США знову почали імпортувати нафту із Росії

США відновили імпорт російської нафти вперше із березня 2022 року. Перерва у постачанні енергоресурсу склала півтора роки. За даними американської статслужби, восени 2023 року Вашингтон знову почав імпортувати нафту з Росії, а потім зробив повторну закупівлю. 

Розкрито обсяги імпорту нафти з Росії до США

Згідно зі статистичною інформацією, у жовтні минулого року Сполучені Штати придбали 36,8 тисяч барелів російської нафти. Вартість імпорту становила 2,7 мільйона доларів.

Через місяць, у листопаді, обсяг закупівлі становив 9,9 тисячі барелів, він коштував Вашингтону 750 тисяч доларів. Відомо, що в обох випадках вуглеводень купувався для споживання.

При цьому один барель російської нафти в жовтні обійшовся покупцеві в 74 долари, у листопаді — 76 доларів, що значно вище від стелі цін, встановленої країнами G7 — 60 доларів за барель.

Майже два роки тому США запровадили санкції проти нафти з Росії

8 березня 2022-го було встановлено заборону на імпорт енергоносіїв із Росії. До ввезення до США заборонили сиру нафту, нафтопродукти, нафтове паливо та олії, а також продукти їх перегонки, скраплений природний газ, вугілля та вугільну продукцію.

На початку грудня того ж року країни G7 запровадили стелю цін на російську нафту, що перевозиться морським шляхом. З того часу гранично допустимий рівень вартості сировини з Росії не змінювався і залишився на позначці 60 доларів за барель. Крім того, провідним західним страховим компаніям заборонили надавати послуги власникам суден, які порушують режим обмежень щодо російської сировини.

За рік дії санкцій керівництво Мінфіну та Держдепартаменту США запровадило обмеження проти низки іноземних логістичних компаній за сприяння Росії в обході обмежень, а також заборонили власникам судів-порушників проводити більшість операцій.

За підсумками січня-листопада 2023 року доходи Росії від експорту нафти скоротилися на 32 відсотки, і такий результат слід вважати успішним. Такий висновок у грудні минулого року зробили у Міністерстві фінансів США.

Як уточнили у відомстві, різке зниження нафтових доходів Росії відбулося багато в чому завдяки дії західних санкцій. Незважаючи на обмеження щодо російської сировини, на світовому ринку вдалося уникнути дефіциту пропозиції, повідомили у Мінфіні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-01-11