Realme GT3 – потужність, швидкість та натиск

smartfon

Компанія realme починає продажі свого нового флагмана з надпотужною зарядкою на 240 ватів. Це єдиний апарат на ринку, на повний заряд якого з 0 до 100 відсотків витрачається менше ніж 10 хвилин. Що ще нового та цікавого варто очікувати від цього смартфона – у матеріалі. 

Компанія realme регулярно радує користувачів цікавими та проривними новинками. Тому було не дивно, що після презентації в Китаї смартфона GT Neo5 він стартував із рекордних продажів. Для решти світу він був представлений під ім’ям realme GT3, а старт глобального продажу намічений на літо.

Трохи про головне

Здавалося б, сучасного користувача вже складно чимось здивувати, але компанія realme вкотре зробила сюрприз. Спробуймо розібратися.

За останні кілька років смартфони дуже змінилися: збільшилися можливості камер, піднявши якість фотографій на професійний рівень; якість зображення і час відгуку на торкання вийшло на недосяжний для такого фізично невеликого дисплея рівень; розміри та вага стали максимально комфортними; а потужність і продуктивність продовжують зростати, порівнюючись зі стаціонарними офісними комп’ютерами і навіть обганяючи їх. Для цього потрібно енергія, причому багато. І ось тут настає дилема у виробників.

Або збільшувати ємність батарей, що призводить до автоматичного збільшення розміру і ваги пристрою, такі варіанти є – ультразахищені смартфони з акумуляторами на 10 000-11 000 міліампер-годин і вагою до 500 грамів. Або збільшення струмів заряджання для зменшення часу відновлення енергії у смартфоні. Компанія realme давно обрала другий шлях. Так у 2020 році realme інтегрувала підтримку зарядки 65 ватів у модель realme X7, зробивши швидку зарядку смартфонів доступнішою та перевівши її з розряду концептів у доступне користування.

А в 2022 році світ побачив realme GT Neo3, максимум якого становить 150 ват, і ось тепер на зміну прийшов realme GT3. Тут швидкості вже серйозніше – акумулятор ємністю 4600 міліампер-годин підтримує зарядку потужністю 240 Вт.

Варто пам’ятати, що, згідно з звітом компанії Counterpoint, бренд realme є найшвидшим серед смартфонів у світі, а також є безумовним лідером у галузі розробки та впровадження інноваційних технологій швидкої зарядки. Мадхав Шет, віце-президент realme зазначає, що realme – це бренд, який робить передові технології доступними для всіх.

“Ми довели, що здатні на більше, ставши провідним галузевим гравцем завдяки інноваціям у галузі технології швидкої зарядки та рівню її проникнення у всі сегменти”, – говорить він.

Зарядка та батарея

Зарядний пристрій SUPERVOOC потужністю 240 Вт є на даний момент найшвидшим у світі серійним рішенням. Унікальною особливістю блоку живлення є його конструкція та сучасний матеріал (нітрид галію). Максимальна в галузі щільність потужності 2,34 Вт на кубічний сантиметр забезпечує високу ефективність перетворення енергії в 98,5 відсотка з максимальною стабільністю зарядки. При високій потужності зарядний пристрій має компактний розмір, який менший, ніж у 150-ватного попередника, хоч і пристойна вага – близько 220 грамів. Сам процес заряду смартфона контролюється трьома мікроконтролерами, які регулюють силу вхідного та вихідного струмів та напруги, забезпечуючи не лише високу швидкість, а й безпеку зарядки. У комплекті із зарядним пристроєм використовується ультрашвидкий кабель USB Type-C на 12 А зі збільшеною на 20 відсотків електропровідністю.

GT3 має вогнестійку конструкцію PS3, 13 температурних датчиків та 60 рівнів захисту

TÜV Rheinland також сертифікував GT3 на безпечну систему швидкої зарядки, зробивши його першим у світі смартфоном із швидкою зарядкою потужністю 200 ватів і вище, який отримав цей сертифікат. Смартфон realme GT3 може навіть адаптувати свою зарядку для безпечної зарядки за температури до мінус 20 градусів за Цельсієм. Справа в тому, що в умовах екстремального холоду виділена потужність заряджання будить процесор і попередньо нагріває весь пристрій для досягнення швидкої зарядки, не викликаючи низькотемпературного пошкодження батареї.

Також використовується інтелектуальна зарядка, яка визначає стан користувача і перемикає зарядку в режим подорожі, режим сну або режим автомобіля. Це не тільки забезпечує інтелектуальне включення телефону, а й допомагає зберегти здоров’я батареї та уникнути перевантаження акумулятора.

Архітектура двоелементного акумулятора, всередині якого послідовно з’єднані два елементи ємністю 2300 міліампер-годин, що еквівалентно 4600 міліампер-годин дозволяє подвоїти потужність зарядки при тій же силі струму. Це забезпечує збільшений термін служби акумулятора та дозволяє, за словами виробника, підтримувати ефективну ємність акумулятора на рівні не менше 80 відсотків навіть після 1600 повних циклів заряджання та розрядки. Перевірити це, природно, нам не вдалося, але знаючи реальний і їхній підхід, в це легко віриться.

Цифри, які надає виробник за зарядкою, наступні:

З 0 до 20 відсотків смартфон заряджається лише за 80 секунд. До 50 відсотків смартфон можна зарядити за 4 хвилини, а зарядка від 0 до 100 відсотків займе лише 9,5 хвилин. При цьому лише 30 секунд зарядки смартфона забезпечують до 2 годин дзвінків

Проведені нами виміри не виявили великих відхилень від заявлених даних: так, трохи довше, але тут варто зазначити, що апарат був тільки «з коробки» і батарея ще не встигла «розхитатися», та й час фіксувався за допомогою секундоміра на іншому смартфоні та частки секунд – це скоріше похибка при натисканні.

Такі характеристики можуть здатися зайвими, бо тягати з собою блок зарядки, який важить трохи більше, ніж сам смартфон трохи дивно. Але якщо ви весь день користуєтеся смартфоном і у вас один блок стоїть удома, а другий — на роботі, то підзарядити телефон до 100 відсотків за час, поки випивається чашка кави — це вражає. До того ж така технологія тільки розвиватиметься і разом з більш ємними батареями на нас чекає цілком приємне майбутнє.

До речі, про енергоефективність. Її реалізація дуже порадувала. При першому запуску повністю розрядити смартфон вдалося лише за 8 годин, при цьому активно переглядалося відео, було підключено WiFi, активно використовувалися додаткові пристрої Bluetooth. Та ще й ігри довелося вмикати. Отже протягом дня навряд чи доведеться вдаватися до дозарядки, а ось після приїзду додому заповнити енергію вашого смартфона вийде за хвилини.

Зовнішній вигляд

Тут все стандартно лише на перший погляд. Смартфон представлений лише у двох кольорах – чорному та білому, корпус із приємного пластику зручно лежить у руці. Розмір максимально комфортний – 163,85 х75, 75х8, 9 міліметра. Вага без чохла, що йде в комплекті, становить 199 грамів. Чохол непрозорий, сірий, із вкрай приємним софт-тач-покриттям робить утримання ще більш комфортним та надійним. Краї апарату трохи заокруглені. А ось оформлення заднього блоку камер привертає до себе увагу.

Крім самих камер у досить великому прямокутному блоці під захисним склом розташовуються також індикатор повідомлень у вигляді літери «С», антена NFC-блоку і чіп Snapdragon реальної величини.

Підсвічування на індикаторі настроюється, візуальні ефекти пожвавлюють смартфон: 25 різних кольорів, 2 ритми та 5 швидкостей пульсації, які можна налаштувати індивідуально під себе.

Навіть якщо смартфон лежить дисплеєм вниз, користувачі зможуть отримувати повідомлення про стан зарядки, вхідні дзвінки та сповіщення; також пристрій сигналізуватиме про зворотний відлік при встановленому на фотозйомку таймері

Користуватися виявилося зручно, і такої інформативності більш ніж достатньо, при цьому в темряві він не сильно звертає на себе увагу і не заважатиме спати.

На бічних металевих гранях розташовані кнопки вмикання та гучності. З роз’ємів лише USB Type-C. На жаль, у цьому пристрої не передбачений особливий волого-пило- і протиударний захист, але це не дивно. Все-таки і завдання у нього дещо інші.

«Залізо»

Конфігурація заліза представлена на нашому ринку тільки в одній версії: 16 гігабайт оперативної пам’яті типу LPDDR5 і вбудований накопичувач UFS 3.1 на 1 терабайт. Такого обсягу у смартфоні вистачить для будь-яких завдань.

Як процесор використовується Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, виконаний за техпроцесом 4 нм. Так, це, може, і не найсучасніший «камінь» (вже є 8 Gen 2), але потужності вистачить за очі для будь-яких завдань.

Результат продуктивності, згідно з тестом AnTuTu, становить понад 1 мільйон балів. А використання фірмового GT mode 4.0 дозволить грати навіть у найвибагливіші ігри. При цьому смартфон за час роботи не нагрівався, а перемикання між запущеними програмами були миттєвими.

Окремо варто відзначити систему охолодження. Вона виконана з композитних матеріалів, таких як графен та мідний сплав, а її площа становить 6580 квадратних міліметрів. За рахунок цього виробнику вдалося максимально збільшити ефективність розсіювання тепла.

Екран

Ultra AMOLED дисплей з діагоналлю 6,74 дюйма має сім рівнів налаштування частоти оновлення аж до 144 герц. Частота оновлення адаптується під сценарії, що використовуються, і можна самостійно налаштувати її для різних програм. Контрастність 5 000 000:1 і перенесення кольорів DCI-P3 100 відсотків дають яскраву і насичену картинку.

При цьому завдяки піковій яскравості в 1500 нит зображення чудово сприймається навіть під яскравим сонцем. Подвійні датчики зовнішньої

освітленості на 360 градусів коректно розпізнають навколишнє освітлення та автоматично регулюють рівень яскравості екрану: він завжди буде комфортним для очей.

Дисплей смартфона має найвищий у галузі ШІМ у 2160 герц, що забезпечує максимальний захист очей від мерехтіння

Частота дискретизації дотику в 360 герц принесе задоволення любителям ігор. Яких затримок і підвисань за час тестування виявлено не було. Сканер відбитка пальців знаходиться під дисплеєм, і з точністю розпізнавання проблем теж жодного разу не виникло. Загалом, у результаті враження від екрану дуже приємні.

Камера

Основна камера – 50-мегапіксельний сенсор Sony IMX890 з об’єктивом з діафрагмою f/1.88 та оптичною стабілізацією. Широкоформатний модуль трохи простіше – на 8 мегапікселів з кутом огляду 112 градусів. А ось замість стандартної бюджетної макрокамери на 2 мегапікселі тут є справжній мікроскоп із 20-кратним наближенням та програмним посиленням до 40х.

Знімки виходять добре деталізованими, з натуральною палітрою та широким динамічним діапазоном. Колірна температура трохи йде в теплу сторону, що робить фотографії приємними для очей. Навіть не в ідеальних умовах, на зразок зйомки в приміщенні, апарат добре справляється з шумом, зберігаючи багато деталей. Вночі основна камера продовжує радувати.

Фото виходять майже без шуму, з відмінною деталізацією по всьому кадру, мінімумом засвітів і вражаючою різкістю. Так що за якістю основної камери realme GT3 поступиться лише спеціалізованим «камерофонам». Ультраширококутна камера при денному освітленні видає приємні кольори та контрастність, але при цьому кадрам не вистачає деталізації та різкості. Більше того, навіть при хорошому освітленні помітний шум, і з’являється колірна окантовка біля об’єктів. А ось при нестачі освітлення якість, на жаль, помітно просідає.

Зате “макро” тут не для галочки. І хоча знімки нею не вражають якістю, вона дійсно дозволяє побачити те, що зазвичай приховано від очей, – достатньо фотографувати з відстані кількох міліметрів, використовуючи спалах, щоб підсвітити об’єкт.

Якщо говорити про відеозйомку, то апарат вміє знімати відео максимум у 4K при 60 fps, а на ультраширококутну камеру – лише 1080p при 30 fps. Однак якщо говорити про якість, то вона більш ніж хороша у основної камери: високий рівень деталізації, реалістичні кольори та відмінний динамічний діапазон. Для ширококутної камери все, звичайно, гірше, як і у випадку з фотографіями.

За обробку фотографій відповідають алгоритми на базі штучного інтелекту, такі як архітектура HyperShot 2.0 – з нею швидкість фотографування зросла до 300 фотографій за хвилину

Алгоритми видалення сторонніх шумів стали ще ефективнішими, а інтелектуальна система стабілізації зображення допомагає під час зйомки відео.

Режим «Вулична фотографія 3.0» пропонує на вибір один із 15 фільтрів. А режим “Розумне місто”, у свою чергу, допоможе підібрати фільтри в залежності від географічного положення.

У результаті камера повністю відповідає іншим компонентам смартфона та не викличе розчарування у власника. А якщо згадати про терабайтне сховище, то простір для фіксування пам’ятних моментів видається безмежним.

Підсумок

Компанія realme знову зуміла здивувати. GT3 — цікавий та незвичайний флагман, який знову приніс нові технології у наше життя. Користуватися ним зручно та комфортно.

Ресурсів вистачає на будь-які завдання, і навряд чи зараз вдасться знайти на ринку пристрій, який зможе з ним конкурувати. Ті ж рекордні продажі в Китаї про це яскраво свідчать.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-06-19