадян України.

Які потрібні документи

Документи для прописки іноземця приймають Центри надання адміністративних послуг. В пакет документів входить:

  • Посвідка на тимчасове проживання або посвідка на постійне проживання в Україні
  • Копія паспорта іноземця з нотаріально засвідченим його перекладом на українську мову
  • Ідентифікаційний код (за наявності)
  • Правовстановлюючі документи на житло

Всі документи подаються в оригіналах, в тому числі, якщо документи подає уповноважена особа за нотаріальним дорученням. Реєстрація місця проживання іноземця проходить протягом одного робочого дня. Як правило, результат послуги надходить на наступний день після подачі документів.

Як іноземцю отримати прописку

Зовсім невелика кількість іноземців приїжджає в Україну, маючи тут власне житло. Здебільшого, власне житло мають іноземці, які отримують постійну посвідку, а для тих з них, які отримують посвідку тимчасову, мати власне житло в Україні велика рідкість. Тому тимчасова прописка іноземця – це тягар, який частіше всього лягає на приймаючу сторону, при цьому відповідальність за несвоєчасну прописку покладається на іноземця, хоча в окремих випадках і на приймаючу сторону також. На щастя, іноземці мають можливість купити прописку в Києві. Це комплексна послуга, яка включає в себе надання житла для прописки і повний спектр послуг для зареєстрованого іноземця від власника. Власником житла є юридична компанія, яка також консультує іноземців у сфері міграційного права та надає додаткові необхідні послуги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-01-28