WSJ: США готують санкції проти китайських банків, але чи зупинить цю загрозу постачання російському ВПК?

blinken

США розробляють санкції, які можуть відрізати деякі китайські банки від світової фінансової системи, пише Wall Street Journal, посилаючись на чиновників, знайомих із питанням. Йдеться банках, надають комерційну підтримку російського військового виробництва. 

Як стверджує WSJ, Китай тепер є основним постачальником у Росію мікросхем, деталей літаків, машин та верстатів.

Допомога Пекіна дозволила Москві відновити свій військово-промисловий потенціал і Захід стурбований тим, що Росія може перемогти Україну у війні на виснаження, особливо якщо союзники не мобілізують свою власну оборонну промисловість.

Газета, однак, ставить питання про те, чи зможуть ці санкції вплинути на торгівлю між Пекіном і Москвою, яка допомагає зміцнювати російську армію.

Читайте також: FT: Блінкен під час візиту до КНР погрожуватиме санкціями за допомогу Росії

У свій час Китай прислухався до попереджень Заходу не постачати зброю до Росії, проте китайський експорт комерційних товарів, які також мають військове застосування, різко зріс.

До Китаю вирушає держсекретар США Ентоні Блінкен. Вашингтон розраховує, що загроза втрати доступу до долара деякими китайськими банками та ризик погіршення торговельних зв’язків із Європою переконають Пекін змінити курс.

Банки є ключовими посередниками в комерційному експорті до Росії, обробляючи платежі та надаючи компаніям-клієнтам кредити для торгових операцій.

«Китай не може мати і те, й інше, – заявив Блінкен. — Він не може претендувати на позитивні, дружні стосунки з країнами Європи і водночас створювати найбільшу загрозу для європейської безпеки з часів закінчення холодної війни».

Американські чиновники, пише WSJ, розуміють, що введення санкцій проти китайських банків буде ескалацією протиріч з Пекіном, якщо дипломатичні спроби не зможуть переконати китайську владу обмежити експорт продукції подвійного призначення до Росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-23