Байден обговорив «підтримку російської оборонно-промислової бази» з боку Китаю у розмові з Сі Цзіньпіном

bayden

Білий дім опублікував комюніке про довгу — майже двогодинну — телефонну розмову президента Байдена з головою КНР Сі Цзіньпіном. У ньому перераховуються багато проблем у відносинах двох держав, але тема, пов’язана з війною в Україні, згадана лише одна, і формулюється вона так: «Він [Байден] торкнувся занепокоєння через підтримку КНР оборонно-промислової бази Росії та вплив цього на європейську та трансатлатичну безпеку». 

Докладніше ця теза в заявах адміністрації не розкривається, але раніше у вівторок анонімна співрозмовниця агентства AFP розповіла про це трохи конкретніше, хоч і з текстуальними збігами з наступною заявою: «Ми реально бачимо, що КНР почала допомагати відновлювати оборонно-промислову базу Росії». За її словами, Китай постачає в Росію комплектуючі, які дозволяють «помалу нарощувати можливості Росії в Україні, а це, звичайно, має довгостроковий вплив на європейську безпеку».

Читайте також: Наркотики, штучний інтелект та скасування санкцій. Чим закінчилися переговори Сі Цзіньпіна та Байдена?

Аналогічне формулювання містилося у розшифровці закритого та анонімного брифінгу перед розмовою, опублікованою на сайті Білого дому. Високопоставлений представник адміністрації додав, що аналогічні тези висловлював французький міністр закордонних справ Стефан Сежурне під час свого візиту до Пекіна 1 квітня.

В опублікованих коментарях Сежурне говорив, що очікує, що Пекін передаватиме Москві «чіткі сигнали», оскільки закінчення війни в Україні на користь усієї світової спільноти, включаючи Китай.

У китайському комюніке, поширеному офіційним агентством «Сіньхуа», ця тема позначена ще більш скупо: «Голови двох держав обмінялися думками про українську кризу та становище на Корейському півострові».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-04-03