Україна анонсувала отримання у 2024 році принципово нової зброї. Що Захід може передати Києву?

Україна у 2024 році отримає від західних партнерів зброю, якої ще немає, заявив начальник управління преси та інформації Міноборони країни Іларіон Павлюк. 

У рамках чергової зустрічі у форматі «Рамштайн» окремо обговорювалися питання збільшення постачання Україні далекобійної зброї. Як заявив Павлюк, «є повне розуміння партнерів, що нам ця зброя потрібна». Також сторони обговорили адаптацію зенітних ракет західних зразків до радянських пускових платформ, що є у розпорядженні Збройних сил України (ЗСУ), та нарощування можливостей для збільшення виробництва боєприпасів та артилерійських систем.

Зрештою, Павлюк анонсував постачання принципово «нової зброї, яка допоможе вражати логістичні вузли». Яких подробиць він не навів. У засіданні групи взяли участь головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України Кирило Буданов.

“Це була продуктивна зустріч, після якої хочеться сказати “відставити паніку” всім, хто піднімає настрої про втрату підтримки Україною”, – зазначив Іларіон Павлюк, начальник управління преси та інформації Міноборони України.

Україна закликала союзників наростити обсяги військової допомоги

Як заявив міністр оборони України Рустем Умеров, для країни вкрай важливою є постійна підтримка партнерів. Важливим чинником назвав кількість зброї. Достатня кількість техніки, боєприпасів та запасних частин має вирішальне значення для утримання лінії фронту, зазначив глава українського Міноборони. Президент України Володимир Зеленський, у свою чергу, просив лідерів країн Євросоюзу постачати більше сучасної та далекобійної зброї. Наступні півроку він вважає будуть «багато в чому вирішальними».

Раніше в січні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поділився, що Київ чекає на нову допомогу від США «будь-якого дня». “Ми отримали запевнення, що допомога в дорозі”, – сказав він.

Байден назвав відмову від допомоги Україні загрозою миру

Американський лідер Джо Байден за підсумками зустрічі з Конгресом заявив, що відсутність згоди щодо виділення чергового пакету допомоги Україні ставить під загрозу національну безпеку США і може завдати шкоди НАТО і всьому світу. У зв’язку з цим глава держави закликав якнайшвидше виділити кошти на підтримку Києва, надіславши таким чином сигнал союзникам, зазначили у Білому домі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив упевненість у тому, що Конгрес США, незважаючи на розбіжності, зможе схвалити новий пакет допомоги Україні. Столтенберг вважає, що це необхідно зробити якнайшвидше.

12 січня представник Білого Дому Джон Кірбі повідомив, що Сполучені Штати припинили постачання в Україну зброї та військової техніки, оскільки Вашингтон більше не має бюджетних коштів на цю програму. Кірбі заявив, що подальша доля допомоги Києву залежить від рішення Конгресу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-01-24