Science: вживання хітину визнали корисним для обміну речовин

Вчені з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі визнали вживання хітину (який міститься в панцирах комах, ракоподібних та грибах) корисним для обміну речовин. Результати дослідження опубліковані у журналі Science. 

У ході експерименту автори годували лабораторних мишей, які не мали кишкових бактерій, дієти з високим вмістом жирів і з хітином. Фахівців цікавило вплив цієї речовини на ожиріння.

Виявилося, що миші, які їли хітин, але не могли його розщепити через відсутність ферментів хітиназ, набрали найменшу кількість ваги. Вони також мали найнижчі показники жирових відкладень і краще протистояли ожирінню порівняно з мишами, які не їли хітин, а також з тваринами, які їли та розщеплювали його.

Механізм цього явища полягав у викликаному хітином здуття кишечника. Це, у свою чергу, активувало імунну відповідь, яка змусила клітини шлунка збільшити вироблення хітиназ.

Примітно, що відбувався без участі мікробів у кишечнику. Крім того, у групи мишей з кишковими бактеріями хітин у раціоні змінив бактеріальний склад у нижніх відділах шлунково-кишкового тракту. Ймовірно, що кишкові бактерії так само адаптуються до їжі, що містить хітину.

У майбутньому команда планує провести нові дослідження, але вже на людях, щоб визначити, чи можливо використовувати хітин як засіб контролю ожиріння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-09-12