CNN: Росія виробляє втричі більше боєприпасів, аніж Захід може дати Україні

boepripasi

Росія виробляє втричі більше артилерійських снарядів, аніж США та країни Європи постачають Україні. Такі дані із посиланням на джерела у розвідці західних країн наводить телеканал CNN. 

Згідно з наведеною телеканалом інформацією розвідки НАТО, Росія щомісяця виробляє близько 250 тис. боєприпасів, або близько 3 млн на рік. Країни Європи та США, у свою чергу, сукупно здатні виробити за рік лише 1,2 млн снарядів для відправки на Україну. Через це Росія має перевагу на полі бою.

Російські війська, пише CNN, випускають близько 10 тис. снарядів на день. З українського боку цей показник становить 2 тис. на день. І як зазначає телеканал із посиланням на представника європейської розвідки, на деяких ділянках фронту це співвідношення ще більше.

«Те, що ми зараз ведемо, це виробнича війна. Вихід (конфлікту) в Україні залежить від того, наскільки кожна сторона підготовлена до ведення цієї війни», – сказав CNN високопосадовець НАТО.

Заступник командувача Європейського командування збройних сил США генерал-лейтенант Стівен Бешем, у свою чергу, заявив, що Захід тільки-но починає нарощувати виробництво боєприпасів і зараз будує необхідну для цього інфраструктуру. Як зазначає CNN, американські військові планують наростити виробництво снарядів для Києва до кінця 2025 року до 100 тис. одиниць на місяць. Але й цієї мети поки досягти не можна, стверджує джерело телеканалу, через законопроект, що застопорився в Конгресі США про виділення нової допомоги Києву. Європа також намагається заповнити дефіцит України у боєприпасах. Для цього Німеччина розпочала будівництво нового заводу, який вироблятиме близько 200 тис. снарядів на рік.

8 березня прем’єр Чехії Петро Фіала заявив, що союзники України вже зібрали необхідну суму для придбання першої партії боєприпасів для України – 300 тис. штук. Загалом планується закупити та передати Києву 800 тис. снарядів поза ініціативами Євросоюзу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2024-03-11