Шойгу заявив про взяття Кринок під контроль. Що насправді там відбувається?

Відео з російськими прапорами у Кринках опублікував призначений Москвою голова окупованої частини Херсонської області Володимир Сальдо.

«Ми, морські піхотинці гвардійської 810-ї бригади, разом із нашими братами-десантниками офіційно заявляємо: Кринки – наші! Руїнами супротивника задоволені! Де ми там перемога!»

Це відео, на якому двоє солдатів із забраними особами тримають прапори Росії та бригади морської піхоти на тлі розбитої будівлі, з’явилося у вівторок у телеграм-каналі Володимира Сальдо — голови окупаційної адміністрації Херсонської області, призначеного на цю посаду Москвою. “Присутність противника на лівому березі Дніпра ліквідована”, – заявив Сальдо.

У середу українська сторона виклала у мережу те, що залишилося за кадром. На відеозаписі з тією ж геолокацією, зробленим українським безпілотником, двоє солдатів, закріпивши прапори серед руїн, біжать звідти подалі — перетинають поле, дорогу та ховаються у лісі.

На іншому записі український військовий проводить «відеоекскурсію» Кринки, вірніше, руїни, що залишилися від неї.

Того ж дня, що і Сальдо, про взяття Кринок заявив і міністр оборони Росії Сергій Шойгу. «Кринки зачищені. Російські війська зайняли позиції фактично на всьому узбережжі Дніпра. Ми контролюємо береги рік Кринки та Конки», — доповів він на зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним.

Заяву Шойгу про ліквідацію українського плацдарму на лівому березі Дніпра зустріли з недовірою навіть російські Z-блогери. «З приводу того, взяті Кринки чи ні, здається, можна з більшою достовірністю дізнатися у тих, хто безпосередньо виконує там завдання», — обережно висловився Михайло Звінчук, ведучий телеграм-каналу «Рибар».

Інший російський телеграм-канал «Військовий інформатор» висловився з приводу взяття Кринок прямолінійніше: «На даний момент джерела з місць не підтверджують цього факту, противник все ще зберігає контроль за частиною залишків населеного пункту. Та й до того ж заява про те, що Кринки зачищені, і одночасна заява про те, що противник залишається сидіти в підвалах, банально суперечать один одному».

«Для чого було бігти попереду паровоза настільки високому рівні — загадка. Очевидно, дехто вирішив, що на тлі запаморочення від успіхів в Авдіївці ніхто не помітить», — йдеться у повідомленні.

ЗСУ зайняли плацдарм на лівому березі Дніпра в районі села Кринки восени 2023 року.

Незважаючи на складність постачання передового українського угруповання та суттєву чисельну перевагу російських наземних сил, що діють проти неї, вибити десант з лівобережжя не вдається. Бі-бі-сі писала, чим неприємний для російської армії український плацдарм у Кринках і чому його так складно позбутися.

Про чергову безуспішну спробу штурму українських позицій у Кринках генштаб ЗСУ повідомляв у вечірньому зведенні 20 лютого.

Очевидно, що російське угруповання «Дніпро» не припиняє атаки на плацдарм, і йому вдалося дещо досягти. Безперечно можна сказати, що російському командуванню вдалося запобігти загрозливому розширенню території лівобережжя, що контролюється українцями, і, можливо, навіть звузити її. Але це той успіх, про який заявляє Шойгу.

Наведені відеозаписи, на яких солдати встановлюють російський прапор, а потім швидко тікають, наочно демонструють, що Кринки та його околиці — це, як і раніше, у чистому вигляді «сіра зона», яку повністю не контролює жодна із сторін і де ніхто не може перебувати навіть у відносній безпеці.

“Кремль, ймовірно, передчасно заявив про захоплення Кринок, щоб посилити бажаний інформаційний ефект напередодні президентських виборів у березні 2024 року, хоча Кремль, ймовірно, формує очікування, які російські військові можуть не виправдати”, – йдеться в огляді американського Інституту вивчення війни (ISW ).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-02-21