ЗМІ: Як Європа має намір вирішувати конфлікт між Польщею та Україною?

zel_duda

Варшава перестала постачати Києву зброю. Про це заявив польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький. За його словами, зараз країна оновлює озброєння власної армії. Західні ЗМІ пов’язали це із зерновим скандалом, хоча Моравецький не стверджував, що постачання припинилося саме зараз.

При цьому Україна та Польща продовжують обмінюватись звинуваченнями. Український президент Володимир Зеленський заявив, що, блокуючи постачання зерна, Варшава підігрує Москві. А президент Польщі порівняв Україну з потопаючим. Докладніше — в огляді іноземної преси на FM.

Якщо хочеш захищатися, то маєш чим, заявив Матеуш Моравецький в ефірі польського телеканалу Polsat News. Варшава поставила озброєння України на паузу, а загалом відносини з Києвом зараз як мінімум у тяжкому стані, прокоментував прем’єр-міністр охолодження між країнами. У зерновому питанні поляки зайняли безкомпромісну позицію: чи Республіка отримає від Єврокомісії продовження ембарго, чи запровадить його самостійно. Остаточно все ж таки зв’язки з Києвом не розриваються. “Транспорт – так, експорт – так, дестабілізація польського ринку – ні”, – сказав Моравецький.

Заборону на українське зерно також запровадили Угорщина та Словаччина. Це збентежило торговий блок Євросоюзу, пише Financial Times. За даними газети, Брюссель братиме участь у розглядах СОТ на цю тему. До речі, всередині європейської комісії немає єдиної думки чи захищати Польщу, Угорщину та Словаччину від претензій Києва. Адже дві інші країни, які також забороняли українську сільгосппродукцію — це Болгарія та Румунія — не наполягають на продовженні ембарго.

Ймовірно, румуни стануть головними переговорниками. Вони вже розпочали консультації з Києвом, повідомляє Reuters. Для всіх п’яти країн, що межують з Україною, буде запроваджено експортні ліцензії на аграрні товари. Компромісне рішення має бути знайдено до кінця цього тижня, робить висновок агентство.

А CNN нагадує, що саме Польща була першою країною НАТО, яка відправила Україні винищувачі F-16, які довго просив Київ. Варшава також раніше за інших передала сусідам 200 танків. Польща взагалі стала лідером серед членів блоку з постачання важкого озброєння. Крім того, через її територію в Україну потрапляє більша частина техніки, а сама країна приймає понад півтора мільйона біженців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2023-09-21