Сомнолог: у 90 відсотках випадків сон порушується через спосіб життя

besson

Безсоння може мати десятки причин, однак у 90 відсотках випадків — це стресові ситуації та порушення способу життя. Про це розповіла лікар-сомнолог. 

До порушення способу життя, яке здатне призвести до погіршення якості сну, фахівець віднесла вільний режим (коли людина лягає та встає у різний час), надлишок кофеїну та малорухливий спосіб життя.

За словами лікаря, негативно впливає на сон і звичка до глибокої ночі сидіти у смартфоні, оскільки це супроводжується великим інформаційним навантаженням. Крім того, яскраве біло-блакитне світло заважає засинанню.

Крім проблем, пов’язаних із способом життя, на сон можуть впливати і захворювання, а також дефіцити, гормональні порушення та прийом деяких препаратів, повідомила фахівець.

“Якщо сон порушився, допустимо протягом трьох-чотирьох тижнів спробувати відновити його самостійно, дотримуючись звичайних правил гігієни сну: відмовитися від кофеїну за вісім годин до сну, регулярно займатися фізичним навантаженням, скласти досить суворий режим, вставати по будильнику, у вихідні вставати не більше ніж на дві години пізніше, порівняно з будніми днями, щоб не мучитися в ніч на понеділок. Загалом правила здорового способу життя, які всі знають, але ніхто не робить”, – зазначила сомнолог.

«На щастя, в більшості випадків сон може скоригуватися за деяких зусиль, спрямованих на корекцію способу життя. Якщо протягом місяця не виходить, тоді варто звернутися до фахівця і пошукати причини. Можливо, вони якісь виходять за сферу способу життя і полягають у різних захворюваннях та порушеннях», — сказала фахівець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-02-03