Reuters: половина платежів з Росії до Китаю здійснюється через посередників

Близько половини платежів із Росії до Китаю зараз виробляється з допомогою посередників із дружніх РФ країн. Про це пише агентство Reuters, посилаючись на власні джерела.

За повідомленням агентства, китайські банки суттєво обмежили свої операції з російськими компаніями через загрозу вторинних санкцій США. 23 квітня газета The Wall Street Journal повідомляла, що США розробляють санкції, які дозволять відрізати частину китайських банків від світової фінансової системи.

Тривалі затримки транзакцій та постачань призвели до того, що підприємства звернулися до посередників, незважаючи на високі комісії та ризики конфіскації вантажів. Посередниками виступають юридичні особи з дружніх Росії країн — Гонконгу, Киргизстану, Казахстану, Об’єднаних Арабських Еміратів та інших держав, які не вводили санкцій проти Росії.

Два російські консультанти, які працюють з посередниками, заявили Reuters, що близько половини російських компаній, які мають труднощі з платежами, користуються їхніми послугами, тоді як найбільші російські підприємства вже налагодили схеми з посередниками рік тому.

За словами одного з консультантів, лише п’ята частина російських компаній має повний доступ до своїх рахунків у китайських банках, а 30% мають обмежений доступ.

Проблеми з розрахунками Росії та Китаю почалися ще наприкінці грудня 2023 року після введення 12-го пакету санкцій Євросоюзу — після цього банки КНР почали відмовлятися приймати платежі в доларах із Росії через побоювання вторинних санкцій. З січня приймати транзакції в юанях із Росії перестали Ping An Bank та Bank of Ningbo.

У середині квітня стало відомо, що китайські банки Industrial and Commercial Bank of China, China CITIC Bank, Industrial Bank та Bank of Taizhou перестали приймати платежі в юанях із Росії.

24 квітня держсекретар США Ентоні Блінкен прибув із триденним візитом до Китаю. За підсумками переговорів із китайською стороною, американський держсекретар заявив про готовність США ввести обмежувальні заходи щодо Китаю, якщо країна не припинить постачати до Росії товари подвійного призначення, які Росія використовує для нарощування оборонно-промислового комплексу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-27