Психолог пояснила причини виникнення болю та спазмів під час сексу

sex_no_good

Спровокувати біль та спазми під час сексу із проникненням можуть невдалий перший досвід, травми чи сильний невроз, запевняє Світлана Фаст, психолог-сексолог.

Як пояснила фахівець, вагінізм – це порушення, що характеризується мимовільним спазмом м’язів тазового дна за будь-якої спроби проникнення в піхву. З цією проблемою може зіткнутися будь-яка жінка незалежно від віку та сексуального досвіду, у тому числі незаймана.

Серед основних симптомів вагінізму психолог виділила:

  • біль та дискомфорт при будь-яких спробах проникнення у піхву під час сексу, введення гінекологічних інструментів, вагінальних тренажерів чи тампона;
  • мимовільне скорочення м’язів піхви, які супроводжуються неприємним поколюванням та печінням;
  • больовий синдром під час інтимної близькості за відсутності очевидних причин. Залежно від ступеня вираженості симптому реакція може виникати навіть під час перегляду порно або просто при думці про секс або відвідування гінеколога.

За словами Фаст, справжній вагінізм викликаний причинами психологічного характеру: до нього наводить страх болю при інтимній близькості.

Агресивні спроби позбавлення цноти, перенесені психологічні чи сексуальні травми (згвалтування чи спроба згвалтування) призводять до формування в жінки захисної реакції. Це може виявлятися у вигляді судомного скорочення м’язів черевної стінки, рефлекторного зведення стегон та перенапруги всіх м’язів під час близькості. В результаті у жінки виробляються негативні переконання про власну сексуальність та бажання уникнути статевого контакту. 

Також справжній вагінізм може розпочатися у жінок із підвищеною збудливістю, які страждають від різних нав’язливих станів та неврозів, повідомила психолог.

Фаст додала, що в деяких випадках судомна реакція може бути зумовлена фізіологічними причинами. Так званий помилковий вагінізм виникає через неправильну будову статевих органів, запальні захворювання, травми, променеву терапію, щільність незайманої пліви.

При виявленні симптомів вагінізму Фаст рекомендувала жінкам звернутися до гінеколога та пройти обстеження. Полегшити больовий синдром можуть гінекологічний масаж та фізіотерапія. Якщо з фізичним здоров’ям проблем немає, варто пройти курс психотерапії у психолога-сексолога.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-03-21